Aile Boyu Tatil Planı Yapmanın Püf Noktaları

Ailenizi sizden iyi kimse tanıyamaz… Gerek eşiniz gerek çocuklarınız gerekse de siz; yaşantınızın her döneminde farklı ihtiyaç ve farklı keyif noktaları ile donatılmışsınızdır. Bu ihtiyaç ve keyif noktaları içinde hem fikir olduklarınız kadar ayrı düştükleriniz de vardır. Kimi aile bireyi sıcak severken kimi sıcaktan nefret edebilir. Kimi birey için tatil yeni yerlerin keşfi anlamına gelirken kimi için sadece kitap okuyup güneşlenmek anlamı içerebilir. Her bir bireyin tahammül sınırı da bir diğerinden farklıdır. Siz yüksek ses insanı olabilirsiniz, ama eşinizin ya da çocuğunuzun yüksek sese sabrı olmayabilir. Bu detay bilgilerin ışığında tatil planınızı yaparken ailenizi ortak paydada buluşturacak tahammül ve tahammülsüzlük noktalarını belirlemek sağlıklı bir tatil geçirmek için isabetli bir davranış olacaktır.

Tatil Her Bir Birey İçin Farklı Anlamlar İfade Eder!

Her tatilin insanları geren, huzursuzlaştıran ya da hasta eden riskleri olabilir. Kimi insan tatile çıkmadan bir gün önce son derece gergin olurken, kimi insan uçağa binmekten nefret eder. Şiddetli sıcak ya da soğuk aile bireyleriniz için tercih edilmeyen bir huzursuzluk nedeni olabilir. Evden uzaklaşmayı sevmeyen bireyler vardır. Gece yolcuğunu tercih edenler… Gündüz yolculuk etmekten farklı bir seçeneği düşünemeyenler… Kamp severler… Konfor gözetenler… Bu örnekleri dilediğinizce çoğaltabilirsiniz. Son derece hassasiyet arz eden bu noktaların tespiti tatilinizin başarısını belirler.

Tatil otelleri için ekstra indirim sağlayan kuponların bulunduğu tikokupon.com’da, otel rezervasyon sitelerinin dönemsel yayınlanan hediye çeki, indirim kodu ve kampanyalarına ulaşabilirsiniz. Tatil Köyü ve Oteller’de en ucuz tatil rezervasyonu için tatilbudur, tatilsepeti, tatil.com veya etstur indirim kuponlarını kullanın. Tıkladığınızda açılan sayfadan bulacağınız bir hediye çeki, indirim kodu veya erken rezervasyon fırsatını değerlendirin. Tatil yapacağınız bölgeye göre çocuk ücretsiz otelleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Başarılı bir tatil pek çok şeye bağlıdır. Yetişkinler, gidilecek yer, harcanacak bedel, memnuniyet gibi detaylarda boğulurken bir tek noktayı atlarlar, tatil çocuklar için her zaman eğlenceli bir aktivitedir. Çocuğunuzu tatilde nelerin beklediği konusunda bilgilendirirseniz yukarıda sıraladığımız tehditleri en aza indirmek için gerekli geri bildirimleri de toplama şansınız olur. Üstelik planın bir parçası olarak çocuk çok daha istekli bir şekilde tatile katılım gösterecek ve size yaşatabileceği huzursuzlukları planın bir parçası olarak hayata geçirmek istemeyecektir. Uçak yolculuğundan korkan bir çocuğu zorla uçakla seyahate sürüklediğinizde hem sizi hem de diğer yolcuları rahatsız edecek yüksek desibelli protestolara hazır olmalısınız. Uzun araba yolculuklarından hırpalanan bir çocuğu araçla seyahate sürüklemek size bol molalı bir yolculuk yaşatacaktır, üstelik sonunda siz bile hasta olabilirsiniz… Oysa önceden haberdar edilmiş, hatta organizasyon noktasında dahil edilmiş bir çocuk korkularını, endişelerini sizinle önceden paylaşacağı için bunları bertaraf etmek için yeterli zamana sahip olursunuz.

Çocuğunuzla birlikte broşürlere göz gezdirin. Yapılabilecekler konusunda ona dürüst olarak bilgi aktarın ve gerçekleştirebileceğiniz programların sözünü verin. İnternette gezinin, ön bilgi toplayın hatta bunları sizin için çocuğunuzun yapmasını bile isteyebilirsiniz. Siz diğer detaylarla uğraşırken gözünüzden kaçan parlak bir alternatifi çocuğunuz size sunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Şubat, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.