Detoks Yapmanın Faydaları ve Detoks Bandı Kullanımı

İçinde bulunduğumuz yaşam şartlarının etkisi ile tükettiğimiz gıdalardan kullandığımız kozmetik ürünlerine kadar birçok etmen vücudumuzda toksin birikmesine neden olmaktadır…

Başımız ve sırtımız ağrıyorsa, sıklıkla soğuk alıyor ve hasta oluyorsak, yorgun hissettiğimizde, eklemlerimiz ağrıdığında, burun kaşıntısı olduğunda, sinirlilik halinde, deri döküntüsü yaşıyorsak, öksürük, uyku hali, cildimizde kızarıklıklar, göğüste hırıltı, gözlerimizde tahriş olduğunda, uykusuzluk çektiğimizde, mide bulantısı, boğaz ağrısı, bağışıklık sisteminin zayıflaması, metabolizmanın yavaşlaması, baş dönmesi, hazımsızlık çekilmesi, boynumuzun tutulması, ruh halimizin değişmesi, depresyon hali, dolaşım bozuklukları, sinüslerin tıkanması, kaygı bozuklukları, ağız kokusu, sigara kullanımı, alkol tüketimi, unutkanlık, sık soğuk algınlığı, mide ağrısı, cilt kurulukları gibi şikayetler vücutta toksin birikmesi olduğunun ve dolayısıyla da detoks ihtiyacının bulunduğunun göstergesidir.

Ayak tabanında bulunan ve akapunktur tedavilerinde kullanılan refleks noktaları üzerindeki gözenekleri açarak toksinlerin atılmasını sağlayan detoks bantları ya da detoks pedleri vücuttaki ağrılara, strese, uykusuzluğa ve yorgunluğa karşı etkilidir. Detoks pedleri ya da detoks bantları bu etkilerinin yanı sıra bağışıklık sisteminin ve kan dolaşımının güçlenmesini de sağlamaktadır.

Kullanımı kolay işlevi büyük olan detoks pedleri ya da detoks bantları ayak tabanına ya da vücutta ağrı hissedilen bölgelere içinde bulunan bant yardımı ile yapıştırılır. 10 gün boyunca her gece yatmadan önce uygulanır ve ayak tabanında yaklaşık 8 saat boyunca kalır. İçeriğinde organik “Agricus” mantarı, “Achyranthis Radix”, “Karagana Sinica” ve “Sibirya Ginsengi” gibi birçok faydalı bitki ve “Turmalin” adı verilen uzak kızılötesi ışın yayarak detoks etkisi yapan mineral ve Japon meşe ağaçlarından elde edilen sirke bulunmaktadır.

Acupeds detoks pedleri vücut tarafından emilmediği için hiç bir yan etki riski yoktur. Ancak içeriğinde bulunan bitkilere karşı kullanıcıların alerjisi olması durumunda kullanımını kesmeleri gerekmektedir. Detoks pedleri ya da detoks bantları bir ilaç değildir ve hastalıkları tamamen ortadan kaldırmaz.

Yazar Hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yenilikçi ve Alternatif sağlık ürünleri konusunda araştırmalar yapmakta ve tüketicileri bilgilendirmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir