Home > Konular > İlişkiler/Aşk/Flört/Evlilik > Aşk > Giden Sevgiliyi Geri Getirmek Mümkün Mü?

Giden Sevgiliyi Geri Getirmek Mümkün Mü?

Giden sevgiliyi geri getirmek mümkün müdür? Sizi terk eden sevgilinizi hala seviyor ve onu yeniden hayatınızda istiyorsanız muhtemelen bu soruyu kendinize sürekli soruyorsunuz. Eğer doğru adımları atarsanız giden sevgilinizi kesinlikle kendinize döndürebilirsiniz, hem de öyle falcı, büyücü, medyum ve benzeri şarlatanlıklara hiç mi hiç ihtiyaç duymadan! Öncelikle: Onu geri kazanmanız için yol haritası çizen ilişki uzmanlarının yazdıklarını mutlaka okuyun (örneklerle anlatım yapan süper bir e-kitap).

Giden Sevgiliyi Geri DöndürmekEski sevgilinizi nasıl döndüreceksiniz? Bence sırf siz üzülüyorsunuz ve onu yeniden hayatınızda istiyorsunuz diye size geri dönmeyecek. Amacınıza ulaşmanızın tek yolu onun bunu istemesini sağlamak. Bu konuda anlaştığımızı umarak bu dediğimi nasıl başaracağınızı anlatma aşamasına geçiyorum.

Giden Sevgili Nasıl Döner?

1. Onu rahat bırakın
Son konuşmalar yapıldı ve ayrıldınız. İşte bu noktadan sonra onu aramayı, gün boyu mesajlar göndermeyi, e-mailler yazmayı, “tesadüfen” ona rastlamayı vs bırakın. Kısacası onun hayatından tamamen çıkın. Yokluğunuzu yaşamasına izin verin. Çünkü yokluğunuzu yaşayamazsa sizi özleme şansı kalmaz!

2. Arkadaş kalmayın
İlişkiniz öncesinde ve süresince birbirinizin en yakın dostu olmuş olabilirsiniz. Ama bu süreçte ona bu rahatlığı vermemeniz lazım. Yukarıdaki maddeyi hatırlayın, yokluğunuzu hissettirin. Onun acil durum hava yastığı olmayın.

3. Ayrılmanızın gerçek sebeplerini bulun
Birçok ayrılık sonrasında çiftler aslında neden ayrıldıklarını bilmezler. Siz bu hataya düşmeyin, gerekirse kendinizi acımasızca yargılayın ama gerçekten nerede hata yaptığınızı bulun. Kendinize dürüst olun. Aklınıza gelenleri başkalarıyla paylaşmak zorunda değilsiniz. Sadece siz bilseniz yeter.

4. Aynaya bakın
Eski sevgiliniz size ilk aşık olduğunda nasıldınız? Nasıl davranıyor, nasıl gözüküyor ve nasıl konuşuyordunuz? Peki ya şimdi? Değiştiniz mi? Alışkanlıklarınıza ve aşkınıza güvenip kendinizi saldınız mı? İlişkinizin en başında onu kendinize aşık ettiğiniz halinize geri dönün, hatta daha iyisini yapın!

5. Hayatınıza renkler katın
O varken yapamadığınız şeylere ağırlık verin, yeni bir hobi, meşgale edinin. Kendinize yatırım yapın, gelişin. Olduğunuzdan daha donanımlı, daha sosyal, daha hayat dolu bir kişi olmak için elinizden geleni yapın.

6. Hayattan zevk almanın yollarını bulun
Evet, acı çekerken bu maddeyi uygulamak çok zor. Ama bütün gün yatağınıza uzanıp ağlayarak eski sevgilinizi yeniden kendinize aşık edemeyeceğiniz de aşikar. Hiç kimse zayıf, muhtaç ve depresif bir insanı çekici bulmaz. Amacınız onu kendinize yeniden aşık etmek, kendinizi acındırmak değil, unutmayın. O yüzden kendinizi iyi vakit geçirmeye zorlayın.

Sevgilimi Geri Kazanmak İstiyorum

Eski Sevgiliyi Yeniden SarmakSizi terk eden eski sevgiliniz ile yeniden birlikte olmak istiyorsunuz, peki bunu neden istediğinizi hiç düşündünüz mü? Şu anda çekmekte olduğunuz aşk acısı nedeniyle muhtemelen eski sevgilinizi neden geri istediğinizi düşünme ve mantıklı bir değerlendirme yapma şansınız olmadı, değil mi? Ama onu geri almak için harekete geçmeden önce bunu neden yapmak istediğinizi bilmeniz size çok yardımcı olacaktır.

Eski Sevgiliyle Arkadaş Kalarak Onu Geri Kazanamazsınız

Eğer eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız onunla arkadaş kalmayın, çok kısa ve net. Büyük ihtimalle bu söylediğim sizi çok şaşırttı. Çünkü siz eski sevgilinizin yanında kıyısında köşesinde çevresinde olarak onu geri kazanma ihtimalinizin çok daha fazla olduğunu düşünüyorsunuz. Hatta onunla daha fazla zaman geçirerek yakınlaşmayı ve birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi ve ne kadar iyi anlaştığınızı yeniden görmesini umuyorsunuz. Bütün bu düşündüklerinizin hepsinin yanlış olduğunu söylersem bu yazıyı yine de okumaya devam eder misiniz? Eğer ikna olmazsanız yine bildiğinizi okuyabilir kendi yöntemleriniz ile onu geri kazanmaya çalışabilirsiniz (çok yüksek ihtimalle de eski sevgiliniz yeni kankanız olur).

Eski Sevgiliyle Arkadaş OlmakAyrıldıktan sonra onu görmeyi, onunla konuşmayı ve hayatının nasıl gittiğini bilmeyi isteyebilirsiniz. Bu sebepten de onun yakınlarında olmak hatta ihtiyaç duyduğunda arkadaşı olmak size mantıklı gelebilir. Ancak durum tam tersidir. Yapmak isteyeceğiniz son şey eski sevgilinizin sizi sığınacak bir liman, acil durum battaniyesi ya da daha kötüsü stepne olarak görmesine sebep olmaktır.

Oysa giden sevgilinizi geri döndürmenin tek yolu onun sizi yeniden istemesini sağlamaktır bu da her şeyden önce sizi özleyerek olur. Telefonun ucunda her zaman hazır kıt’a beklediğinizi, ne zaman ihtiyaç duysa omzunuzda ağlayabileceğini bilirse sizi yeniden elde etmeye çalışması için bir sebebi kalmayacaktır. Bir ilişki her iki tarafın da aşağı yukarı eşit düzeyde karşılıklı benzer duyguları üzerine bina edilmelidir. Siz ona romantik hisler ile bağlıyken bir gün koluna yeni sevgilisini takıp en yakın arkadaşı olan siz ile tanıştırmaya getirirse ne hissedersiniz? Kendinize bu eziyeti yapmayın ve ona da bu rahatlığı vermeyin.

Peki ya o arkadaş kalmak için ısrar ederse? Aslında bu noktada demiyorum ki eski sevgilinizi tamamen hayatınızdan çıkartın. Tabii ki arada konuşabilirsiniz. Ancak ona karşı tamamen kayıtsız olmak zorundasınız. Onu hayatınızın merkezine koymadan kendinize odaklanarak bu ilişkiyi yine de sürdürebilirsiniz. Onu hiç aramayın, bırakın o sizi arasın. Telefonlarını hemen açmayın, birkaç defa cevapsız bırakın ve 1 gün sonra geri dönün. Aynı şekilde kısa mesajlarını da hemen cevaplamayın. Sizinle görüşmek isterse ilk teklif ettiği günü kabul etmeyin, önceden ayarlanmış bir işiniz olduğunu söyleyin. Kısaca sizin onun dışında bir hayatınız olduğunu, onu bir sevgili olarak tamamen geride bıraktığınızı ve kendi yolunuza gittiğinizi iyice görmesini ve anlamasını sağlayın. Bu sayede büyük ihtimalle rolleri değiştirecek ve kovalanan pozisyonuna ani bir geçiş yapacaksınız. Bu durumda bile hemen teslim olmamalısınız.

Şimdi sakinleşin ve sevgilinizi geri kazanma sebeplerinizin aşağıdakilerden biri olup olmadığını iyice düşünün;

1. Onsuz yaşayamam
O hayatınıza girmeden önce yaşamıyor muydunuz? Doğumunuzdan bugününüze kadar o mu hayatta tuttu sizi? Tabii ki onsuz da yaşarsınız. Kendinizi bu bahane ile kandırmayın.

2. Bir daha kimseyi sevemem
Hayır seversiniz, aşık olursunuz, çok da mutlu olabilirsiniz. Şu anda onu çok özlüyor ve başka biriyle birlikte olduğunuzu hayal bile edemiyorsunuz, bu çok normal. Ama zaman geçip de durumunuz normale döndüğünde bir başkasına aşık da olacaksınız, mutlu da olacaksınız.

3. Ondan daha iyisini bulamam
İşte kendinize söylediğiniz en büyük yalan, hem de kuyruklusunda. Hayır efendim ondan çok daha iyilerini bulabilirsiniz, hatta daha iyisi onlar sizi bulabilirler. İlk aşkıyla evlenip sonsuza kadar mutlu olan kaç kişi tanıyorsunuz?

4. Ondan intikam almak istiyorum
Yoksa onu geri isteme sebebiniz gururunuz mu? Bunu iyice bir düşünün. Herkes terk edilebilir, Hülya Avşar bile aldatıldı yani, yalan mı? Eğer sebebiniz buysa sadece bırakın gitsin.

Eğer yukarıda saydıklarım sizin sevgilinizi geri isteme sebepleriniz ise bilmeniz gerekir ki yanılıyorsunuz! Bu sebeplerden onu geri kazanmak sizi mutlu etmeyecektir. Tek başınıza mutlu yaşamayı beceremezseniz eski sevgiliniz zaten size geri dönmeyecek, bir şekilde dönse bile yine terk edecektir.

Ya sebepleriniz bunlar değilse? Eğer sevgiliniz ile birbiriniz için yaratıldığınıza ve yeniden bir araya gelirseniz çok mutlu olacağınıza gönülden inanıyorsanız işte o zaman ilişkinizden vazgeçmeyin. Sevgilinizin kalbini ve aşkını yeniden kazanmak, hatalıysanız kendinizi affettirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Ve evet günümüzde böylesi aşklar kolay bulunmuyor, eğer siz de böylesi bir aşk yaşadığınıza inanıyorsanız kolayca ellerinizin arasından kayıp gitmesine izin vermemelisiniz.

Biten ilişkilerin çoğu kurtarılabilir aslında, yani çevrenizden sıkça duyduğunuz ex’ten next olmaz sözüne fazla itibar etmeyin ve aşkınıza sahip çıkın. Sevgiliniz pes etmiş ve ayrılmış olsa bile, ilişkinizi canlandırmak sizin elinizde olabilir. Bu sorumluluğu alın. Ve hemen bir şeyler yapmaya başlayın, çok geç olmadan önce!

Hayat bazen bize her istediğimi vermiyor ve biz ne kadar seversek sevelim sevgililer ellerimizin arasından uçup gidiyor. Geride kalanın çektiği acıyı ancak yaşayan bilir. Hatta Zerrin Özer’in de öyle bir şarkısı vardır ya, “hekimden sorma, çekenden sor demişler” diye, ayrılık acısını da ancak çeken bilir.

Beni Hala Seviyor mu?

Bunun cevabını bulmak kolay değil. Ama bir ilişki uzmanının hazırladığı şu testi çözmeyi deneyebilirsin…

Eski Sevgilim Beni Hala Seviyor mu? – Test

Gideni Geri Getirmek İçin Yaptıklarınız Onu Uzaklaştırabilir

Giden sevgilinizi geri getirmek için kendinize göre bazı yöntemler deniyor olabilirsiniz. Ancak büyük ihtimalle sonuç alamıyorsunuz, değil mi? Çünkü aslına bakarsanız eski sevgilinizi geri döndürmek için yapmakta olduğunuz şeyler onu sizden daha da uzaklaştırıyor ve yeniden birlikte olma şansınızı azaltıyor hatta sıfırlıyor bile olabilir.

Eğer sizi terk eden sevgilinizi hala seviyor ve onu yeniden kollarınıza almayı istiyorsanız işe yapmakta olduğunuz hataları yapmamakla başlayabilirsiniz.

Geri Döndürmek İçin Bunları Yapıyor Musunuz?

Gideni Geri Döndürmek İçin Ne Yapmalı1. Sürekli ona ulaşmaya çalışmak: Bin türlü bahane ile onu arıyor, sürekli mesaj, e-mail ya da başka yollardan ona ulaşmaya çalışıyor musunuz?

2. Ağlamak, yalvarmak: Size geri dönmesi için ağlıyor, yalvarıp yakarıyor, ne isterse yapacağınızı söylüyor musunuz?

3. Tehdit etmek: Size yaptıkları için onu pişman edeceğinizi söylüyor musunuz?

4. Hakaret etmek: Sizi terk ettiği için ona hakaret ediyor musunuz?

5. İkna etmeye çalışmak: Birbiriniz için yaratıldığınızı eğer size geri dönerse her şeyin çok daha güzel olacağını söyleyerek onu ikna etmeye çalışıyor musunuz?

