2-3 Yaş Çocuğu İçin Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyun ve oyuncak bir çocuğun gelişiminde önem taşır. Çocukların yaş aralıklarına göre oyuncak seçmek de bu nedenle önemlidir. 2-3 yaşları çocukların iletişim kurmaya başladıkları ve hayal güçlerinin geliştiği yaş aralığıdır. Bu nedenle bu yaş grubundaki çocuklara hayal gücüne destek oyuncaklar seçmek doğru olacaktır.

Zeka Oyunları

Oyuncak seçerken akıl ve zeka oyunları içeren kutu oyunlarıını tercih edebilirsiniz. Akıl ve zeka oyunları, bağlantısal düşünmeye yardımcı oyunlar, görsel zeka ve hafıza oyunları, konsantrasyon ve hayal gücünü geliştiren oyunlar, strateji oyunları vb. iq oyuncak alışverişinizi tikokupon indirim kuponları sayesinde internetten sipariş verebilirsiniz.

Hayal Gücünü Geliştiren Oyuncaklar

Kendi kendilerine oyun geliştirebildikleri gibi grup oyunlarında da uyum sergilemeye başladıkları 2-3 yaş aralığı çocukların birlikte ya da bireysel bir şeyler yaratabilecekleri oyuncaklar idealdir. Örneğin: Oyun hamurları sınırsız hayal gücü ile şekillendirilebilen son derece güvenli ve ideal oyun malzemelerinden biridir. Boyama kitapları, boyalar da 2-3 yaş aralığı için tercih edilebilir seçeneklerdendir. Boyama kitapları çocukların sınır olgusunu tanıma ve anlamalarını sağlayacaktır. Ayrıca tahta ve plastik bloklar da hem hayal gücü hem de el becerisi gelişimi için idealdir.

Tamirat

2-3 yaş çocukları için ideal bir diğer oyun ve oyuncak da ev yaşantısını, tadilat, tamirat, mutfak, ütü gibi araçları tanımalarına yardımcı, bu gereçlerin çocuklar için tasarlanmış oyuncak versiyonlarını tercih etmektir.

Kolay tahmin oyunları da yine çocuk gelişimi için önem taşıyan oyuncaklardandır. Hayvanları tanıma, benzer şekilleri eşleştirme, bütünü parçalara ayırma, parçalardan bütünü oluşturma gibi zeka ve yaratıcılık isteyen oyuncaklar da 2-3 yaş çocukları için tercih edilebilir oyuncaklardandır.

Yeteneklerini Geliştirici

2-3 yaş çocukların yeteneklerini keşfetme yaş dönemi olduğu kadar vücut fonksiyonlarını da bir arada kullanmayı öğrenme ve geliştirme dönemidir. Bu nedenle 3 tekerlekli bisiklet, akülü arabalar gibi araçların kullanımı da bu yaş dönemi için uygundur. Akülü araba satın alırken uzaktan kumandalı olmasına dikkat edin. Uzaktan kumandalı akülü arabalar sizin kontrolü elde tutmanızı sağlar. Böylece akülü araba giderken uzaktan kumanda edebilirsiniz. Akülü arabalar genellikle 3-7 yaş arası çocuklar için önerilir. Yön duygusunun gelişmesi, el ve ayakların birlikte kullanımını öğrenmeleri için bu yaş grubu için bisiklet tercih etmek uygundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anne, Bebek ve Çocuk Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 30 TL Hepsiburada İndirim Kodu

  Seçili kozmetik, kişisel bakım, süpermarket, anne, bebek ve oyuncak kategorilerinden yapılan 150 TL ve üzeri alışverişlerde 30 TL indirim sağlar - 30 TL Hepsiburada İndirim Kodu

 • % 7 İstanbul Akvaryum İndirim Kodu

  Alt limitsiz olarak online bilet alımında geçerli % 7 ek indirim sağlar - % 7 İstanbul Akvaryum İndirim Kodu

 • % 25 Philips İndirim Kampanyası

  Philips Trendyol kampanyası dahilinde epilatör, bebek ürünleri, kulaklık, ütü, TV ve elektrik süpürgelerine özel % 25 indirimi kaçırmayın! - % 25 Philips İndirim Kampanyası

 • 40 TL Trendyol Koç Ailem İndirimi

  200 TL ve üzeri alışverişte geçerli Koç Ailem kartına özel 40 TL indirim - 40 TL Trendyol Koç Ailem İndirimi

 • % 10 ebebek İndirimi

  ebebek online mağazada KDV indirimine özel ekstra %10 indirim - % 10 ebebek İndirimi

 • Koton 3 Al 2 Öde Kampanyası

  Tüm çocuk ürünlerinde geçerli 3 Al 2 Öde kampanyası başladı - Koton 3 Al 2 Öde Kampanyası

 • % 7 Vialand Kampanya Kodu

  İstanbul Tema Park (Vialand) online bilet alımında % 7 ek indirim sağlar - % 7 Vialand Kampanya Kodu

 • MentalUP Hepsiburada Kampanyası

  MentalUP İndirimlerini bu kampanya sayfasından takip edip aktivasyon kodunu kolayca alabilirsiniz - MentalUP Hepsiburada Kampanyası

 • 40 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette anında 40 TL indirim sağlar - 40 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

 • 100 TL’ya 15 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

  28-31 Aralık tarihleri arasında 100 TL ve üzeri indirimsiz ürün alışverişinde geçerli 15 TL indirim sağlar - 100 TL’ya 15 TL Toyzz Shop İndirim Kodu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir