En İyi 10 Tam Otomatik Cappuccino, Espresso ve Kahve Makinesi

1- Delonghi Esam 2600 Tam Otomatik Espresso, Cappucino, Kahve Makinesi

Delonghi Esam 2600 Nasıl Bir Kahve Makinesi
Espresso, Americano, Cafe Latte, Lungo veya Cappuccino yapabilen Delonghi Esam 2600, kullanımı kolay bir tam otomatik kahve makinesi. İsterseniz kahve çekirdekleriyle, isterseniz çekilmiş kahve ile kullanabilirsiniz. Aynı anda 2 fincan kahve yapabilir. Çeşitli inceliklerde kahve öğütmek isterseniz kahve öğütücüsünü ayarlamanız yeterli. Sert kahve veya hafif kahve yapmak için kahve miktarını ayarlayabilirsiniz. Elektronik ısı kontrolü, elektronik buhar ve kahve termostatı var. Fiyatını soracak olursanız değişken rakamlarda.

Sıra Cappuccino’ya geldiğinde nefis tatlara hazır olun. Delonghi Esam 2600 buharı, havayı ve sütü karıştıran “Patentli Cappuccino sistemi” sayesinde zengin kremalı mükemmel Cappuccino‘lar yapabilir. Bu sistem bol köpüklü Cappuccino’lar yapmaya çok elverişli. Çeşitli fincan boyları için kahve miktarını ayarlamaksa gayet kolay. Ayarlanabilir buhar dağıtıcısı açığa çıkan buhar miktarını dilediğiniz gibi dengeleminizi sağlıyor. Delonghi Esam 2600 kullananların yorumlarına bakıp deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları satın alma aşamasında da size fikir verecektir. Ayrıca indirim kuponu sitesi olan tikokupon.com’da Trendyol, Hepsiburada.com, N11 gibi popüler alışveriş sitelerinin kupon kampanyaları yayınlanıyor. Mağazayı belirledikten sonra göz atmanızda fayda var.

1.8 litre hacmi olan su haznesini rahatça çıkarıp su koyabildiğiniz gibi, ihtiyaç duyduğunuzda temizliğini yapıp tekrar yerine takabilirsiniz. Su seviye göstergesi var. Otomatik olarak durulama ve kireçten ayırma işlemini kendisi yapabiliyor. Fincan ısıtıcısı sayesinde fincanları üst kısma koyup ısıtabilirsiniz. Damlayan su ve kahveler damlama tepsisinde toplanıyor. Tepsiyi kolayca çıkarıp temizleyebilirsiniz. Delonghi Esam 2600‘nın ayrıca enerji tasarrufu, stand-by bekleme modu ve otomatik kapanma gibi faydalı özellikleri mevcut.

2- Siemens TE603201RW EQ.6 Serisi Tam Otomatik Espresso ve Kahve Makinesi

“Fiyatına göre gayet iyi. Oldukça hızlı kahve yapıyor”

Siemens TE603201RW EQ.6 Nasıl Bir Kahve Makinesi
Siemens TE603201RW EQ.6 serisinin özellikleri çok. Emsallerine göre fiyatı çok uygun. Dolayısıyla da iyi talep gören bir tam otomatik kahve makinesi. Kahve müdavimleri evde kullanmak için tercih edebiliyor. Küçük Cafe’ler, Restoranlar ve Oteller için uygun fiyatlı tam otomatik kahve makinesi arayanlara da tavsiye edilir… Siemens EQ.6 alanlar nasıl buluyor, kullananlar ne diyor öğrenmek için Siemens EQ.6 kullanıcı yorumları’na göz atabilirsiniz.

Siemens TE603201RW EQ.6 Özellikler;

Şimdi de Siemens EQ.6’nun özellikleri nasıl, kahveleri nasıl yapıyor, performansı, konforu, hijyen konuları nasıl yakından bakalım…

Lezzetli ve Hızlı Kahveler

 • Cappuccino veya Macchiato… tüm kahveler tek dokunuşla hemen hazır
 • Ekstra güçlü kahvenin tadı acı mı geldi? “Aroma Double Shot” özelliğini kullanın ve arka arkaya 2 öğütme ve ısıtma ile acı azalsın.
 • Akıllı ısıtma sistemi ise büyük kolaylık sağlıyor
 • Ekrana dokunup, istediğiniz kahveyi kolayca alın

Kahve Aroması Nasıl Olsun?

 • Mükemmel aromalar için en ideal bar basıncını “basınçlı sistem” sayesinde oluşturun
 • Kişiselleştirilebilir 3 kademeli kahve ısı ayarı ile bireysel tercihlerinizi kaydedin
 • Yeni nesil “Sense Flow” ısıtma sistemini kullanın
 • Tek dokunuşla Latte Macchiato, Cappuccino ya da Sütlü Kahve yapın
 • Ekstra yoğun kahve mi lazım? Aroma Double Shot fonksiyonu ile aroma’dan ödün vermeden hazırlayın
 • Brita su filtresi ile sudaki bileşenleri (kahvenin tadına ve kokusuna etki edenleri) azaltın
 • Ayrıca özel aroma koruyucu çekirdek haznesi bulunuyor
 • Öğütülecek çekirdeğin inceliği ayarlanabilir

Konforlu ve Rahat Kullanım Özellikleri

 • Dokunmatik ekranla istediğin kahveyi tek dokunuşla ekrandan seç
 • 5 farklı ölçüde ayarlanabilen içecek (kahve) seçenekleri
 • Kahve çıkışı 15 cm yüksekliğe kadar ayarlanabilir (En uzun “Latte Macchiato” bardakları bile rahat sığar)
 • Aynı anda 2 fincan hazırlanabilir
 • 1.7 litre su tankı rahatça çıkartılabilir, temizlenebilir
 • Sütlü kahve yaparken ister kutudan, ister şişeden, isterseniz kendi termosundan süt alın
 • Makinenin hemen üzerinde hızlı kurulum ve kullanım kılavuzu mevcut

Performans Özellikleri

 • 1500 Watt gücünde bir makine
 • İyi kalitede seramik öğütücüsü var
 • Seçenekleri kullanıp süt köpüğü, sıcak su veya sıcak süt hazırlayın
 • Minimum ısınma süresi ile 45 saniyede (en hızlı) ilk fincan hazır
 • Su pompasının basıncı 15 bar
 • Öğütülmüş kahve için 2. kahve haznesi
 • Enerji tasarrufu için belirlediğiniz bir saatte otomatik olarak kendini kapatabilir
 • Etrafta çocuk mu var? Çocuk kilidi de mevcut

Hijyen Özellikleri

 • Öğütme bölümünü çıkartın ve su altında kolayca temizleyin
 • Hızlı temizleme özelliği ile (tek fincan) ideal hijyen ve mükemmel kahve tadını her seferinde garantileyin
 • Durulama fonksiyonu makine kapandığında ve ilk açılışta otomatik olarak çalışır
 • Milk Clean” özelliğini kullanıp kusursuz hijyen sağlayın (süt sistemini sıcak buharla hızlıca temizler)
 • Bulaşık makinesinde yıkamak ya da temizlemek için süt ağızlıklarını kolaylıkla çıkartabilirsiniz
 • Kahve posası kabı ve damlama tepsisi rahatça çıkartılıp temizlenebilir
 • Kireçten arındırmak için tam otomatik temizleme fonksiyonunu kullanabilirsiniz

Siemens EQ.6 Kullanıcı Yorumları

Siemens TE603201RW EQ.6 kullanıcı yorumlarında süt kanalının temizliği uğraştırıyor denmiş. Halbuki otomatik süt temizleme fonksiyonu var. Sütlü kahve yaptınız, daha sonra bu programı kullanıp süt kanalını kaynar suyla kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanırken nasıl olduğunu anlamak için kullanım kılavuzuna göz atmayı unutmamak gerek…

3- Krups EA8010 Tam Otomatik Latte, Espresso, Cappuccino, Americano Kahve Makinesi

Krups EA8010 Nasıl Bir Kahve Makinesi
Hazırladığı kahvelerin kalitesi oldukça tatmin edici olan Krups EA8010 Tam Otomatik Kahve Makinesi ile Latte, Espresso, Cappuccino, Americano kahveler yapmak mümkün. Taze ve lezzetli kahve çekirdeklerinizi metal öğütücüsünden geçirdiğinizde mis gibi, buram buram davetkar kahve kokuları ortaya çıkacak. Espresso tadı keskin damak tadı olanları bile memnun edebilir nitelikte. Özellikle Espresso sevenlerin tercihi olan bu makinenin dilerseniz kalın süt köpüğü özelliğini kullanıp mis gibi Cappuccino ya da Latte yapabilirsiniz. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Makinenin kahve sertlik ayarını ve öğütücü seviyesini değiştirdiğinizde kısa süre içerisinde istediğiniz tadı yakalayabilirsiniz. Sevdiğiniz ayarı yapın, bardağı koyup, düğmeye basın hop kahveniz hemen hazır.

Makul bir fiyat yakaladığınızda güvenilir bir siteden online sipariş verebilirsiniz. 2-3 günde elinizde olur.

Krups EA8010 Tam Otomatik Kahve Makinesi 1450 W gücünde ve 1.7 litre su haznesine sahip. Haznesi ise 260gr kahve çekirdeği alabilir. Su doldurmak veya temizlemek için su tankını rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Doğru kahve ve doğru çekim kalınlığı ile kreması mükemmel kahve elde edebilirsiniz. Ergonomik tasarımlı, dayanıklı ve kolay kullanımlı bir makine. Doğru ve temiz kullandığınız müddetçe 15-20 yıl sizi götürür.

4- Delonghi ESAM 4500 Magnifica Tam Otomatik Cappuccino ve Caffe Latte Makinesi

*Geleneksel İtalyan Cappuccino sevenlerin en çok tercihi De’Longhi

Delonghi ESAM 4500 Nasıl Bir Kahve Makinesi
Delonghi ESAM 4500’de ilk bakışta 3 temel özellik dikkati çekiyor. Otomatik Cappuccino fonksiyonu, kolay temizlenme özelliği ve pratik kullanımı, kişiselleştirme (hafızaya kaydetme) özelliği… De’Longhi‘nin kendi patenti altında bulunan “Otomatik Cappuccino Sistemi” sayesinde bir tek tuşa dokunup mükemmel sıcaklıkta ve yoğunlukta Cappuccino Latte yapmak mümkün. Temizlik için de yine tek bir dokunuşla makine otomatik olarak kendini temizlemeye başlıyor. Espresso, Cappuccino, Caffe Latte, Latte Macchiato ve diğer sütlü kahve çeşitleri yapımına uygun özellikte. Tek tuşla hızlı bir şekilde Espresso ve Cappuccino hazırlanabilir.

Geleneksel İtalyan Cappuccino‘sunu elde edebileceğiniz De’Longhi‘de favori kahvenizi yarattığınızda kişiselleştirme imkanınız da var. Sıcaklığı, yoğunluğu ve süt miktarını belirleyin ve kaydedin… Her seferinde tek bir dokunuşla tam da istediğiniz Cappuccino hazır.

Otomatik temizleme özelliği ile Delonghi ESAM 4500 kendi kendini temizleyebilir. Makinede hem kahve çekirdeğini hem de çekilmiş kahvenizi kullanabilirsiniz. Aynı anda 2 fincan kahve yapılabilir. Kahveleri istediğiniz incelikte öğütebilirsiniz. Elektronik ısı kontrolü ve termostatı mevcut. 1.8 litre kolayca çıkan su haznesi ve fincanlara göre ayarlanabilir musluğu var. Kahve bardağını ısıtır, otomatik durulama ve kireçten arındırma yapabilir.

5- Delonghi Magnifica ESAM 3500 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Delonghi Magnifica ESAM 3500 Nasıl Bir Kahve Makinesi
İki satırlık dijital ekranı olan Delonghi Magnifica ESAM 3500, kullanımı en pratik tam otomatik kahve makinelerinden biri. Kahve aromanızın yoğunluğunu bu kontrol paneli sayesinde ayarlayın ve dilediğiniz çeşit kahveyi hemen hazırlayın. İsterseniz otomatik Cappuccino özelliğini kullanıp tek tuşla muhteşem kremalı Cappuccino‘lar yapın.

Kahve müdavimleri bilir. En güzel kahve için bardağı önceden ısıtmak önemlidir. Delonghi Magnifica ESAM 3500‘de bulunan bardak ısıtma tepsisini kullanıp bardağı önceden ısıtabilirsiniz. Elektrikten tasarruf etmek için “otomatik kapanma ayarı” bile düşünülmüş. Yeni tasarım kahve öğütücüsü ise sessiz çalışıyor. 13 farklı öğütme seçeneğine sahip. Titiz olanlar için bu oldukça iyi bir özellik. Yani dilediğiniz incelikte kahve öğütebilirsiniz. İsterseniz kahve çekirdeği kullanın, isterseniz çekilmiş kahve. Tercih sizin…

6- Delonghi ESAM6600 PrimaDonna Tam Otomatik Espresso Makinesi

Delonghi ESAM6600 PrimaDonna Nasıl Bir Kahve Makinesi
Delonghi ESAM6600 PrimaDonna tamamen full otomatik bir kahve makinesi. Evde kullanım veya Cafe-Restoran tarzı küçük işletmeler için ideal. Kısacası Fiyat/Performans açısından orta seviye kullanıcıları memnun edecek bir model. De’Longhi’nin patenti altında bulunan ve İtalyan tarzı kahve lezzeti sunan “Otomatik Cappuccino Sistemi” sayesinde Espresso, Cappuccino, Cafe Latte ve pek çok sütlü kahve çeşidini yapabilirsiniz. Tek bir tuşla Espresso, Cappuccino, Latte Macchiato ve Caffe Latte yapabilirsiniz.

Delonghi ESAM6600 PrimaDonna ile kendi favori kahvelerinizi hazırlayıp, hafızasına kaydedin. Daha sonra tek tuşla hızlı bir şekilde kahveniz hazır. Tam da istediğiniz gibi. Makinenin geniş kişiselleştirme ve hafıza seçenekleri bardak boyutu, kahvenin yoğunluk oranı ve sıcaklık ayarı gibi özellikleri isteğinize göre hazırlayıp kaydetmenize olanak sağlıyor. Delonghi ESAM6600 alanların tavsiyeleri ve kullananların yorumları makine hakkında daha fazla bilgi almanıza yardımcı olabilir.

Otomatik temizleme sistemi süt haznesine entegre şekilde çalışıyor. Otomatik durulama ve kireçten arındırma yapabilir. Çift termoblok mevcut. Aynı anda 2 fincan kahve yapabilirsiniz. Ayarlanır kahve öğütücüsü ile istediğiniz incelikte kahve öğütmeniz de mümkün. Makinenin su haznesi ise 1.8 litre hacminde. Kahve bardağı ısıtma tepsisi var. Otomatik açma/kapama özelliği var, programlanabilir. Dijital ekranı ise 4 satırlı…

7- Siemens TI903209RW EQ.9 S300 Espresso ve Cappuccino Makinası

Özelleştirilebilir lezzetler, sürekli temiz kalan süt sistemi

Siemens TI903209RW EQ.9 S300 Nasıl Bir Kahve Makinesi
Siemens’ten sessiz çalışan bir espresso makinesi… Siemens TI903209RW EQ.9 S300 tam otomatik espresso, cappuccino ve kahve makinesinde maksimum kahve keyfi için akıllı ısıtma sistemi mevcut. Sabit sıcaklıkta ısıtma yapabilir. Basınçlı sistemi sayesinde her kahve sonrası süt sistemi su buharı ile otomatik olarak temizleniyor. Bu makinede tek dokunuşla aynı anda 2 fincan Cappuccino yapabilirsiniz. Dilediğiniz kıvamda kişiye özel kahveler hazırlayıp hafızaya kaydedin. 6 profillik hafızası var. Daha sonra tek dokunuşla kahveler hazır… Pek çok özelliği bulunan Siemens’in TI903209RW EQ.9 S300 model otomatik kahve makinesi cafe tipi, restoran tarzı mekanlar ve iş yerleri için de uygun…

8- Delonghi ECAM23.420.SB Tam Otomatik Kahve Makinesi

Delonghi ECAM23.420.SB Nasıl Bir Kahve Makinesi
Cafe ve restoran tarzı küçük işletmeler için ideal seçimlerden birisi de Delonghi ECAM 23.420.SB tam otomatik kahve makinesi. Şık tasarımlı bu makine diğer Delonghi Ecam modellerindeki gibi iki metin satırlı dijital ekrana sahip. Kontrol panelini kullanarak tek tuşla istenilen kahveyi hazırlamak mümkün. Gösterge panelinin ortasındaki tuşu çevirip kolaylıkla aromayı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Diğerlerinde de olduğu gibi çıkarılabilir su tankı mevcut.

Delonghi ECAM23.420.SB‘de bulunan yeni Cappuccino sistemi köpürtme ayarına sahip. Dolayısıyla kadife gibi bir süt kreması elde edersiniz. İtalyan tarzı Caffelatte için ise sıcak süt yapılabilir. Delonghi ECAM23.420.SB tam otomatik kahve makinesi Cafe tipi otomatik kahve makinesi arayanlar için de ideal. Alıp kullananların yorumlarına bakabilirsiniz. Size fikir verebilir…

Cappuccino, Espresso, Latte Macchiato, Caffè Latte ve diğer sütlü kahve çeşitleri yapımına uygun olan Delonghi ECAM ile tek tuşla Espresso yapabilir, sessiz kahve öğütücüsünü kullanarak istediğiniz incelikte kahve öğütebilirsiniz. Hem kahve çekirdeği hem de çekilmiş kahve kullanımına uygun. Aynı anda 2 fincan kahve yapılabilir. Kahve miktarı ve sertliği kolayca ayarlanabilir. Elektronik ısı kontrolü ve termostatı mevcut. Farklı kahve boyları için musluk boyu ayarlanabilir. Çıkarılabilen su haznesi ise 1.8 litre. Otomatik durulama ve kireçten arındırma özelliği de mevcut.

9- Delonghi ESAM6900.M PrimaDonna Exclusive Tam Otomatik Kahve Makinesi

Delonghi ESAM6900.M PrimaDonna Exclusive Nasıl Bir Kahve Makinesi
De’Longhi patentli “LatteCrema” özelliğine sahip olan ESAM6900.M PrimaDonna Exclusive Tam Otomatik Kahve Makinesi akla gelecek pek çok çeşit kahveyi otomatik olarak hazırlar. Bu makine ile mükemmel Espresso, Cappuccino, Americano, Latte Macchiato, Caffè Latte ve diğer sütlü kahve çeşitlerini yapabilirsiniz. Renkli dokunmatik kontrol paneli var. Kişiye özel kahveler hazırlamak için geniş kişiselleştirme ve hafıza seçenekleri mevcut. Tek tuşla Espresso, Cappuccino, Americano (Long Coffee), Caffè Latte , Latte Macchiato, Sıcak Süt ve hatta Sıcak Çikolota yapmak mümkün. Otomatik temizleme sistemi süt haznesine de entegre şekilde çalışıyor. Çift termoblok mevcut. Dilerseniz aynı anda 2 fincan kahve yapabilirsiniz.

Kahvenizi hangi incelikte öğütmek istiyorsunuz? Ayarlanabilir kahve öğütücüsünü kullanıp dilediğiniz incelikte kahve öğütün. Ayrıca elektronik ısı kontrol sistemi ve termostatı bulunan Delonghi ESAM6900.M PrimaDonna Exclusive‘in musluğu ise farklı boylardaki bardaklar için ayarlanabiliyor. Bu makinenin su haznesi 1.4 litre hacminde. Otomatik durulama yapabilir, otomatik kireçten arındırma yapabilir. Kahve bardağı ısıtma tepsisi mevcut. Açılması, kapanması istenen bir saate göre programlanabilir. Bakımını ve temizliğini düzenli yaptığınız sürece uzun yıllar hizmet edecek bir makine. Delonghi ESAM6900.M PrimaDonna Exclusive alanlar ve kullananlar tarafından da tavsiye edilen bir tam otomatik kahve makinesi… Ne de olsa Delonghi kalitesi diyerek bitirelim…

10- Breville BES870/A Espresso Makinesi

Mükemmel Espresso için ne gerekir? Doğru incelik ve basınç… Breville BES870/A Espresso Makinesi özellikle Espresso sevenlere hitap ediyor ve her seferinde doğru incelik ve basınç sayesinde harika tadlar vaad ediyor. 1600 Watt gücünde çalışan bu tam otomatik Espresso makinesinde kahve çekirdeklerini dilediğiniz ayarda öğütebilirsiniz. Eğer su fazla ısınmışsa endişeye gerek yok. Fazla ısınmış suyu kahve için ideal ısıya dönüştürme özelliğine sahip (Özel “Purge” fonksiyonu). Su tankı 2 litre hacminde, 15 bar pompa basıncı ve dahili öğütücüsü mevcut. Dilerseniz Espresso kıvamını programlayarak otomatik hale getirebilirsiniz.

Tam otomatik kahve makineleri sayesinde sütlü, sütsüz her çeşit kahveyi tek dokunuşla hem kolay hem de hızlı bir şekilde yapmak mümkün. Kişiselleştirilebilir hafıza seçenekleri sayesinde damak tadınıza en uygun kahveyi hazırlayıp otomatikleştirebilirsiniz. Ardından tek dokunuşla kahveniz hazır, hem de tam istediğiniz gibi. Tam otomatik kahve makineleri ile tek dokunuşla Espresso, Cappuccino, Americano, Cafe Latte, Lungo, Macchiato, Sütlü Sütsüz çeşitli kahveler yapmak mümkün. Hatta sıcak çikolata bile

Bu makineler sayesinde tam bir kahve mudavimi olacaksınız. Ancak dikkat! hassas damak tadınız varsa bu makinelerden satın aldıktan sonra başka yerde içtiğiniz kahveleri beğenmemeye başlayabilirsiniz… Çünkü kendi damak tadınıza en uygun olanı kendiniz yaratacaksınız…

Tam Otomatik Kahve Makinesi Seçimi

Hangisini almalı, özellikleri ve performansı nasıl diye merak edenler için ofiste/evde kullanıma uygun tam otomatik kahve makinelerinin yanı sıra orta seviyede ve profesyonel kahve makinelerini de inceledik…

Cafe tipi küçük işletmeler için, iş yerleri için veya ev tipi olanların fiyatları daha ucuz iken, orta seviyede/profesyonel olanlar ise daha yüksek fiyatlı. Uygun fiyatlarıyla De’Longhi, Krups, Siemens, Breville gibi markaların tam otomatik kahve makineleri kaliteli tasarımları ile de dikkat çekiyor. Peki hangi kahve makinesini almalı, fiyat performans özellikleri neler? Bu yazıda bu sorulara cevap arıyoruz…

Çok Tavsiye Edilen Kahve Makineleri, Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ev tipi kahve makineleri, ofis için uygun kahve makineleri, Cafe ve restoranlar için uygun tam otomatik kahve makineleri, orta seviye ve profesyonel tam otomatik kahve makineleri… Kısaca tam otomatik kahve makinesi seçimi hangi amaçla kullanılacağına da bağlı. Ev tipi kahve makinesi 2 kişiye hizmet edecekken, cafe tipi kahve makinesi belki 10-20 kişiye hizmet verecek. Dolayısıyla otomatik kahve makinelerinin özellikleri de kullanılacak alana göre değişiklik gösteriyor. Haliyle fiyatları da… Eğer ev-ofis tipi filtre kahve seçimi yapmayı düşünürseniz, yeni hazırlanan en iyi filtre kahve makinesi önerilerine bakabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Market, Organik Gıda ve Yemek Sipariş Siteleri İndirim Kuponları – Nisan, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.