Article Marketing ile Online İş Kurmayı Öğrenmek İster misiniz?

Anahtar kelimelerin tekrarı şeklinde düzenlenen yazıları ara motorları artık gözden kaçırmıyor ve bu gibi makalelerin değeri de asla bilgilendirme amaçlı olanlarınkiyle kıyaslanamayacak kadar düşük olmaktadır. Peki öyleyse article marketing yani makale pazarlama yöntemini hakkıyla uygulayıp hak ettiğimiz başarıya nasıl ulaşabiliriz? Öncelikle arama motorlarını aldatmak için black hat yöntemlerle sayfamızı sayfa rengi ile aynı olan anahtar kelime bombardımanından ve makalelerinizi sırf anahtar kelime yerleştirmek uğruna anlamasız cümleler kurmaktan uzak durmalısınız..

 

Anahtar kelimelerin tekrarı şeklinde düzenlenen yazıları, arama motorları artık gözden kaçırmıyor ve bu gibi makalelerin değeri de asla bilgilendirme amaçlı olanlarınki ile kıyas kabul etmiyor.

 

Peki, öyleyse “Article Marketing” yani makale pazarlama yöntemini hakkıyla uygulayıp hak ettiğimiz başarıya nasıl ulaşabiliriz? Öncelikle arama motorlarını aldatmak için “Black Hat” yöntemlerle sayfamızı sayfa rengi ile aynı olan anahtar kelime bombardımanından uzak tutmamız ve yazdığımız makaleleri anahtar kelime kullanmak amacı ile anlamasız cümlelerle donatmamamız gerekir.

 

Bunlardan ilki yani sayfa ile aynı renkte olan anahtar kelimeler kullandığınızda evet ziyaretçiler gelir ama bu çok uzun sürmez bu hileyi hem makale siteleri yutmaz hem de kendi sitenizde uyguladığınızda “Google” fark eder ve şikayet durumunda sitenizi “Sand Box”a gönderebilir.

 

Yazınızda kullandığınız anahtar kelime sıklığı %1 – %3 oranında olmalıdır. Yani yazacağınız makalelerin uzunluğu ortalama 400 kelimden oluşacaksa siz de anahtar kelime olarak belirlediğiniz 4 tane kelimeyi yazınızın akışına uygun düşen yerlerde kullanabilirsiniz. Bu söylediğime riayet ederseniz göreceksiniz ki bu kelimelerle ilgili özgün bir yazı yazdığınızda yazdığınız makale hak ettiği sıraya yükselecektir.

 

Ben bunu defalarca kez uyguladım ve gerçekten işe yaradığına şahit oldum. Online iş kurmanın can damarı ulaşılabilir bir web sitesi hazırlamaktır. Eğer bunu yapamıyorsak hazırladığımız web sitelerine çeşitli makale sitelerinde yayınladığımız yazılarımızdan aradığımız özellikteki kişilere yani ziyaretçilere ulaşabiliriz.

 

Dikkat çekici aynı zamanda konu ile alakalı bir başlığı sahip olmak da bunun en önemli etkenlerindendir ki bu insanların o yazıya itibar edip etmemesinde çoğu zaman kilit rol oynar. Yazılarınıza koyduğunuz başlıklar listeleme cümleleri, emir cümleleri ve ya soru kalıbında olursa okunma, incelenme olasılığı daha yüksektir. Örn: ‘Evde iş kurmak için yapılması gereken 5 işlem’ ya da Evde iş kurmak istiyor musunuz? Evde iş kurun! Gibi başlıklar her zaman daha etkili olmuştur. Denemenizi tavsiye ederim.

 

Yazacağınız yazılarda göz önünde bulundurmanız gereken 3 önemli etkeni de belirtip bu yazımı noktalamak istiyorum.

 

1- Başlığınız yazdığınız konu ile yakından alakalı olmalıdır bu durum okuyucuya karşı saydam olduğunuzu gösterir ve takdir edilirsiniz.

2- Metin sonlarına kendi linkinizi veya daha kapsamlı ifadesi ile “Resource Box” eklemeyi unutmayınız.

3- Eğer yeteneğiniz varsa kişilerde ilgi uyandırabilecek bir üslup kullanmayı deneyin insanlara karşı saydam ve dürüst olmak kaydıyla bu tekniği uygulamanız işinizi en verimli şekilde yapabilmenize olanak sağlar.

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim

http://naimpost.com; http://evdeis-onlineleman.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir