Ucuz Balayı Planlamak İsteyenlere 4 Öneri

Balayı tatili hemen her çift için hayatları boyunca geçirecekleri en özel ve en anlamlı tatildir. Ancak, ev hazırlıkları, düğün telaşı, alınacaklar listesi derken ne yazık ki pek çok çift bu çok önemli tatil fırsatını, balayı tatilini yaşama şansını kaybeder… Bu makalemde sizlere her koşulda eşsiz bir balayı tatili yaşama şansı yaratacak, ekonomik ve ucuz balayı planlamanın püf noktalarını paylaşacağım.

Ucuz Balayı Tatili Planlarken

Evlilik hayalleri ile yola çıkan pek çok çiftin hayatlarına dair planlarının ilk sırasında hiç kuşku yok ki balayı tatili yer alır. Ev, düğün, gelinlik, damatlık gibi detayları planlarının içine dahil etmeden evvel hemen her çiftin ortak kurdukları hayallerin başında gelir balayı tatili… Peki ya sonrası, masrafların birer birer artması ile çiftler o pek de güzel balayı tatil planlarından ya vazgeçer ya da ertelerler… Bu makalemde sizi hayallerinize kavuşturacak, ucuz balayı tatili planlamanıza yardımcı püf noktaları aktaracağım.

1- Ucuz Balayı Tatili Planlarken İlk Kural Erken Rezervasyon Fırsatlarının Takibi

Erken Rezervasyon ya da balayı tatil planlarının önceden kararlaştırılması çiftlere büyük avantajlar sağlayacak en önemli detaydır. Yurtiçi ya da yurt dışında balayı tatili planlıyor olabilirisiniz, bu noktada seçeneklere önceden göz atmak yeni hayatınızın ilk ortak bütçeli seyahatine büyük katkı sağlar. Unutmamak lazımdır ki balayında erken rezervasyon hayatınızı değil belki ama paranızı kurtarır…

Müstakbel eşiniz ile birlikte balayı tatilini geçirmeyi planladığınız destinasyonu seçtikten sonra, bu planınızı bir seyahat acentesi ile paylaşmanızda yarar var. Bütçenizi, bu tatil için ayırabileceğiniz maksimum harcama kapasitenizi dürüstçe acente ile paylaşarak size uygun sunabilecekleri konaklama ve ulaşım seçeneklerini değerlendirmeye alabilirsiniz. Acente seçiminde özellikle balayı tatil paketine sahip firmalarla görüşmek size zaman kazandırır.

2- Ucuz Balayı Tatili Planlarken Varsa Uçuş Millerini Devreye Sokun

Hem sizin hem de müstakbel eşinizin sahip olduğu ya da olabileceği uçuş milleri balayı tatili planlarınıza büyük katkı sağlayabilir. Bugüne dek böylesi fırsatları tanıyan banka kartları ile çalışmamış olabilirsiniz. Bu geç kaldığınız anlamına gelmez. Nasıl olsa yeni evinizin hazırlanmasında, düğün ve diğer hazırlıklarda gerçekleşecek harcamalarınız olacaktır. Bu harcamaları mil kazandıran kredi kartları ile karşılayabilir böylece balayı ulaşımınızı bedavaya getirebilirsiniz.

3- Her Şey Dahil Balayı Tatili

Balayı tatili müstakbel eşiniz ile paylaşacağınız ilk tatil olduğu için farkında olmadan harcamanın dozajını arttırabilirsiniz. Niyetiniz eşinizi memnun etmek olabilir ancak unutulmaması gereken yeni bir hayata başlıyorsunuz ve yeni evinize döndüğünüz de o paralara gerçekten ihtiyacınız olacak. Ucuz Balayı tatili planlamanın bir diğer kuralı mümkün olduğunca harcama paylarının önden çözümlendiği her şey dahil sistemlere yönelmektir. Böylece her türlü ekstranız bu her şey dahil sistemce karşılanır ve siz de balayı tatilinizin tadını çıkarırsınız.

4- Eksiksiz Olmaya Çalışmayın!

Evlenmek ciddi masraf kapılarının açılması demektir. Balayı tatilinizi planlarken eksiksiz olacağım diye uğraşmayın. Seyahate uygun bavulunuz, yeteri kadar mevsimsel kıyafetiniz bulunmayabilir. Bu detayları düğün telaşı içinde almaya çalışmak bütçenizde farklı gedikler açılmasına neden olacaktır. Bu gibi detayları tanıdık ve arkadaşlarınızdan ödünç alarak tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Temmuz, 2020

 • 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

  Tatil.com'da 1000 TL üzeri yurtiçi otellerde 50 TL ek indirim sağlar - 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • % 8 Hotels.com İndirim Kodu

  31 Mart 2021 tarihine kadar yapılacak otel rezervasyonlarnda geçerli %8 indirim sağlar - % 8 Hotels.com İndirim Kodu

 • 200 TL Setur İndirim Kodu

  4000 TL ve üzeri rezervasyonda geçerli 200 TL ek indirim sağlar - 200 TL Setur İndirim Kodu

 • Biletall İndirim Kodu Fırsatları

  Promosyonlu otobüs bileti, uçak bileti ve diğer indirim kodlarını keşfetmek için tıklayın! - Biletall İndirim Kodu Fırsatları

 • 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri yurtiçi ve yurtdışı rezervasyonda geçerli 25 TL ek indirim sağlar - 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • 50 TL Setur İndirim Kodu

  1000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 50 TL indirim sağlar - 50 TL Setur İndirim Kodu

 • % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

  31 Aralık 2020 tarihine kadar Visa logolu İş Bankası kredi kartı ile yapılan otel rezervasyonlarında anında % 8 ek indirim sağlar - % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

 • % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

  Şehirdeki Aktivite, Eğlence, Restoran, Otel vb. rezervasyon ve etkinliklerde geçerli % 7 indirim sağlar - % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

 • 300 TL Touristica İndirim Kodu

  6000 TL ve üzeri otel rezervasyonu için 300 TL anında indirim sağlar - 300 TL Touristica İndirim Kodu

 • 100 TL Setur İndirim Kodu

  2000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 100 TL indirim sağlar - 100 TL Setur İndirim Kodu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir