Sonbahar Modasında Retro Gözlükler Sezona Damgasını Vuracak

Sonbahar modasına damgasını vuran akımlardan biri de “retro”. Şimdi anne ya da büyük annenizin dolabını karıştırma zamanıdır… sonbahar modasında dantellerin, çiçek desenlerinin, twitlerin ve şalların retro akımından nasibini alarak yükselen trendine tanık olacaksınız. Retro akımı sadece kıyafetlerde değil gözlük modellerinde de kendini gösterecek.

Retro Gözlük Seçerken

Öncelikle en iyi retro gözlük seçiminin ebatlarla alakalı olmadığını hatırlatmak isterim. Pek çok kadın, retro denildiğinde en büyük olanı algılamaktadır. Oysaki bu algı yanlıştır. Retro akımı ile şekillenen gözlüklerden bulabildiğiniz en büyük olanı değil yüzünüze en doğru oturanı seçmelisiniz.

Eğer yüzünüzü kaplayan büyük gözlüklerle kendinizi rahat hissetmezseniz ya da yüzünüze uygun bir model bulamazsanız klasik modelleri de deneyebilirsiniz. Böylece hem trendy görünümünüzü korur hem de tarzınızdan ödün vermemiş olursunuz.

Sonbahar Gözlük Modası: Güneş Gözlükleri

Sonbahar mevsiminin en güzel yanı güneşin etkisinin yaz kadar güçlü olmamasıdır. Bu avantaj size gözlük seçiminde daha özgür ve maceraya açık seçimler yapabilme şansı veriyor. Sonbaharda güneş gözlüğü seçerken daha açık renk camlar tercih edebilirsiniz. Bu sezon modasında pek çok tasarımcı tıpkı Ray-Ban (RB3476 – 004/8G) modelinde olduğu gibi degrade camlı gözlük tasarımları ile ön plana çıkıyor. Modellerdeki bir diğer dikkat çeken özellik de gözlük camlarının renkleri. Bu sezon yeşil, gri ya da siyah renkli camların hakimiyetinden kurtulmuş güneş gözlükleri bulacaksınız.

Güneş gözlüklerinin renkli cam seçenekleri kadar rengarenk gözlük çerçeveleri de sonbahar gözlük trendlerinde dikkat çekiyor. Rengarenk baskılı çerçeveler, desenli çerçeveler sonbahar gözlük modasının dikkat çeken parçaları…

Elbette retro güneş gözlükleri de çok moda… Her ne kadar sonbahara uygun güneş gözlüğü seçerken, gözlük camlarının daha şeffaf olması ve gözlerinizin görünüyor olması önemli olsa da eğer yaz aylarında büyük ebatlı retro güneş gözlükleri kullanımından mutluluk duyduysanız bunu sonbahara da taşıyabilirsiniz.

Sonbahar Gözlük Modasında Öne Çıkan Çerçeve Modelleri

Sonbahar modellerinde öne çıkan iki çerçeveden bahsedeceğim. Bunlardan ilki “kedi gözü” formlu çerçeve. Marc Jacobs imzasını taşıyan bu model siyah renkli ve büyük boyutlarda oluşu ile dikkat çekiyor.  Bu model hemen her tarzda giyim ile birlikte kullanılabilen son derece esnek bir model. Klasikle de modern tarzda giyimle de rahatlıkla kombinlebiliyor.

İkinci trendi gözlük çerçevesi ise yuvarlak formda olan gözlükler. Bu gözlüklerle bu senenin ilkbaharında tekrardan tanışmış ve yaz boyunca da keyifle kullanmıştık. İyi haber bu form sonbaharda da güncelliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Moda ve Giyim Mağazaları Online Alışveriş Kuponları – Aralık, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.