Article Marketing yani Makale Pazarlama Yöntemi Nedir?

Yazdığınız makaleler, okunmaya değer yazılar olduğunda bunları birçok makale sitesinde yayınlayabilir ve yazınızın son kısmında yer alan künyenize kendi web site linkinizi, iletişim ve kısa tanıtım bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Böylece, okuyucularınız daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduklarında veya akıllarına takılan konularda sizlerle iletişime geçer ve siz de gerçek ve kalıcı ziyaretçilere sahip olma şansı elde etmiş olursunuz…

 

En baştan başlayarak biraz açıklayalım. Sizler satış ortağı, ürün sahibi veya kar amacı gütmeyen bir site sahibi olabilirsiniz. Ama her halükarda bu yöntemle yapmak istediklerinizden maksimum başarıya ulaşabilirsiniz. Bunun için 200 ile 1000 kelime arasında (ideali 450-750’dir) değişen yazılar yazarak gerçekten geniş kitlelere etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Yazdığınız makaleler, okunmaya değer yazılar olduğunda bunları birçok makale sitesinde yayınlayabilir ve yazınızın son kısmında yer alan künyenize kendi web site linkinizi, iletişim ve kısa tanıtım bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Böylece, okuyucularınız daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduklarında veya akıllarına takılan konularda sizlerle iletişime geçer ve siz de gerçek ve kalıcı ziyaretçilere sahip olma şansı elde etmiş olursunuz…

 

Ama şu noktayı unutmayınız: Yazılarınız okunmaya değecek türden olduğu sürece bu durum geçerlidir. Sadece site URL’nizi ekleme uğrunda insanların zamanını harcamanızı tavsiye etmem. Yapmanız gereken uygulama, çalışma yaptığınız ya da uğraştığınız alanla alakalı araştırmalar yaparak, insanların ihtiyaç duymalarının olası olduğu noktalarda bilgilerinizi paylaşmaktır.

 

Peki, neden bu yöntemi yani “Article Marketing” yöntemini uygulamalısınız?

İlk olarak en doğal sebebimiz bu işin ücretsiz olmasıdır, yani harcama yapmazsınız. Ama ücretsiz (harcamasız) olan kısmı sadece para yönündendir. Zaman olarak bir makale en az 40-50 dakikanızı alır, bu nedenle ciddi zaman harcamanız gerekecektir.

 

En kalıcı trafik sağlamak bu şekilde mümkün olur mesela birçok web sitesi bırakın yeni ziyaretçileri yıllar önce yazdığı makaleler sayesinde ziyaretçiler çekebilmektedir. Makaleyi yazmak için belki çok uğraşırsınız ama emin olun bunun faydasını o yazınız silinene kadar görürsünüz.

 

Aynı zamanda bu teknik kartopu özelliğini de içerisinde bulundurmaktadır. Yazdığınız her makale günde bir ziyaretçi getirse ki bu en az bir olur ve siz de her gün bir yazı ekleseniz bu size çığ gibi büyüyen bir trafik sağlar. Ayrıca, yılda 300’den fazla adınızı taşıyan yazı internet dünyasında gece gündüz ziyaretçilere hitap eder. Böylesi bir tanıtımı sizlere hiçbir reklam hizmeti garanti edemez, garanti edenler de kazandığınızdan fazlasını isterler.

 

Makaleleriniz aracılığı ile çektiğiniz ziyaretçiler en güvenilir ve en gerçek kitledir bu kişiler kendi istekleri ile sizlerin sitelerine gelirler ve hatta şunu da vurgulayalım bu ziyaretçileri isteseniz de engelleyemezsiniz. Siteniz için her ne kadar “SEO” veya “Backlink” çalışması yaparsanız yapın bu çok uzun süre bir sonuç vermez ama makale yazmak sizlere en kalıcı ziyaretçileri sağlar buna inanın. Kendinizden örnek alın siz şu anda bir “article” yani makale okuyorsunuz ve bu yazıya da bu alanda bir şeyler öğrenme amacı ile tıkladınız ki öğrenecekleriniz asla bununla sınırlı değildir.

 

Yazdığınız makale eğer faydalı ve internette herkesin paylaşmadığı bir konuda ise o zaman insanlar bu makaleleri sosyal paylaşım ağlarında da paylaşırlar ve bu da sizlere ‘Viral Trafik’ denilen trafik desteğini sağlamış olur.

 

Yazdığınız makaleleri yararlı bulan ürün sahipleri veya “Affiliate” denilen satış ortakları da sizlerden destek isteyeceklerdir. Ama kalıcı trafik sağlamanın asıl koşulu gerçek ve yardım amaçlı yazılan makalelerdir. Zira yoğun bir satış çabası ile oluşturulmuş olan makaleler sizlere hiçbir şey kazandırmaz. İlk başlarda ben bu yöntemi denedim işe yaramıyor emin olun. Ama şunu da biliniz ki yazdığım makalelerin işe yaramaz olanları bile bana aylık 20’nin üzerinde ziyaretçi göndermektedir. Bu oran özveri ile hazırlanmış olan çalışmalarda onlarca kat daha fazladır.

 

Evde iş yapmak isteyenler veya internetten para kazanmak isteyenlerin kesinlikle denemesini tavsiye ettiğim bir yöntemdir. Bunu kesinlikle deneyin. Eğer yazı yazmakla uğraşamam diye bir düşünceniz varsa şundan emin olun; sizin emek vermediğiniz bir işe her ne kadar reklam amaçlı fahiş ücretlerde de ödeseniz kimse o çalışmaya hak ettiği değeri vermez. Çünkü insanlar bizim yazılarımıza ihtiyaçları olan bilgileri öğrenmek için başvurmaktalardır. Onlara ihtiyaçları olan bilgileri verin ve gerisine karışmayın. Bu konuda daha fazla yazıyı http://naimpost.com web sitesinde bulabilirsiniz. Teşekkürler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir