Balkanlarda Gezilecek Yerler, Görülmesi Gereken En İyi 5 Balkan Şehri

Balkanlar kültürü, gelenekleri ve zengin tarihi ile gezilmesi gereken yerlerden. Balkanlardaki en popüler yerler doğal güzellikleri, değişik kültürleri barındıran yapısı, yemek kültürü ve ziyaretçileri çeken misafirperver insanları ile eşsiz bir yer olmayı başarıyor. Avrupa’nın bu köşesini gezmek isteyenler için, Balkanlarda gidilebilecek, görülmesi gereken en iyi 5 Balkan Şehri sunuyoruz…

 

Balkanlar her zaman Avrupa’daki ilk ziyaret edilen yerlerden olmasa da, son yıllarda özellikle siyasi kargaşaların durulmasıyla daha çok insan için ilgi çekici tatil yerlerinden biri olmaya başladı. Özellikle daha keşfedilmemiş bakir doğal güzelliğinin olması Balkanların daha çok turist çekmesine sağlıyor.

 

Balkanlar kültürü, gelenekleri ve zengin tarihi ile gezilmesi gereken yerlerden. Şu an özellikle Balkanlardaki en popüler yerler doğal güzellikleri, değişik kültürleri barındıran yapısı, yemek kültürü ve ziyaretçileri çeken misafirperver insanları ile eşsiz bir yer olmayı başarıyor. Avrupa’nın bu köşesini gezmek isteyenler için, Balkanlarda gidilebilecek, görülmesi gereken en iyi 5 yeri sunuyoruz.

 

Balkanlarda Gidilebilecek En İyi 5 Yer

 

Prilep, Makedonya

Prilep gerçekten en çarpıcı yerlerden biri, şehrin geleneği ve moderniteyi kendine has ilginç ve hoş bir şekilde beraber barındırmasının yanında konumunun çıplak bir tepenin altında taşlar tarafından çevrilen bir yerde olması da ilginç bir görüntüye sahip olmasını sağlıyor. Yorgan yaması gibi bir görüntüsü olan orta çağ kalelerinin kalıntıları şehre tepeden bakıyor. Şehirde görülmesi gereken pek çok yer var: Eski Çarşı, Saat Kulesi, pek çok kilise ve eski manastır gibi.

 

Dubrovnik, Hırvatistan

Dubrovnik Hırvatistan için gerçek bir mücevher değerinde. Dubrovnik Akdeniz’deki en resmedilmeye değer yerlerden biri. Dubrovnik orta çağın güzelliğini halen daha koruyan tarihi bir şehir ve şehrin görülmeye değer mimarisi ve ilginç detaylara gösterilen dikkat 5 yıldızlı oteller tarafından gölgelenmemiş durumda. Şehirde görebilecek harika yerlerin dışında, Dubrovnik’te pek çok kültürel etkinlik ve harika kumsallar var.

 

Brasov, Romanya

Romanya coğrafi olarak Balkan yarımadasında bulunmasa da kültürel ve tarihsel bağlarından ötürü Balkanların bir parçası olarak kabul ediliyor. Brasov ve çevresinde sık ormanlar bulunuyor ve harika şehir hayatı ve çarpıcı manzaralarıyla Brasov Transilvanya’daki tarihsel şehirlerden biri.

 

Veliko Tarnovo, Bulgaristan

Kuzey Bulgaristan’da bulunan üniversite şehri Veliko Tarnovo orta çağ Bulgaristan’ının başkentiydi ve bugünlerde ülkenin kültürel başkenti konumunda. Veliko Tarnovo’da pek çok ilginç müze, tarihsel alan ve öğrenci nüfusunun çok fazla olması nedeniyle canlı bir gece hayatı bulabilirsiniz.

 

Prizren, Kosovo

Prizren Sırbistan’ın orta çağdaki başkentiydi, fakat şehre gittiğinizde etrafınıza dikkatlice bakarsanız pek çok mimari yapıda Türk mimarisinin etkilerini görürsünüz. Prizren bu anlamda camilerin ve manastırların şehri ve bu camiler ve manastırların çoğunun tarihi 14. yüzyıla kadar gidiyor. Pek çoğu siyasi çatışmaların olduğu zamanlarda zarar görse de halen daha görülmeye değer güzelliklerini saklıyorlar.

 

Tatil Köyü ve Oteller’de en ucuz tatil rezervasyonu sunan www.birdolutatil.com ‘da otel arayabilir ve otel fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Hoteller için tikokupon sitesindeki hotels indirim kodu veya oteller için tatil indirim çekleri sayesinde ekstra indirimler de alabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ekim, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir