Ucuz Balayı Planlamak İsteyenlere 4 Öneri

Balayı tatili hemen her çift için hayatları boyunca geçirecekleri en özel ve en anlamlı tatildir. Ancak, ev hazırlıkları, düğün telaşı, alınacaklar listesi derken ne yazık ki pek çok çift bu çok önemli tatil fırsatını, balayı tatilini yaşama şansını kaybeder… Bu makalemde sizlere her koşulda eşsiz bir balayı tatili yaşama şansı yaratacak, ekonomik ve ucuz balayı planlamanın püf noktalarını paylaşacağım.

Ucuz Balayı Tatili Planlarken

Evlilik hayalleri ile yola çıkan pek çok çiftin hayatlarına dair planlarının ilk sırasında hiç kuşku yok ki balayı tatili yer alır. Ev, düğün, gelinlik, damatlık gibi detayları planlarının içine dahil etmeden evvel hemen her çiftin ortak kurdukları hayallerin başında gelir balayı tatili… Peki ya sonrası, masrafların birer birer artması ile çiftler o pek de güzel balayı tatil planlarından ya vazgeçer ya da ertelerler… Bu makalemde sizi hayallerinize kavuşturacak, ucuz balayı tatili planlamanıza yardımcı püf noktaları aktaracağım.

1- Ucuz Balayı Tatili Planlarken İlk Kural Erken Rezervasyon Fırsatlarının Takibi

Erken Rezervasyon ya da balayı tatil planlarının önceden kararlaştırılması çiftlere büyük avantajlar sağlayacak en önemli detaydır. Yurtiçi ya da yurt dışında balayı tatili planlıyor olabilirisiniz, bu noktada seçeneklere önceden göz atmak yeni hayatınızın ilk ortak bütçeli seyahatine büyük katkı sağlar. Unutmamak lazımdır ki balayında erken rezervasyon hayatınızı değil belki ama paranızı kurtarır…

Müstakbel eşiniz ile birlikte balayı tatilini geçirmeyi planladığınız destinasyonu seçtikten sonra, bu planınızı bir seyahat acentesi ile paylaşmanızda yarar var. Bütçenizi, bu tatil için ayırabileceğiniz maksimum harcama kapasitenizi dürüstçe acente ile paylaşarak size uygun sunabilecekleri konaklama ve ulaşım seçeneklerini değerlendirmeye alabilirsiniz. Acente seçiminde özellikle balayı tatil paketine sahip firmalarla görüşmek size zaman kazandırır.

2- Ucuz Balayı Tatili Planlarken Varsa Uçuş Millerini Devreye Sokun

Hem sizin hem de müstakbel eşinizin sahip olduğu ya da olabileceği uçuş milleri balayı tatili planlarınıza büyük katkı sağlayabilir. Bugüne dek böylesi fırsatları tanıyan banka kartları ile çalışmamış olabilirsiniz. Bu geç kaldığınız anlamına gelmez. Nasıl olsa yeni evinizin hazırlanmasında, düğün ve diğer hazırlıklarda gerçekleşecek harcamalarınız olacaktır. Bu harcamaları mil kazandıran kredi kartları ile karşılayabilir böylece balayı ulaşımınızı bedavaya getirebilirsiniz.

3- Her Şey Dahil Balayı Tatili

Balayı tatili müstakbel eşiniz ile paylaşacağınız ilk tatil olduğu için farkında olmadan harcamanın dozajını arttırabilirsiniz. Niyetiniz eşinizi memnun etmek olabilir ancak unutulmaması gereken yeni bir hayata başlıyorsunuz ve yeni evinize döndüğünüz de o paralara gerçekten ihtiyacınız olacak. Ucuz Balayı tatili planlamanın bir diğer kuralı mümkün olduğunca harcama paylarının önden çözümlendiği her şey dahil sistemlere yönelmektir. Böylece her türlü ekstranız bu her şey dahil sistemce karşılanır ve siz de balayı tatilinizin tadını çıkarırsınız.

4- Eksiksiz Olmaya Çalışmayın!

Evlenmek ciddi masraf kapılarının açılması demektir. Balayı tatilinizi planlarken eksiksiz olacağım diye uğraşmayın. Seyahate uygun bavulunuz, yeteri kadar mevsimsel kıyafetiniz bulunmayabilir. Bu detayları düğün telaşı içinde almaya çalışmak bütçenizde farklı gedikler açılmasına neden olacaktır. Bu gibi detayları tanıdık ve arkadaşlarınızdan ödünç alarak tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Aralık, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir