obilir > Konular > Özel Günler, Kutlamalar > Anneler Günü > Anneler Gününde Hangi Çiçek Alınır? Ne Anlama Gelir?

Anneler Gününde Hangi Çiçek Alınır? Ne Anlama Gelir?

Annenize anneler gününde hediye olarak çiçek vermeyi düşünüyor ve hangi çiçeği alacağınıza karar veremiyorsanız seçiminizde yardımcı olabilmesi için en uygun ve en popüler çiçekleri anlamlarıyla beraber bu yazı içerisinde bulabileceksiniz. İşte size çiçek seçiminizde karar verirken faydalı olabilecek en uygun ve en popüler 8 çiçek.

Anneler Günü İçin Hangi Çiçek? Ne Anlama Gelir?

Anneler günü için en çok tercih edilen popüler çiçekler ve anlamları…

1- Güller

Romantizmin simgesi olarak kabul edilen güller aynı zamanda anneler günü için de oldukça popülerdir. Sevgi, tutku ve mükemmelliğin en güzel simgesi olan güllerin her bir rengi kendi içerisinde çeşitli anlamları barındırır. Koyu kırmızı (veya bordo) güller güzelliği, turuncu güller cazibeyi ve coşkuyu simgelerken pembe güller mutluluğa işaret eder. Kırmızı güller aşk ve tutkuyu, beyaz güller ise masumiyet ve saflığı temsil eder. Sarı güller neşe, sevinç ve arkadaşlığı göstermenin en güzel yoludur.

2- Karanfiller

Anna Jarvis’in annesinin en çok sevdiği çiçek beyaz karanfil olduğu için, beyaz karanfil anneler gününün amblemi ve karanfiller de tüm dünyada anneler gününün bir sembolü olarak seçilmiştir. Çeşitli renkleri bulunan karanfiller sevgiyi, cazibeyi ve seçkinliği tasvir eder. Kırmızı hayranlığınızı göstermenin, pembe ise “seni asla unutmayacağım” demenin bir yoludur. Beyaz karanfil ise gene masumiyetin ve saflığın bir sembolüdür.

3- Zambak

Zambaklar da yine anneler günü için en çok tercih edilen çiçeklerdir. Beyaz zambaklar masumiyet ve saflığı sembolize ederken turuncu ve sarı zambaklar “senin varlığın benim için çok önemli” demenin bir yoludur.

4- Laleler

Genel olarak laleler şan, şöhret ve mükemmel aşkı sembolize eder. Kırmızı laleler aşkı ilan ederlerken, sarı laleler ise güneşle özdeşleştirilmiş aydınlık, samimi ve sıcak kavramlarıyla ilişkilendirilmiştir. Anneler gününde annenize “gülüşünle güneş gibi aydınlık saçıyorsun” demek istiyorsanız sarı laleler hediye edebilirsiniz.

5- Papatyalar

Papatyalar da anneler günü için en çok tercih edilen favori çiçeklerdendir. Diğer beyaz çiçekler gibi papatyalar da beyaz renklerinden dolayı masumiyet, saflık ve güzelliği simgelemenin yanı sıra tahammül ve yalınlığın da sembolüdürler.

6- Nergisler

Nergis çiçeği temelde saygının bir göstergesidir. Yeniden doğuş, yeni başlangıçlar, ebediyen beraberlik ve karşılık beklemeden sevmek gibi çeşitli anlamlarla da ilişkilendirilir.

7- Krizantem – Kasımpatı

Sadık olmanın bir göstergesi olarak kabul edildiğinden sadakat anlamına gelir. Tıpkı diğer çiçekler gibi krizantem de renklerine göre anlamlar içerir. Kırmızı krizantemler aşka ve sevgiye işaret ederlerken, beyaz olanlar mantık ve gerçeği yansıtır.

8- Orkideler

Anneler gününde annenize çiçek göndermek veya vermek istiyorsanız orkideler anneler günü için harika bir seçimdir. “Sen çok güzel ve çok özelsin” demenin en güzel yoludur. Orkideler güzellik, sağlık ve lüks kavramlarıyla da bağlantı kurar.

En iyi fiyatlar ve şık sunumlar için çiçeğinizi çiçek indirim kodu kullanarak alabilirsiniz. tikokupon isimli sitede bulunan bu kod ile sipariş aşamasında ek bir indirim almak mümkün oluyor. Kodların süresi kısıtlı olduğu için süre dolmadan kullanabilirsiniz. “canım annem, iyiki varsın” gibi bir mesajla ona göndererek güzel bir sürpriz yapın 🙂

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları

 • 20 TL Trendyol İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri Trendyolmilla alışverişinde geçerli sepette anında 20 TL indirim sağlar - 20 TL Trendyol İndirim Kodu

 • 30 TL Morhipo Hediye Çeki

  175 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 30 TL indirim çeki için Morpass'a üye olmanız yeterli! - 30 TL Morhipo Hediye Çeki

 • % 20 Boyner İndirim Kodu

  11.11'e özel tüm kozmetik alışverişinde NET %20 indirim sağlar - % 20 Boyner İndirim Kodu

 • % 11 Lidyana İndirim Kodu

  Tüm ürünlerde geçerli sepette %11 ek indirim sağlar - % 11 Lidyana İndirim Kodu

 • Boyner İndirim Kodları (Liste)

  Boyner indirim kodları listesi bu kampanya sayfasında bulunuyor. İndirim kodu haricinde kampanya sayfasında ayrıca hediye çekleri, banka ve operatör indirim şifreleri yer alıyor. Liste üzerinden tüm yeni ve son dakika fırsat kodlarını görebilir, online […]

 • Özel Tasarım Çiçeklerde % 40 İndirim

  ÇiçekSepeti'nde tasarım çiçeklerde %40'a varan indirim fırsatını kaçırmayın! - Özel Tasarım Çiçeklerde % 40 İndirim

 • % 10 Osevio İndirim Kodu

  Osevio'da online çiçek siparişine %10 ekstra indirim sağlar - % 10 Osevio İndirim Kodu

 • ÇiçekSepeti % 45 İndirimli Hediyeler

  En güzel ÇiçekSepeti hediyeleri için %45'e varan indirim kampanyası - ÇiçekSepeti % 45 İndirimli Hediyeler

 • 50 TL Altı ÇiçekSepeti Hediyeleri

  50 TL ve Altı Hediyeler ÇiçekSepeti'nde! +Kargo Bedava - 50 TL Altı ÇiçekSepeti Hediyeleri

 • İsme Özel Hediye için % 45 İndirim

  İsme Özel Hediyeler %45'e varan indirimle ÇiçekSepeti'nde - İsme Özel Hediye için % 45 İndirim

İlginizi Çekebilir

Yılbaşında Gönderilecek Çiçek Nasıl Olmalı?

Kırmızı, beyaz ve yeşil renklerin hüküm ana temayı oluşturduğu canlı, keyifli ve de yenilikleri müjdeleyen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir