obilir > Hayatın İçinden > 2-3 Yaş Çocuğu İçin Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

2-3 Yaş Çocuğu İçin Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyun ve oyuncak bir çocuğun gelişiminde önem taşır. Çocukların yaş aralıklarına göre oyuncak seçmek de bu nedenle önemlidir. 2-3 yaşları çocukların iletişim kurmaya başladıkları ve hayal güçlerinin geliştiği yaş aralığıdır. Bu nedenle bu yaş grubundaki çocuklara hayal gücüne destek oyuncaklar seçmek doğru olacaktır.

Zeka Oyunları

Oyuncak seçerken akıl ve zeka oyunları içeren kutu oyunlarıını tercih edebilirsiniz. Akıl ve zeka oyunları, bağlantısal düşünmeye yardımcı oyunlar, görsel zeka ve hafıza oyunları, konsantrasyon ve hayal gücünü geliştiren oyunlar, strateji oyunları vb. iq oyuncak alışverişinizi tikokupon indirim kuponları sayesinde internetten sipariş verebilirsiniz.

Hayal Gücünü Geliştiren Oyuncaklar

Kendi kendilerine oyun geliştirebildikleri gibi grup oyunlarında da uyum sergilemeye başladıkları 2-3 yaş aralığı çocukların birlikte ya da bireysel bir şeyler yaratabilecekleri oyuncaklar idealdir. Örneğin: Oyun hamurları sınırsız hayal gücü ile şekillendirilebilen son derece güvenli ve ideal oyun malzemelerinden biridir. Boyama kitapları, boyalar da 2-3 yaş aralığı için tercih edilebilir seçeneklerdendir. Boyama kitapları çocukların sınır olgusunu tanıma ve anlamalarını sağlayacaktır. Ayrıca tahta ve plastik bloklar da hem hayal gücü hem de el becerisi gelişimi için idealdir.

Tamirat

2-3 yaş çocukları için ideal bir diğer oyun ve oyuncak da ev yaşantısını, tadilat, tamirat, mutfak, ütü gibi araçları tanımalarına yardımcı, bu gereçlerin çocuklar için tasarlanmış oyuncak versiyonlarını tercih etmektir.

Kolay tahmin oyunları da yine çocuk gelişimi için önem taşıyan oyuncaklardandır. Hayvanları tanıma, benzer şekilleri eşleştirme, bütünü parçalara ayırma, parçalardan bütünü oluşturma gibi zeka ve yaratıcılık isteyen oyuncaklar da 2-3 yaş çocukları için tercih edilebilir oyuncaklardandır.

Yeteneklerini Geliştirici

2-3 yaş çocukların yeteneklerini keşfetme yaş dönemi olduğu kadar vücut fonksiyonlarını da bir arada kullanmayı öğrenme ve geliştirme dönemidir. Bu nedenle 3 tekerlekli bisiklet, akülü arabalar gibi araçların kullanımı da bu yaş dönemi için uygundur. Akülü araba satın alırken uzaktan kumandalı olmasına dikkat edin. Uzaktan kumandalı akülü arabalar sizin kontrolü elde tutmanızı sağlar. Böylece akülü araba giderken uzaktan kumanda edebilirsiniz. Akülü arabalar genellikle 3-7 yaş arası çocuklar için önerilir. Yön duygusunun gelişmesi, el ve ayakların birlikte kullanımını öğrenmeleri için bu yaş grubu için bisiklet tercih etmek uygundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anne, Bebek ve Çocuk Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • % 25 Soobe Sepette İndirim

  Tüm ürünlerde sepette ekstra % 25 indirim uygulanıyor - % 25 Soobe Sepette İndirim

 • Boyner İndirim Kodları (Liste)

  Boyner indirim kodları listesi bu kampanya sayfasında bulunuyor. İndirim kodu haricinde kampanya sayfasında ayrıca hediye çekleri, banka ve operatör indirim şifreleri yer alıyor. Liste üzerinden tüm yeni ve son dakika fırsat kodlarını görebilir, online […]

 • 40 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette anında 40 TL indirim sağlar - 40 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

 • 15 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

  250 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 15 TL ek indirim sağlar - 15 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

 • 10 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

  150 TL ve üzeri alışverişe sepette 10 TL ek indirim sağlar - 10 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

 • 10 TL Mothercare İndirim Kuponu

  100TL üzeri 10TL indirim kuponu için Mothercare sitesine üye olmanız yeterli - 10 TL Mothercare İndirim Kuponu

 • % 20 ebebek İndirim Fırsatı

  ebebek Stokke Scoot bebek arabaları için online alışverişe özel %20 indirimi kaçırmayın! - % 20 ebebek İndirim Fırsatı

 • 75 TL Boyner Eylül Sonu İndirim Kodu

  Her 300 TL alışverişe sepette 75 TL ek indirim sağlar - 75 TL Boyner Eylül Sonu İndirim Kodu

 • 10 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli sepette ekstra 10 TL indirim sağlar - 10 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

 • % 15 Mothercare İndirim Kodu

  Mothercare.com.tr sitesinden yapılan alışverişte geçerli %15 indirim kodu - % 15 Mothercare İndirim Kodu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir