3 Yılda Üniversite Bitirin

Ülkemizde olduğu gibi dünyanın pek çok ülkesinde de üniversiteler dört yıl eğitim veriyor. Ancak İngiltere bir istisna!

 

Eğitimdeki üst standart kaliteye bir de eğitim süresi ile önem veren İngiltere’de üniversite, 1 yıl gibi bir kazanç sunan bir avantaj yaratırken,  aynı zamanda maddi açıdanda kazanç sağlıyor. Türkiye’de olduğu gibi dünyanın pek çok ülkesinde üniversite eğitimi bilindiği gibi dört yıl. Üstelik bu dört yıllık eğitim süresince öğrenci harcamaları ve eğitim giderleri oldukça yüklü miktar tutuyor.

 

Eğitimi bir sektör olarak ele alan İngiltere, gerek devlet eliyle gerekse özel sektör tarafından eğitimde belirlenmiş standartların üzerinde yurt dışı öğrenci kabulü yapıyor. Bu durumda üniversite eğitiminin kısa olması, diğer ülkelere göre önemli bir avantaj oluşturuyor. Diğer yandan tüm derslerin İngilizce olması, belirli seviyede ingilzce bilgisini getirse de İngilizcenin ana dil seviyesinde öğrenilmesine de olanak sağlıyor. Bu nedenle dünya genelinde iş hayatında önemli bir adım geride bıtakılmış oluyor.

İngiltere’de üniversite  eğitimi almadan önce bir takım gerekli evrakların ve aşamaların yerine getirilmesi gerekiyor. Ayrıca inivetsite programları ise şunlardan oluşuyor;

 

Dil eğitim programı olan ELP, Yükseklisans, IELTS; A- Level, TOEFLE, Foundation, GSCE, Per-Master, Diploma ve PHD yani doktora.

 

Gençlerin önceliğinde en kaliteli eğitimi en kısa süre içerisinde alarak iş hayatından kendi çabaları çerçevesinde önemli bir yerden başlamak istiyorlar. Bunun içinde tüm koşulları zorlayan gençler için özellikle yurt dışı eğitim gün geçtikçe öne çıkıyor.

 

Özellikle 3 yıl üniversite okumak gençler için bulunmaz bir fırsat. Diğer yandan üniversite maliyeti bakımından baktığınızda ülkemizde dört yıl süren üniversite hayatı ile ekonomik olarak çok fazla bir fark bulunmuyor. İş garantisi açısından da gözde olan İngiltere’ye her yıl 150’den fazla ülkeden 600.000’e yakın öğrencinin gelmesi de ne kadar yoğun ilgi gördüğünün bir ispatı oluyor.

 

Bu konuda tüm detaylara http://www.ingilteredeegitim.gen.tr/ingilterede-universite adresinden ulaşabilirsiniz, ayrıca sitede ücretsiz danışmanlık hizmeti de veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Nisan, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.