Ayakkabı Modası; İlkbahar-Yaz Ayakkabı Trendleri

Bahar aylarının gelmesi ve yaz mevsimine yaklaştığımız şu günlerde pek çoğumuz için merak konularından biri de ilkbahar ve yaz mevsiminde ayakların modasının nasıl olacağı yönünde. “Dost başa, düşman ayağa bakar” söyleminden hareketle düşman çatlatacak ilkbahar-yaz 5 ayakkabı trendini sizler için hazırladım…

Ayakkabı modasını takip edebileceğiniz pekçok online mağazanın indirim kuponları tikokupon.com üzerinden ücretsiz paylaşılıyor. Ayakkabı ve şık sandaletlerin bulunduğu ayakkabı mağazası işte bu ayakkabı söz konusu siteler arasında ve şık modeller içeriyor.

İlkbahar-Yaz modasında 70’lere dönüş sinyalinin verildiğine bir önceki yazımda değinmiştim. Ayakkabı dünyasında da durum farklı değil. Bu sezon birbirinden şık dolgu topuk ayakkabılar ilk trend olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen 70’lerin rüzgarını günümüze taşıyan bu dolgu topuk ayakkabıların en önemli özelliği platformların ahşap ağırlıklı malzemeler ile tamamlanmış olması. Dolgu topuk diye de adlandırılan bu akım, ayakkabı modasında bir farklı özelliği ile de vitrinlerdeki yerini alıyor. Platform ve Flatform olmak üzere iki tarzda tasarlanan dolgu topuklar parmak ucunda yürümeyi sevenler kadar sevmeyenleri de düşünmüş. Bahar mevsiminin ahşap, doğal ve odunsu yapısı ile tamamen örtüşen bu tarz, parmakları ucunda yükselmeyi seven ve yüksek topuklardan vazgeçemeyenler için olduğu gibi yüksel platform seven ancak yüksek topuk tercih etmeyenler için de hazırlanan birbirinden şık modellerle satışa sunuluyor.

İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modasının dikkat çeken bir diğer akımı, çok renkli ayakkabı koleksiyonları…  “Colour Blocking Trend” olarak adlandırılan bu koleksiyonda çarpıcı renklerin birbiri ile kombinasyonunu görmek mümkün. Mercan kırmızısından, turkuaza, parlak sarılardan, yeşilin bin bir tonuna uzanan geniş yelpazede renklerle tasarlanan bu renk sınırlaması olmayan trend ile bu ilkbahar yazı tam da mevsiminin coşkusunda yaşamak mümkün.

İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modasına damgasını vuran 3. akım ise yine 70’lerin esintilerinden biri olan espadriller. Hem düz hem de topuklu olarak hazırlanan espadriller rahat, dayanıklı, kullanışlı ve son derece de trendy tasarımları ile vitrinlerdeki yerlerini çoktan aldılar. Tasarımı espadriller bohem bir tarzı benimseyen ya da modern ile bohemi kombinlemekten hoşlananlar için son derece ideal…

İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modasının en aykırı trendi hiç kuşku yok ki mokasen olarak da bilinen “Loafer”lar… Mokasen’lerin herkese hitap ettiğini söylenemez ancak yeni sezonun modelleri mokasenler eğer doğru kıyafet seçimi ile birlikte kullanılırsa çok da farklı bir tarzı yansıttığı gerçek. Daha çok erkeksi bir görünüm sergileyen mokasenler, sofistike bir yaklaşımı tercih edenlerin doğru kullanımıyla oldukça iddialı bir tarzı sokaklara taşıyacak gibi görünüyor.

Son olarak her ilkbahar yaz döneminde olduğu gibi vazgeçilmez bir trend olan sandaletler geniş yelpazeli seçenekleri ve her zevke hitap edecek tasarımları ile vitrinlerdeki yerini alıyor. Güneşin parlamaya başladığı günlerde ayaklara taze hava ve enerji yükleyecek sandaletlere kim hayır diyebilir ki?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayakkabı ve Çanta Mağazaları Alışveriş Kuponları – Aralık, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir