4-7 Yaş İçin Uygun Fiyatlı En İyi 5 Çocuk Bisikleti

Çocuk Bisikleti – Hangisini Almalı?

Bahar aylarının gelmesiyle beraber çocuklarla dışarıda vakit geçirmek çok keyifli bir hal alır. Hele bir de bisikletleri varsa tadından yenmez. Belki ilk kez, belki de ikinci kez bisiklet deneyimi olacak. O’na bu güzel heyecanı yaşatmak için uygun bir bisiklet almayı düşünüyorsanız bu sayfadaki tavsiyeleri değerlendirebilirsiniz. 4 yaşından itibaren 7 hatta 9 yaşına kadar kullanabilecekleri, özellikleri itibarıyla en iyi çocuk bisikletlerini listeledik. Farklı renk seçenekleriyle erkek ve kız çocuklar için önerilen bu bisikletlerin hepsinde denge tekerleği mevcut. Yeterince ustalaştıktan sonra sökebilir ve iki tekerlekli bisiklet haline getirebilirsiniz.

İşte çocuk bisikleti seçiminize yardımcı olacak en iyi öneriler

1- Tunca Caprini 16 Jant 4-7 Yaş Çocuk Bisikleti

Torrini model yeni sezon üretim Tunca Caprini çocuk bisikleti 16 jant ve alınabilecek en iyi çocuk bisikleti. 4, 5, 6 ve 7 yaş çocuklar için uygun olan Tunca Caprini bisiklet kırmızı, mavi ve pembe renk seçenekleriyle satışa sunuluyor. Hem erkek hem de kız çocuklar için önerilebilir. Tamamı yeni sezon üretim olan bu bisikletin kadrosu daha da sağlamlaştırılmış (Kadro: 16″ HI-TEN). Bisikletin koltukları poliüretan köpükten imal edilmiş. Bu yeni versiyonda boya kalitesi de arttırılmış. 4 ile 7 yaş aralığında çocukların kullanabileceği Tunca Caprini çocuk bisikleti 16″ çelik janta sahip. Bu yaş aralığındaki çocuklar için ideal bir ölçü. 16 x 2, 125 şişme teker ve bmx ön-arka fren takımı bulunuyor. Zincir muhafaza barı, çocuğun denge sağlaması için ilave tekerlekler ve bmx çamurluğu mevcut. Tunca Caprini 16 Jant çocuk bisikleti internetten siparişle satın alınabilir. Bisiklet montajlı bir şekilde gönderiliyor. Direksiyon ve koltuk boyunu çocuğa göre ayarlayıp hemen sürmesini sağlayabilirsiniz.

2- Tunca Prenses 16 Jant 4 – 7 Yaş Kız Çocuk Bisikleti

Bir diğer model ise yeni sezon üretim olan buradaki Tunca Prenses Kız Çocuk Bisikleti. Aynı şekilde 16 jant olan bu kız çocuk bisikleti 4, 5, 6 ve 7 yaşındaki kız çocuklar için tasarlanmış. Koltukların tasarımında plastik yerine poliüretan köpük kullanılmış. Pembe renkli, şık sevimli bir kız çocuk bisikleti olan Tunca Prenses modelinde sökülebilir ilave 2 küçük tekerlek de mevcut. Bisikletin kadrosu 16″ HI-TEN (kız tipi) ve jantları 16″. Lastikleri ise 16 x 2, 125 şişme teker. V-Brake ön ve arka fren takımı bulunuyor. Zincirlerin olduğu kısımlarda kapalı muhafaza var. Bmx çamurluk, pembe jant kapakları, şirin bir bagajı, püskülleri ve aynası mevcut. Bisikletin ön tarafında bulunan sepete herhangi bir oyuncak vb koyup taşıyabilir. Kısacası kız çocuk için hangi bisikleti almalı diye düşünenler için en ideal olanlardan biri.

3- Dilaver Forze 15 Jant 4-7 Yaş Çocuk Bisikleti

Mavi, pembe ve kırmızı renk seçenekleri bulunan Adabebe‘nin buradaki Dlaver Forze 15 jant çocuk bisikleti uygun fiyatlı diğer çocuk bisikletlerinin arasında en ucuz olanlardan biri. Bisikletin jantları sert plastikten imal edilmiş. 15″ HI-TEN metal dayanıklı gövdesi, kapaklı zincir koruması ve ilave 2 küçük tekerleğinin yanısıra arkada ufak bir bagajı, önde ise sepeti mevcut. Püskülleri ve matarası da unutulmamış. İnternet üzerinden siparişle alabilir ve montajını kolayca yapabilirsiniz. Zorlandığınız durumlarda yakındaki bir bisikletçiden yardım alabilirsiniz.

4- Dilaver W Brek 16 Jant 5-9 Yaş Çocuk Bisikleti

Kırmızı, mavi ve pembe renk seçenekleri bulunan Dilaver W Brek 16 Jant Çocuk Bisikleti uygun fiyatlı en iyi çocuk bisikletlerinden biri. 5, 6, 7, 8 ve 9 yaş çocukların kullanımına uygun. Kız veya erkek çocuklar için tavsiye edilen bu bisiklette W brek fren takımı bulunuyor. Bisikletin lastikleri 16″2125 iç dış şişme ve jantları metalik boyalı. Zincir kısmında kapaklı plastik muhafazası var. Çamurluğu sert plastikten. Bisikletin selesi ise PVC‘den imal edilmiş. Seleyi dilediğiniz gibi yükseltebilir, gidon yüksekliğini de kendiniz kolayca ayarlayabilirsiniz. Tüm çocuk bisikletlerinde olduğu gibi bu modelde de sökülebilir denge tekerlekleri mevcut.  İnternet üzerinden siparişle satın aldığınızda demonte olarak geliyor. Basit bir montajla kurulabilir.

5- Salcano FANTOM 16 Jant Çocuk Bisikleti

16″ HiTen Kadrosu bulunan Salcano FANTOM 16 Jant Çocuk Bisikleti saydığımız diğer modeller gibi yenilerden. Renk seçenekleri daha fazla. Mavi, Yeşil, Sarı, Kırmızı ve Turuncu renklerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Tek vites ve V fren sistemi mevcut. İhtiyaç halinde Salcano yetkili servislerinden ücretsiz montaj ve bakım hizmeti alınabilir. 2 yıl garanti kapsamında ve online satışa sunuluyor.

Hangi Bisikleti Almalı?

Çocuk için alınabilecek bisiklet seçenekleri ilk etapta oldukça fazla görünse de öncelikle yaşına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yukarıda listelenen çocuk bisikletleri 4 yaş ile 9 yaş aralığındaki çocukların kullanabileceği türden. 4-5 yaşında ve ilk kez bisiklet kullanacak olanlar için mutlaka iki küçük denge tekerleği olmalı. Böylece çocuk hareketsiz olduğunda bile bisikletin üzerinde durabilecek. 15-16 jant bisikletler 4-7 yaş grubu için en uygun olanlardır. Tecrübe kazanana kadar sürüş yaparken mutlaka yanında olmanız ve yardım etmeniz en güzeli. Seçeceğiniz bisiklete rengi ve tasarımının yanısıra bütçenize göre de rahatlıkla karar verebilirsiniz. Hangi rengi en çok sevdiğini düşünün. Genellikle en çok tercih edilen bisiklet renkleri kırmızı ve mavi, kızlar için ise daha çok pembe. Uygun fiyatlı olan bu bisikletler size seçiminiz konusunda yardımcı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spor/Outdoor ve Ayakkabı Mağazaları İndirim Kuponları – Mayıs, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.