Balayı Tatili İçin Öneriler, Yurtdışında Balayı, Balayı Turları

Yeni bir hayata adım atarken, bunu kutlamanın en keyifli yolu balayı tatilinden geçer… Balayı tatili, hafife alınmayacak kadar ciddi bir organizasyondur. Çift olarak çıkılacak bu ilk tatil, birlikteliğinizin en değerli zaman dilimini oluşturur. Balayı tatilinizi planlarken size önerim, ömür boyu hatırlanacak balayı tatilini geçireceğiniz yerin neresi olacağına eşiniz ile birlikte ortak karar almanızdır. Sonuçta, balayı tatili hem eşiniz hem de sizin birlikte çıkacağınız ve en özel zamanları birlikte paylaşacağınız ilk tatiliniz…

Balayı tatilini planlarken öncelikle çift olarak birlikte yapmaktan hoşlandığınız aktivitelerin, ayrı ayrı keyif aldığınız hobilerin ve bir tatilden beklentilerinizin ne olduğunu enine boyuna konuşun. Her ikiniz de doğa tutkunuysanız balayı tatilinizi doğaya dönük destinasyonlara yönelik planlamalısınız. Eğer aktivitesi bol tatillerden keyif alıyorsanız o zaman bir tatil köyü sizin için ideal bir balayı tatili seçeneği olacaktır.

Yurt Dışında Balayı ve Popüler Balayı Yerleri

Yurt dışında balayı tatili yapmak hem yeni rotalar keşfetmek hem de birlikte farklı bir ülkede yeni hayatınızın ilk günlerini geçirmek için ideal bir seçimdir. Yılın hemen her döneminde özellikle balayı tatili yapacak çiftler için, ülkemizden dünyanın dört bir yanına birbirinden özel balayı turları düzenlenmekte. İyi organize olmuş bir düğün programına ve zamana sahipseniz dilediğiniz ülkede son derece ekonomik balayı tatili geçirebilmenize olanak tanıyan erken rezervasyon seçeneklerine göz atmanızı öneririm. Balayı erken rezervasyon fırsatları ile popüler balayı yerlerinin tamamında bütçenizi yormayacak özellik ve ayrıcalıkla düğün yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Popüler balayı yerleri genellikle ziyaretçilerine eşsiz güzellikte sakin plajlar, ıssız adalar, güzel vadiler sunar… Maldivler, New York, Bahamalar, İsviçre, Seyşel Adaları, Las Vegas, Alaska, Florida, Avustralya, Meksika, Yunanistan, Bermuda, Tayland, Jamaika, Hindistan, Şili, Avusturya, Singapur, Virgin Adaları en çok tercih edilen balayı yerlerinin başında gelir.

Asya’da Tercih Edilecek Balayı Mekanları
Asya birçok popüler ve dünyaca ünlü balayı mekanlarına ev sahipliği yapar.
Tayland, Maldivler, Goa, Kerala, Singapur, Malezya, Asya’da tercih edebileceğiniz balayı mekanlarındandır.  Dünyanın dört bir tarafından bahsi geçen mekanlara akın eden turistler ve balayı tatilcileri evlilik sonrası en değerli anlarını Goa’nın plajlarında ya da Maldivler’in şeker beyazı kumsallarında geçirmeyi seçerler. Balayı tatilinizi dünyanın popüler alışveriş rotalarından Singapur’da geçirmek isterseniz hem farklı bir kültürü tanıyabilir hem de alışveriş yaparak balayınıza hatırlanır kılabilirsiniz.

Hindistan’da Tercih Edilecek Balayı Mekanları

Hindistan, ömür boyu hatırlanacak güzellikte bir balayı tatili için ideal bir balayı mekanıdır. Plaj tutkunları için Hindistan zengin seçeneklerle bezelidir. Popüler plaj tatil köylerinden Goa, Kerala, Chennai, Tamil Nadu, Karnataka, Orissa Hindistan’da tercih edebileceğiniz mekanlardandır. Uzun yıllardır Goa dünyanın dört bir yanından balayı tatilcilerini ağırlamaktadır.  Sahillerden uzaklaşarak büyüleyici tepelerde tatillerini geçirmek isteyen balayı tatilcileri; Shimla, Lonavala, Mount Abu, Darjeeling, Pelling, Srinagar, Mahabaleshwar, Coorg, Nainital ve Dharamsala bölgelerinden birini kendilerine uygun mekan olarak seçebilirler… İster sahil kesiminde olsun ister dağ yamaçlarından birinde tüm bu adı geçen mekanlarda konumlanmış tatil köyleri ve oteller, balayı tatilini geçirmek isteyenlerin lüks ihtiyaçlarını da karşılayabilecek donanımda tasarlanmıştır.

Amerika’da (USA) Tercih Edilecek Balayı Mekanları:
Söz konusu Amerika’da balayı tatili olunca, aklınızın bir köşesine Hawaii’yi diğer köşesinde ise Niagara Şelalelerini tutmalısınız. Her iki adres de yıl boyu dünyanın dört bir yanından gelen balayı tatilcilerini ağırlamakta olup, bu konuda sahip oldukları deneyimle size eşsiz bir tatil sunacaklardır. Hawaii’nin egzotik sahillerine alternatif Miama Sahillerini de balayı mekanı olarak tercih edebilirsiniz. Eğer balayı tatilinizde birlikte sahip olduğunuz şansı sınamak isterseniz macera dolu bir Las Vegas tatili tam da size göre olacaktır. Amerika’da ayrıca Florida ve Nevada da balayı tatili için üzerinde düşünülmesi gereken rotalardan… Yurtdışı turları sırasında kalacağınız hotellere özel tikokupon indirimlerinden yararlanılabilir. tikokupon bir indirim kuponu projesi ve yurtdışı oteller için de kupon bulmak mümkün olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ekim, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.