14 Şubat Turları: Özel Romantik Turlar

Aşkınızı tazelemek, aşkınızı pekiştirmek, aşkınıza iyi bir başlangıç yapmak ya da aşkınızı bir ömre taşıyacak o teklifi yapmak için siz de sevgililer günü haftasında küçük bir sevgililer günü turuna çıkın. İşte, size sevginizi söyletecek en romantik şehirler haritası…

Sevgililer günü çoğu zaman yapmak isteyip de bir türlü uygun zemin, zaman yaratılamayan teklifler için ideal bir dönemdir. Hayat, sevgililer için çoğu zaman zorlu sınavlarla doludur. İlişkinizin başında da olsanız yılları devirmiş ama hala sevdalı da kalsanız aşmış olduğunuz zorlu virajları şöyle bir hatırlayın. Tıpkı iş dünyasında yorgun düşen bedenimizi dinlendirmek, küçük bir ara verip yenilenmek, bir hava değişimine ihtiyaç duymak kadar doğal olan o seyahate bu sene sevgililer gününde sevgilinizle aşkınızı tazelemek için çıkın.

14 Şubat’ta Paris Turları

Romantizm söz konusu olunca hiç kuşku yok ki akla ilk gelen şehirlerin başında gelir Paris. Paris’in atmosferinde doğal aşk kokusu saklıdır. Eğer 14 Şubat sevgililer gününde, sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek istiyorsanız Paris tam da size göre bir şehir. Hatta sevgilinize 14 Şubatta evlenme teklifinde bulunmak gibi bir niyetiniz varsa bunun için Eiffel kulesinden daha uygun bir adres olamaz. Paris dünyanın en ucuz şehri olmasa da uygun bütçeli bir program yapmak için idealdir. Özellikle yılın bu döneminde düzenlenen turlarla tam da istediğiniz romantizmi uygun bütçelerle gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca Türk Hava Yollarının 14 Şubat 2011 nedeniyle hazırladığı kampanya ile bir bitle fiyatına iki kişi seyahat edebilir, internet üzerinden küçük bir araştırma ile ekonomik konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Bu şekilde bir seyahat tercihiniz olduğunda romantik şehir Paris’te Seine Nehri üzerinde düzenlenen tekne seyahatlerine çıkabilir ya da nehrin kıyısı boyunca uzun yürüyüşlerle Paris’i kendiniz keşfedebilirsiniz. Ayrıca Sacre-Coeur’den izlenebilen manzara ile kentin romantizmini en iyi şekilde yaşayabilirsiniz. Sevgililer günü için tercihiniz Paris olacak ise fazla vakit kaybetmeden 14 Şubat Turlarına göz atmanızı öneririm.

Roma’da Aşk Başkadır

Aşk, sevgi, romantizm söz konusu olunca akla gelen bir diğer şehir hiç kuşku yok ki Roma’dır. Fontana De Trevi bilinen diğer adıyla Aşk Çeşmesi şehrin sembollerindendir. Ayrıca her bir sokak ve caddesi tarih yüklü Roma’da yaşanmış her aşktan izler bulmak da mümkün. Eğer sevgililer gününde tercihinizi Roma’dan yana kullanacaksanız o zaman bu adresleri bir yere kaydetmenizde yarar var. İtalya’nın başkenti Roma; görkemli Vatikan, St. Peter Bazilikası, Boca Della Venta, İspanyol merdivenleri ve Colosseum gibi önemli adreslere ev sahipliği yapar. Roma’da can sıkıntısı yaşamak gibi bir lüksünüz asla olmaz. Görülmesi ve gidilmesi gereken o kadar çok adres söz konusu ki Roma’yı keşfetmek için birkaç gün asla yeterli olmayacaktır. Bu nedenle size minumum zamanda maksimum görsel keyif yaşatacak bir tur şirketi seçmenizi öneririm.

Âşıklar Şehri Venedik

Dünyanın en romantik şehirlerinden bir diğeri olan Venedik, adeta aşıklar için tasarlanmış bir dekor gibidir. Sular üzerinde kurulu bu şehir romantik gondol turları ile ünlüdür. 14 Şubatta sevgilinize unutulmaz bir sevgililer günü yaşatmak istiyorsanız Venedik’i de seçenekleriniz arasına katmalısınız. Dünyanın en önemli sanat eserlerine de ev sahipliği yapan Venedik’te romantizm ve sanat dolu bir tatil geçirmek için 14 Şubata özel turlara bakmanızı öneririm.

Sevgililer Gününde Prag Turu

Sevgililer Gününe özel romantik şehir alternatiflerimizin sonuncu durağı: Prag. Prag şehir profili itibariyle gizemli bir duruşa sahiptir. Bu gizeme güzellik ve romantizm de eşlik edince Prag’ı sevgililer günü rotalarımız arasına almasak bu tarihi şehre büyük haksızlık etmiş olurduk. Prag’da zengin pek çok gezi seçeneği vardır. Bunların yanı sıra sadece sokaklarında sevgilinizle el ele dolaşsanız bile arzu ettiğiniz romantizmi yakalayabilirsiniz. Kuleli kaleleri, parke taşlı sokakları, üzeri köprülerle dolu nehri, kültürel etkinlikleri, müze, restoran, çarşı, parkları ve daha nice güzellikleri ile Prag keşfedilmesi gereken destinasyonlardan. Eğer siz de sevgililer gününde sevgilinize böylesi sıra dışı bir hediye vermek niyetindeyseniz. 14 Şubat haftası için hazırlanan tur programlarına vakit kaybetmeden bakmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Ekim, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.