2015 Milletvekili Seçimi ve Türkiye Geleceği

2015 Yılının Haziran ayında gerçekleşecek olan Milletvekili Genel Seçimi hemen arkasında yeni bir Türkiye resmi çizmeye başlanacak. Bir yanda ülke sorunları, diğer yanda Ortadoğu’da yaşanan olumsuz gelişmeler ileri ki günlerde başarılı bit yönetim tablosunun da zorunlu olduğunu gösteriyor. Üstelik, dikkatli adımların atılması gereken bu süreç, gelecek yılların da siyasi politikasını oldukça önemli bir şekilde etkilyecek özelliğe de sahip…

Yurt içi ve yurt dışı gelişmeler bu şekilde devam ederken, yaklaşan milletvekili seçimi siyasi parti kadrolarında seçim ataklarının yaşanmasına neden oluyor. Basit bir paradigma ile yorumlamak gerekirse; ülke yönetiminde söz sahibi olmayı hedefleyen, aynı zamanda bulundukları bölgenin sözcüsü olan milletvekilliği makamı, bu seçim öncesi de oldukça heyecan dolu bir yarışın sergilendiği sahnede cereyan edecek gibi.

Ülke geleceğinde söz söyleme yetkisini ülke halkındaan emaneten dört yıllığına isteyen milletvekili adayları arasında kuşkusuz önemli yetkilere sahip olacak şahıslar bulunacaktır. Ne var ki, milletv ekili olmak bir ayrıcalık olarak görülmemesi gerekse de, ülkemizde ayrı bir sınıflandırma olarak kabul görmüş durumda. Atatürk’ün millete olan bakışı ile bugün gelinen nokta elbette ki açık bir şekilde meydandadır. Umarız, ülke yönetimine talip olanlar daha demokratik daha çağdaş bir yönetim anlayışına hem sahip hem de uygulama açısından sahip olurlar.

Milletvekili seçimlerinde tabiki son söz halkındır, halk ne diyorsa o olacaktır. Milletvekillerine düşen ise kendilerini en iyi şekilde tanıtmaktır. Bölgenizde veya merak ettiğiniz yerlerde hem milletvekili adaylarını takip edebilmek hem de anketleri takip edebilmek için Seçim Anketleri sitesinden yararlanabilirsiniz. Bir yandan anketler hakkında yorumda bulunabilir, interaktif olarak oy kullanabilir bir diğer yandan da son güncel haberleri kolayca takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir