Arsa Değerleri Neden Artıyor?

İnşaat alanında son atılım hamlesini tamamlamak üzere olan ülkemizde, konut ihtiyacının tamamlanması açısından son düzlüğe bir kaç adım kaldı. Ekonomisini neredeyse inşaat sektörü ile ayakta tutan ve sıcak ekonomi yaratılan bu alanda belki de on ya da on beş yıl sonra büyük krizler yaşanabilir…

Konut sahibi olmak herkesin hakkı. Dünya genelinde bu şekilde olan mantalite ülkemizde de aynıminval ile devam ediyor. Şehir göçünün srekli olması, kırsal alanda yapılması gereken atılımın önüne geçiyor. İşin içine siyaset ve seçim rantı da girince, Anadolu’nun küçük il ve ilçemerkezlerinde hayat kendi küçük döngüsünde dönen bir çembere benziyor; her şey sankibüyük şehirde yaşayanların refahını düşünerek yapılmış görüntüsü olsa da rant denilen gerçek her dönem ağır basıyor.

İnşaat alanında en çok değer tırmanışı gösteren menkulun arsa olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Özellikle Türkiye’de en fazla değerlenen arsalar İstanbul ilimizde. İstanbul, bilindiği gibi son yıllarda üç önemli projenin merkezi konumunda. Köprü, havalimanı ve Kanal İstanbul projeleri, şehirde oldukça hareketlilik yaşanmasına neden oluyor. Bu projelerin merkezinde bulunan Arnavutköy ise arsa değerlerinin tırmanış yaşadığı en yoğun lokasyon olarak kayıtlara geçiyor

Geçen yıl yüzde yüz kırk oranlarında arsa değer artışının yaşandığı Arnavutköy, sosyal açıdan olduğu kadar kültürel ve merkezi konumunu pekiştirmek üzere. Sürekliolarak taleplere cevap vermeye çalışan bölgede, gayrimenkul uzmanlarının yaptıkları açıklamalara bakılacak olursa değer yükselişi 2015 yılında da aynı hızıyla devam edecek gibi. Arnavutköy arsa değerlerinin artışını emlak ve konut değerleri de takip ediyor bu arada.

Birikimlerini değerlendirmek isteyenler, son on yılın en kazançlı yatırım aracı olan arsaya yatırım yapmak ve kısa vadede kazanç yaratmak isteyenler, geleceğini garanti altına almak isteyenler için kuşkusuz dikkatli ve soluksuz bir araştırma yapmanın önemi büyük. Arnavutköy bölgesinde son bir yıl içinde yapılan araştırmalar, araştırma verileri, bölgenin gelişmilik düzeyi, yarını hakkında bilgi almak için http//www. candaroglu.com/emlak/ sayfasına bakabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir