Aliexpress’ten Drone Almak İsteyene 5 Drone Önerisi

Drone almak için Aliexpress hem çeşit açısından hem de uygun fiyat açısından oldukça cazip. Çok satılan ve tavsiye edilen drone’lar arasında en iyi 5 tanesini bir araya toplamayı başardık. Drone almayı düşünüyorsanız kullanım amacınıza, bütçenize ve deneyimlerinize göre değerlendirip fikir sahibi olabilirsiniz…

Drone Tavsiyesi

Alınabilecek en uygun 5 drone modeli;

1- Eachine E58 Drone

Geniş açı HD kamerası olan buradaki Eachine E58 Drone modeli uygun fiyatıyla alınabilecek en iyi drone’lardan biri. Aliexpress üzerinde oldukça ilgi gördüğü sipariş sayısından da anlaşılabilir. Eğer drone kullanmakta az da olsa deneyimli iseniz Eachine E58’i çok rahat kontrol edebilirsiniz. Dahili kamerası ve led ışıkları mevcut. 12 dakika çalışma süresine sahip. 100 metre uçuş mesafesi bulunuyor. Pil kapasitesi ise 500 mAh. Harici kamera uyumlu değil. Akıllı eve dönüş özelliği var. Havada asılı kalabilir, takla atabilir ve rota takibi yapabilir. Mevcut dahili kamerası 2 MP HD çözünürlükte. Anlık görüntü aktarımı ve fotoğraf çekme özellikleri mevcut. Eachine E58 telefon ile kontrol edilebilen bir drone modeli. Orjinal kutusu içerisinde uzaktan kumandası, yedek bataryası, usb kablosu ve yedek pervaneleri gibi ihtiyaç duyulabilecek aksesuarları mevcut. Türkiye’de satılan benzer modeller için en iyi kameralı drone önerilerine göz atın!

2- JJRC H37 Elfie Drone

Drone kullanımına yeni başlayanlar için önerilebilecek uygun fiyatlı iyi bir model olan JJRC H37 Elfie Drone Aliexpress’ten alınabilecek en iyi drone’lardan biri. Dahili kamerası ve led ışıklandırması var, uçuş mesafesi ise 40 metre. 500 mAh pil kapasiteli. Havada asılı kalabilir ve isterseniz takla atabilir. Katlabilir tasarıma sahip JJRC H37 ile selfie çekim de yapabilirsiniz. Anlık görüntü aktarımı ve fotoğraf çekebilme özellikleri mevcut. Orjinal kutu içerisinde yedek drone, yedek pervane, bataryası ve usb kablasu bulunuyor. Telefon ile de kontrol imkanı var.

3- Syma X5HW Drone

Aliexpress’te en çok satılan Drone markalarından biri de Syma. Özellikle yeni başlayanlar için ideal olan bu Syma X5HW Drone dahili kameralı ve led ışıklı. 50 metre uçuş mesafesine sahip. 500 mah değerinde pil kapasitesi var. FPV özellikli ve takla atabilen bu model de diğerleri gibi uzaktan kumandalı ve telefon ile de kontrol edilebilir.

4- DJI Spark Drone

DJI markası bildiğiniz üzere en iyi drone markası olarak kabul ediliyor. Kalitesi ve özellikleri bakımından diğerlerinden daha üstün ve dayanıklı. Dahili kameralı olan bu DJI Spark Drone modeli tam 500 metre uçuş mesafesine sahip. 1480 mah pil kapasitesi var. 300 gram ağırlığında ve 16 dakika aralıksız çalışabilir. VPS özelliği ve akıllı eve dönüş özelliği mevcut. Hedef takibi yapabilir, işaretleri algılayabilir. GPS, FPV ve Glonass özelliklerinin yanısıra 3D sensörü de bulunuyor. Saatte 50 km hızla gidebildiği gibi 4000metre yüksekliğe çıkabilir. Anlık görüntü aktarımı, titreşim engelleme ve fotoğraf çekebilme özellikli. Panoramik çekim yapabilir. Orjinal kutusu içerisinde taşıma çantası, yedek pervanesi, bataryası, şarj cihazı ve şarj kablosu da mevcut.

5- Parrot ANAFI Drone

Daha önce drone kullandıysanız ve yeni bir tane edinmeyi düşünüyorsanız bu Parrot ANAFI Drone modeline mutlaka göz atın. 25 dakika çalışma süresi ve tam 4000 metre uçuş mesafesi bulunan bu modelin pil kapasitesi ise 2700 mah gücünde. Diğerleri gibi dahili kamerası ve led ışıkları var. En güzel özelliklerinden biri hedef takibi yapabilmesi ve eve dönüş modu. Dairesel uçuş yapabilir, GPS, FPV ve Glonass özellikli. Katlanabilir. Bacak tasarımında karbonfiber kullanılmış. Selfi çekebilirsiniz. Kaybolsa bile dronumu bul özelliğiyle kolayca bulabilirsiniz. Orjinal kutu içerisinde taşıma çantasının yanısıra microsd kartı ve montaj ekipmanları da mevcut. Parrot ANAFI modeli de Aliexpress’te en çok satın alınanlar arasında yer alıyor…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları – Mayıs, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.