Home > Konular > Hobi > Uygun Fiyatlı Uzaktan Kumandalı Akülü Araba Önerileri

Uygun Fiyatlı Uzaktan Kumandalı Akülü Araba Önerileri

Çocuğunuza, torununuza veya yeğeninize uzaktan kumandalı akülü araba almayı düşünüyorsunuz. Kullanışlı, güvenilir bir marka olsun ve fiyatları da uygun olsun. Uzaktan kumandalı akülü arabalarda iyi modellerin fiyatları 600TL nın üzerinde ve oldukça çok çeşit var. Seçim yapmak kolay değil. Yapacağınız akülü araba seçiminde çocuğun yaşını da göz önünde bulundurmaya dikkat edin. İşte size yardımcı olması için birkaç model uzaktan kumandalı akülü araba tavsiyesi

Mini Cooper

Sunny Baby Mini Cooper Coupe 12Volt Uzaktan Kumandalı Akülü Araba. 3-7 yaş arası çocuklar için uygun. Farklı renk seçenekleri var. İnternetten siparişle satın alınabilir.

Fiyatı 970TL Civarında
İNCELEYİN ve FİYATINA BAKIN >>

Beyaz, kırmızı, pembe ve siyah renkte farklı renk seçenekleri mevcut. Uzaktan kumandalı bu akülü araba deri koltuğu olan şeffaf rüzgarlığı bulunan bir model. Led özellikli ışıkları mevcut. Direksiyonda motor ve korna sesleri var. Sağlam ve hareket kabiliyeti yüksek bir akülü araba. Değişik tonlarda müzik çalabilme özelliğine sahip. 3-7 yaş arası çocuklar için uygun bir model. Ayrıca pedallı bulunan bu modelde ayak ile pedaldan sürebilme mümkün. İleri ve geri olmak üzere 2 farklı vites sistemi var. Emniyet kemeri sayesinde maksimum güvenlik sağlanmış. 12 V çift motoru bulunuyor. Bu uzaktan kumandalı akülü araba olan Mini Cooper, Sunny Baby markasının üzerttiği bir model.

Tomolco HL-208

Tomolco HL-208 Uzaktan Kumandalı Akülü Araba Özel Robot Tasarım. 3-6 yaş çocuklar için uygun. 4 parçadan oluşuyor. İnternetten satın alabilir ve evde kurulumu kendiniz yapabilirsiniz.

Fiyatı 700TL Civarında
İNCELEYİN ve FİYATINA BAKIN >>

Tomolco HL-208 Akülü Araba led ışıklı ve özel tasarlanmış bir model. Saatte 3-5 km civarı hız yapabiliyor. 20 metre mesafeden uzaktan kumandası ile kontrol edilebilir. Müzik çaları ve usb girişi mevcut. 35 kg ağırlığında. 3-6 yaş arası çocuklar için uygun. İnternetten siparişle satın alınabilir. 4 parçadan oluşan bu uzaktan kumandalı akülü arabayı teslim aldığınızda evde rahatlıkla kurabilirsiniz. Gönderimi demonte olarak yapılıyor. Kurulum yaparken kurulum kılavuzundan yararlanmak mümkün. Kutu içeriğinde araç kasa bileşeni, şarj cihazı, uzaktan kumanda, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu, direksiyon simidi, koltuk, 4 tekerleği ve aksesuar ve montaj bileşenleri mevcut.

Audi

Audi 6506 Uzaktan Kumandalı Akülü Araba 12V. 3-7 yaş arası çocuklar için uygun. Farklı renk seçenekleri var. İnternetten siparişle satın alınabilir.

Fiyatı 690TL Civarında
İNCELEYİN ve FİYATINA BAKIN >>

Siyah, beyaz ve kırmızı renk seçenekleri mevcut. Ergonomik tasarımlı güzel bir Audi modeli. 12 volt şarj edilebilir aküsü bulunuyor. 6 volt ve 12 volt hızla kullanma imkanı sağlanmış. Uzaktan kumandalı ve akülü. Deri koltuğu, ileri ve geri vites özelliği var. Emniyet kemeri ve led ışıklı ön farları bulunuyor. mp3 çalarlı, müzik ve ses alternatifleri mevcut. 3-7 yaş arası çocuklar için uygun bir model. 30 kg’a kadar taşım kapasitesi var. 3 farklı renkten birini seçebilirsiniz. İthalatçı firma 2 sene ürün garantisi veriyor.

Ranger

Pilsan Ranger 12 Volt Uzaktan Kumandalı Akülü Araba. 3-8 yaş arası çocuklar için uygun. Mavi ve kırmızı renkleri var. İnternetten siparişle satın alınabilir.

Fiyatı 880TL Civarında
İNCELEYİN ve FİYATINA BAKIN >>

Pilsan Rabger 12 V uzaktan kumandalı akülü araba 3-8 yaş arası çocuklar için uygun. Mavi ve kırmızı renk seçenekleri mevcut. Maksimum taşıma kapasitesi 35 kg. Uzaktan kumandalı olmasının dışında ferdi kullanım pozisyonu da bulunuyor. 12 V şarj cihazı mevcut. Aşırı ısı ve akıma karşı devre koruması sağlayan Thermoprotector sistemi var. Elektronik kornası, ileri geri ve normal vites kolu bulunuyor. Panelde ise SDcard destekli USB girişi ve radyo çaları mevcut. Ön farları hareket halinde yanabiliyor. Elektrik devre kesici fren sistemi, emniyet kemeri, normal hızda diferansiyel sistemi bulunuyor. Ön ve arka siperlikleri sökülebilir. Ön kaputu açılabiliyor. Bu uzaktan kumandalı akülü arabayı depo kapağından şarj edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak diğer araba ve motor modellerine bakabilirsiniz.

Uzaktan Kumandalı Akülü Arabalar

Eskiden akülü arabaların hayalini kurup sadece televizyonlarda görürdük. Günümüz şartları, internet ve teknoloji sayesinde artık akülü arabalar ve fiyatları uygun hale geldi ve pek çok akülü araba modeli bulunabilir halde. Akülü araba satın alırken arabanın aküsünün voltaj ve amper değerlerine dikkat edilmelidir. Voltaj değeri yüksek olan aküler daha uzun süre dayanırken, amper değeri yüksek olan aküler arabanın daha hızlı gitmesi için ihtiyacı olan gücü verecektir.

Akülü Arabalar Kaç Yaş İçin Uygun?

Akülü arabalar 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun. Ve bu yaş grubu çocuklar için üretiliyor. Bu üretilen akülü araba modellerinin artık hemen hemen hepsinde uzaktan kumanda özelliği var. Bu özellik sayesinde çocukların anne veya babaları arabanın kontrollerini ellerinde bulunduruyorlar. Bu da güvenli bir kullanım için ebeveynlerin içini rahatlatıyor. 3 yaşın altındaki çocuklar için özel güvenlik önlemleri alınmalı ve dikkat edilmelidir. Çünkü çocukların gaz ve direksiyon kontrolülünü sağlayabilmeleri için belli bir yaşa erişmiş olamaları gerekir. Eğer çocuk akülü arabayı kendi başına kullanacak yaşta değilse mutlaka uzaktan kumandalı akülü araba modelleri tercih edilmelidir. Böylece çocuk güvenli bir şekilde arabaya oturtulduktan sonra yetişkin tarafından uzaktan kumanda ile kontrolü sağlanabilir.

Uzaktan Kumandalı Akülü Araba Nasıl Kullanılır?

Çncelikle çocuğun arabaya doğru bir şekilde oturtulması sağlanmalı. Araba giderken çocuğun ayağa kalkması veya sarkmasını önlemek amacıyla mutlaka emniyet kemeri bağlanmalı. Bu çocuğun güvenli sürüşü için gereklidir. Ayrıca ek bir güvenlik önlemi için çocuğa kask takmayı düşünebilirsiniz. Çocuk için güvenlik önlemlerinin alınmasının ardında akülü arabanın güç düğmesi açılabilir. Arabanın ileri veya geri gitmesini sağlayan düğme ya da vites kolu ile istenen yön seçilir. Arabanın gaz pedalına hafifçe basılarak hareket etmesi sağlanır. Akülü arabalarda gaz pedalı kademeli olarak çalışır.

Akülü araba herhangi bir yönde ilerlerken ters yönde ilerlemek için araba önce durdurulmalı ve 1 saniye beklendikten sonra ters yönde ilerlenmelidir. Bu şekilde arabanın dişlileri korunmuş olur. Akülü arabaların engebeli araziler, merdiven yakınları ve trafiğe yakın yerler gibi tehlikeli olabilecek yerlerde kullanılmaması gerekir. Ayrıca ebeveynlerin akülü araba kullanan çocuklarına her an müdahale edebilecek uzaklıkta olması gerekir. Akülü arabaların kullanılmadıkları durumlarda akülerin ömrünün azalmaması için 15 günde bir ortalama 6 saat kadar şarj edilmeleri gerekir.

Uzaktan Kumanda İle Akülü Araba Kontrolü


İlginizi Çekebilir

Ev İçin İdeal Koşu Bandı Nasıl Seçilir?

Evde kullanılabilen koşu bantlarını inceledik. İşte fiyat / performans açısından en iyi koşu bantları...