Alexa Sıralamanızı Düşürmenin Temel Kuralları

Bu Yazımda Bir Çok Kişinin Aradığı Alexa Düşürme Yöntemlerinden Bahsedeceğim. Yöntemleri Madde Halinde Açıklayacağım…

Alexa Sıralamanızı Düşürmenin Temel Kuralları

1- Özgün Makale
Google Özgün Makale Yazan Yazarları Çok Sever Mutlaka Yazdığınız Makaleler Özgün Ve Daha Önce Yazılmamış Olmalı Böylecek Google Sizi Üst Sıralara Taşır Ve Alexa Değeriniz Düşer.

2- Backlink Alın
Ne Kadar Fazla Backlink Alırsanız Alexa Değeriniz o Derece Hızlanır. 100 Backlink alan bir sitenin no follow ve ya dofollow hiç önemli değil, alexa değeri sürekli düşmektedir. Bu durum 100 binlere gelinceye kadardır. 100.000’lere geldiğiniz zaman rakipleriniz sıkı rakipler olacaktır. Backlinkler Alexa Değerini Düşürmek Ve Google’ın Gözünde Yükselmenize Yardımcı Olur.

3- Alexa Widget Kullanın
Sitenize Veya Blogunuza Alexa Widget Ekleyin. Böylece Sitenize Giren Ziyaretçiler Widgete Tıklayarak Alexa ya Ping Yollarlar. Bu Yöntem Hatırı Sayılır Miktarda Düşürsede, Yeni

Başlayanlar İçin Çok Önemli.
Sitenize Blogunuza Alexa Widget Ekleyin

4- Alexa Toolbar Kullanın
Alexa’nın kendi üretimi olan Alexa Toolbar kullanarak ziyaret ettiğiniz web sitelerinin Alexa değerinin düşmesini büyük ölçüde sağlayabilirsiniz. Doğal olarak gün içinde en çok ziyaret ettiğiniz web sitelerden biri kendi web siteniz olduğu için Alexa değeriniz kısa zamanda düşecektir.

Tarayıcınıza Alexa Toolbar Ekleyin

5- Sitenize Yorum Yapılmasını Sağlayın
Websitenize yapılan yorumlar Alexa değerini düşürmede büyük rol oynamaktadır. Herhangi bir makalenize yapılan yorumlar makalenin okuyucular tarafından organik olarak ziyaret edildiğinin kanıtıdır. Aynı zamanda makalenize yapılan yorumlar sitenin güncelliğini koruduğunu Alexa’ya kanıtlar. Bu yüzden kullanıcıları yoruma teşvik etmek Alexa değerinizde büyük ölçüde düşüş sağlayacaktır.

6- İçerikleri Aynı Saat Aralığında Ekleyin
Yazılarınızı Belirli Bir Saat İçerisinde Eklemeniz Hem Google Botları Açısından Hemde Alexa Değeriniz Açısından Çok Önemlidir. Bu Sayede Google Botları Sitenizi Daha Çabuk İndexler.

Alexa Değerini Düşürürken Yapılmaması Gerekenler

1- Otomatik Backlink
Öyle Bir Anda Hop 2000 Siteye Backlink Yapmayın Bunu Google Sevmez. Ve Sandbox Yani Sitenizi Spam Olarak Algılar. Eğer ki Ben Yinede Göndereceğim Diyorsanız Bunu Günlere Ayırın. Yani 2 Günde Bir 50 Siteye Yollayın. Ama Ben Kesinlikle Önermiyorum.

2- Kopya İçerik
Alexa’da Hemen Yükseleyim Diye Başka Yazıları Kendin Yazmış Gibi Paylaşırsan Ve Bunu Google Fark Ederse Sitenin Sıralaması Düşer. Yani Hem Alexa Hemde Google dan Zarar Edersiniz. Ziyaretçilerde Kopya İçerik Olan Bir Sitede Durmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Mayıs, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.