Anket Kitapları ile Anket Doldur Para Kazan Sahtekarlığı

En çok satan listelerinin en başında hep anket doldur para kazan kitapları var! Dürüst ve profesyonel internet pazarlamacıları kişisel sitelerinde ve bloglarında bas bas bağırıp vatandaşı bu tuzağa karşı uyarmaya çalışsalar da görünen o ki kısa yoldan para kazanmak isteyen bilinçsiz tüketici yine de bu kitapları satın alıyor…

 

Bugün satış ortaklığı sitelerinden XTicaret’teki hesabımı kontrol etmek istedim. Ana sayfada sizin de görebileceğiniz gibi en çok satanlar listesine denk geldim ve sinirlerim hopladı! En çok satan listelerinin en başında hep anket doldur para kazan kitapları var! Dürüst ve profesyonel internet pazarlamacıları kişisel sitelerinde ve bloglarında bas bas bağırıp vatandaşı bu tuzağa karşı uyarmaya çalışsalar da görünen o ki kısa yoldan para kazanmak isteyen bilinçsiz tüketici yine de bu kitapları satın alıyor. Ben yine de uyarmak ve bu kitapları satın alarak dolandırılacak olan hiç değilse birkaç potansiyel mağdura ulaşmak istedim.

 

Anket Doldurarak Para Kazanmak Neden Mümkün Değildir?

Aslında yurt dışında anket doldurarak ek gelir elde eden birçok insan vardır. Buradaki vurguya dikkatinizi çekmek isterim; Yurt dışında! Ve bu kişiler genellikle Amerika, Kanada ve Avustralya’da yaşayan kimselerdir. Çünkü gönderdikleri anketleri dolduran kişilere ödeme yapan firmalar çoğunlukla bu ülkeleri hedeflerler, Avrupa’yı bile değil!

 

Bu sitelerden bazıları Türkiye’den kayıt bile kabul etmezken bazıları da Türkiye’ye nadiren anket gönderirler ve bu anketlerin bedelleri 5 TL’yi geçmez. Ayda en fazla 1-2 anket doldurabilirsiniz. Anketin amacı pazar eğilimini ölçmektir ve yabancı anket firmaları Türk halkının eğilimini ölçmek için pek fazla iş almazlar. Nedeni basit, Amerika’daki X şirket neden Türkiye’deki pazarı araştırmak istesin ki? Hem de yabancı bir şirket üzerinden!

 

Bunu yaptırmak isteyen firmalar Türkiye’de bir çözüm ortağı ile anlaşırlar ve bu işi Türk anket firması üzerinden yaptırırlar. Türkiye’deki anket firmaları ise anketleri dolduran kişilere para ödemek yerine çekiliş ile hediye çeki verirler en fazla. İşte bu yüzden anket doldur para kazan kitaplarında bahsi geçen kazançlar doğru değildir, en azından Türkiye için! Hatta bu kazançlar yurt dışında ikamet eden kişiler için bile çok abartılıdır. Bir ayda 700.-$ falan kazanıldığı vaki değildir.

 

Peki, bu kitapları aldığınızda ne olacak?

Ne olacak sanıyorsunuz? Yüzlerce irili ufaklı anket sitesine kayıt olmanız gerekecek. Bütün bu işlemler için saatlerinizi ayıracaksınız. Kayıt işleminiz bittiğinde (bu arada bu siteler İngilizcedir) artık beklemeye başlayacaksınız. Belki ayda 5-10.-$’lık anket dolduracaksınız. O kazancınızı da aylarca alamayacaksınız çünkü bu firmaların birçoğu kazanç alt limiti koymaktadır. O yüzden bu kitaplardan uzak durun ve çevrenizdekileri de mutlaka uyarın.

 

Eğer ek gelire ihtiyacınız varsa ve internetten para kazanmanın gerçek yollarını denemek istiyorsanız bu makalede adım adım neler yapmanız gerektiği anlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.