obilir > Konular > Oyun > Bilgisayar Oyunları > Allods Online Ücretsiz Strateji Oyunu Hakkında Genel

Allods Online Ücretsiz Strateji Oyunu Hakkında Genel

Rusya’nın en başarılı oyun stüdyolarından biri tarafından hazırlanan Allods Online inanılmaz dünyası, beğeninizi kazanacak efektleri ve harikulade grafikleri ile sizi eğlence dünyasında inanılmaz maceralara sürükleyecek nitelikte kaliteli bir oyun. Oyun içerisinde en sevdiğim özellik karakterlerin dilinin Türkçe olması…

 

Rusya’nın en başarılı oyun stüdyolarından biri tarafından hazırlanan Allods Online inanılmaz dünyası, beğeninizi kazanacak efektleri ve harikulade grafikleri ile sizi eğlence dünyasında inanılmaz maceralara sürükleyecek nitelikte kaliteli bir oyun. Oyun içerisinde en sevdiğim özellik karakterlerin dilinin Türkçe olması. Ayrıca tamamen ücretsiz kayıt olup hemen oynamaya başlayabilirsiniz, ihtiyacınız olan tek şey kullanıcı adı ve şifre olacak.

 

Oyunun konusu; parçalanan Sarnaut gezeninin Allot adı verilen parçaları uzayda gizemli bir madde tarafından sarılıyor, uzayın bu bölümündeki gücü elinde tutan iki güç var. Üçüncü tehdit ise Sarnautun parçalarına kurulan geçiş portallarıyla astral yaratıkların istila çabası.

 

Uzayda gücü olan iki büyük ittifak ise kendilerine tüm ırkları bir araya toplayıp bu astral baskına karşı çıkmak gibi bir misyon üstlenmiştir. Fakat tamamen farklı sorunları da vardır; birbirlerinden çok farklı ideolojileri, bu farklı görüşler işlerin daha da karışmasına neden olacaktır. Şimdi biraz oyunun içeriğinden bahsedelim; oyun ekranına kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaptığınızda ana ekrana yönlendirilirsiniz.

 

Ana ekranın sağ kısmı imparatorluk sağ kısmı ise ittifaklar için ayrılmıştır. Her iki tarafta da karakterler ayrı ayrı gösterilir. İmparatorluğunuzdaki ilk karakter pedinizdir oyun boyu sizden ayrılmayacak şirin bir karakter tabi belli zamanlarda enerjisi azalır ve geride kalır ama enerji tam doluluğa ulaştığında sizi bulur ve ayrılmaz.

 

Pagan sizin asıl karakterlerinizden biridir. Güçlü bir görünüşü vardır. Mistik karakteri rakiplerini kontrol etme özelliğine sahiptir, birebir savaşlarda oldukça etkilidir. Tapınak şövalyesi az miktarda iyileşme özelliğine sahiptir kalkanınıza gelecek olası saldırılarda etkili bir karakterdir. Casus ve okçunuz düşmanı yavaşlatma ve kendine çekme özelliğine sahiptir. Tank kalkan, ok ve diğer silahları takabilir bu özellikleri onu saldırıdan rahat kurtulabilen bir karakter yapar. Kara büyücü her vuruşta can kazanır. Şifacı oyunun başında savaşçıdır yüksek seviyelerde gruba ihtiyaç duyar. Büyücü ateş, buz ve elektriği kontrol edebilir, görünmez olma ve ışınlanabilme özellikleri vardır. Savaşta kimseyi yanına yaklaştırmaz gerekirse çok kolay kaçabilir.

 

Oyun içerisinde üç farklı ırk vardır:

  • Orglar
  • Yükselenler
  • Zarganlılar

 

Her ırkın farklı karakterleri ve buna bağlı farklı özellikleri vardır. Orglar savaşçı ve tapınak şövalyesine, yükselenler büyücülere, Zarganlılar ise hem savaşçı hem de büyücülere sahiptir.

 

Oyunun güzel yanlarından biri karakterin görünümünü siz belirlersiniz saç rengi, stili, yüz şekli, vücut tipi her biri istediğiniz şekilde oluşumu tamamlamak içindir. Ayrıca oluştur demeden önce karakterinize isimde vermeniz istenir. Karakteriniz ve oyunla uyum sağlamanız için alıştırma seçeneği vardır. Oyun karakteri kontrol etme açısından oldukça rahattır. Oyun içinde online olan arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, karşınızdakileri karakterinize  duygular özelliğini kullanarak çeşitli davranışlar yaptırabilirsiniz. Dans edebilir veya karşınızdakiyle dalga geçip onları kızdırabilir.

 

Renkli ve eğlenceli bir oyun, üstelik ücretsiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir