Anneye Hediye: Anneler Gününde Annenizle Unutulmaz Bir Gün Geçirin!

Anneler günü denilince hemen herkesi bir telaş kaplar… Anneye alınacak hediye telaşı… Bu yıl her zamankinden farklı olarak annenize bir gün hediye etmeye ne dersiniz. İyi organize edilmiş ve farklı bütçelere sahip kişilerce de kolaylıkla uygulanabilecek anneler günü, program seçenekleri…

 

Her güne güzel bir kahvaltı ile başlamak gibisi yoktur. Alışılageldik bu rutini anneler gününe özel olarak kendi üzerinize almaya ve yılın 365 günü size kahvaltı hazırlayan annenize mükellef bir kahvaltı hazırlamaya ne dersiniz? Peki ya kahvaltının ardından dumanı üzerinde bir Türk kahvesi keyfine? Kırlarda yapılacak kısa ama sağlıklı bir yürüyüşle devam edecek bir güne? Gün sonunda kırdan topladığınız papatyaları annenize vermeye? Anneler gününde annenize tamamen tarafınızca tasarlanmış bir gün hediye etmeye ne dersiniz? Kim bilir kaç zamandır işlerin yoğunluğundan, çocuklarla uğraşmaktan, o malum sınav stresinden kısacası zamansızlıktan annenizle şöyle uzun uzadıya keyifli bir gün geçirmediniz? O zaman gün bu gündür. Haydı sıvayın kolları ve uzun zamandır birlikte yapamadığınız programların bir listesini hazırlayın. Anneler gününde, anneler günü için annenize bir gün armağan edin.

 

Anneler Gününde Brunch ya da Kahvaltı

Anneler Günü Sabahında mümkün olduğunca erkenden anneniz özel kahvaltıyı hazırlamaya başlayın. Bunu yaparken asla unutmamanız gereken tüm malzemelerin annenizin sevdiği şekilde hazırlanması olmalı. İşe bir alışveriş listesi oluşturmakla başlayabilirsiniz. Annenizin sevdiği peynirler, annenizin sevdiği yumurta ve omlet çeşitleri hatta annenizin sevdiği unlu mamuller… Eğer kahvaltı hazırlamaya ben beceremem diyenlerdenseniz ve bütçeniz de müsaitse o zaman annenizle baş başa bir brunch’a da gidebilirsiniz. Sayısız otel ve restoran bu güne özel brunch seçenekleri sunuyor. Lüks bir otelin restoranında da orman içinde salaş bir kır kahvesinde de hazır kahvaltı bulabilirsiniz. Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun buradaki ana hedef anneler gününde annenizi ev işlerinden, rutin tempolardan uzak tutmak. Annenizin ister kızı ister oğlu olun fark etmez, anneler çocukları ile zaman geçirmeyi severler. Onların hayatlarında olup biten gelişmelerden haberdar olmak, hayatları ile ilgili bilgi almak isterler. Bu nedenle gün boyu annenizle gerçekleştireceğiniz her adımda sohbetinizi ondan esirgemeyin. Tüm bu çabalarınızı anlamlı kılacak en önemli nokta geçirdiğiniz zaman içindeki paylaşımınız. Bulunduğunuz şehre özel ilginizi çekebilecek aktiviteler için tikokupon sitesindeki şehir fırsatları bölümüne bakabilirsiniz.

 

Sahil ya da Orman, Doğanın İçinde Bir program Yapın

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar için toprağa dokunmak doğanın içinde olmak ayrı bir önem taşır. Günü karşıladığınız kahvaltının ardından annenizle baş başa sahil ya da ormanlık bir alanda düzenleyeceğiniz yürüyüş yeni keşifleri de beraberinde getirecektir. Öyle ki bir çiçekçiden satın alacağınız çiçektense birlikte toplayacağınız kır çiçekleri, bu özel günü annenize hatırlatmak için günlerce vazosunu süslemekten ayrı bir keyif alacaktır.

 

Sinema ya da Tiyatroya Gidin, Birlikte DVD İzleyin

Annenizle birlikte tiyatro ya da sinemaya gitmeyeli ne kadar oldu? Ya da birlikte keyif alabileceğiniz bir DVD’yi izlemeyeli? Öyle ise bugün tam zamanıdır. Bu programı hayata geçirmeden evvel annenizin de fikrini almaya çalışın.

 

Anneler Gününü, Anneler Hafta Sonuna Çevirin

İki günlük kısa seyahatler de bugün için tercih edebileceğiniz seçeneklerden. Oturduğunuz yere yakın tatil beldelerinden birinde anneler gününün olduğu hafta sonuna özel bir rezervasyon yaptırabilir ve annenizle baş başa bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Örneğin İstanbul’da ikamet ediyorsanız; Ağva, Sapanca, Şile, Kilyos bugüne özel tercih edebileceğiniz seçeneklerden. Konaklama ve otel rezervasyonları için tikokupon.com’da bulunan tatil hediye çeki indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Mayıs, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.