6. Kıskandırmak: Sizi kıskanması için onun kulağına gidecek şekilde başkaları ile flört ediyor musunuz?

7. Dağıtmak: O hayatınızdan gittiğinden beri sürekli evde oturup kendinize acıyor musunuz?

8. Ailesini ve Arkadaşlarını Araya Sokmak: Ortak tanıdıklarınız hatta eğer tanıştıysanız ailesi vasıtasıyla size geri dönmesi için baskı yaptırıyor musunuz?

9. Dedektiflik: Neler yaptığını, kimlerle konuştuğunu vs takip ediyor musunuz?

10. Onu hediyelere boğmak: Ona size geri dönmesi için hediyeler alıyor, çiçekler mi gönderiyorsunuz?

Siz eski sevgilinizin size dönmesini sağlamak için bu yukarıda saydıklarımı yapıyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise, şimdiden geçmiş olsun dileklerimi kabul edin çünkü bunları yaparak eski sevgilinizi kendinizden soğutuyorsunuz. Çünkü bunları yaptığınızda sizi yeniden istemesine fırsat vermiyorsunuz.

İnsanoğlu doğası gereği hep elinde olmayana sahip olmak ister, sahip olduğunu ise ancak kaybettiğinde değerini anlar. Sizin yokluğunuzu yaşamasına izin vermezseniz, eski sevgilinizin sizi nasıl özlemesini bekliyorsunuz? Zaten avuçlarının içinde olduğunuzu bilmesi sizi hiç de çekici kılmayacaktır.

O yüzden, eğer eski sevgilinizin geri dönmesini ve yine onunla birlikte olabilmeyi istiyorsanız öncelikle eğer yapıyorsanız –ki büyük ihtimalle yapıyorsunuz- yukarıda saydığım hataları yapmaktan vazgeçmelisiniz. Bu atacağınız en büyük ama en doğru adımdır. Bu hataları yapmaktan vazgeçmez iseniz onu geri kazanma şansınızı oldukça düşürürsünüz.

Giden Sevgiliye Zaman Tanıyın!

Giden sevgilinize öncelikle sakinleşmesi ve sizi düşünmesi için zaman vermelisiniz. Bu da ancak onun hayatından tamamen çıkmak –bir süreliğine- ile yapılabilir. Ne kadar kötü ayrılmış olursanız olun, ilk öfke ve sinir geçtikten sonra eski sevgiliniz de mutlaka birlikte geçirdiğiniz mutlu ve güzel günleri hatırlayacak ve sizi özlemeye başlayacaktır. Bu şekilde en azından kararını yeniden gözden geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Unutmayın ki bunu yapmasını ondan direk olarak siz isterseniz ters tepecektir. Bırakın kendi kararlarını kendisi alsın. Sonuçta kaybedecek hiçbir şeyiniz yok, öyle değil mi? Eğer onu kovalamaya devam ederseniz zaten eninde sonunda zararlı çıkan siz olacaksınız, ama rahat bırakır ve ortadan kaybolursanız şansınız artacaktır. Kendinizi tutun ve onun hayatından çıkın. Sonuçlara şaşıracaksınız.

Sevgiliyi Geri Döndürmek İmkansız Değil

Eski Sevgilimi Nasıl UnutabilirimAyrılıklardan sonra geride kalanlar çoğu zaman sevdiklerine kavuşmanın imkansız olduğunu düşünür ve bu hisle kahrolurlar. Oysa ben “imkansız”ın yalnızca bir kelime olduğunu düşünüyorum. İmkansız diye bir şey yoktur, istediğini nasıl elde edeceğini bilmemek vardır! Şu anda yapmakta olduğunuz hiçbir şey size sevgilinizi geri getirmeyecektir ancak ya gerçekten ne yapılması gerektiğini bilir ve plana sadık kalarak uygularsanız ne olur dersiniz?

İmkansız diye bir şey yoktur. Evet eski sevgilinizi geri kazanmak da imkansız değildir. Yeter ki ne yapacağınızı, ne söyleyeceğinizi ve nasıl davranacağınızı iyi bilin ve bildiklerinizi hayata geçirebilin. Peki, nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorum? Çünkü hem kendim yaşadım hem de çevremdeki çiftlerin nasıl kavuştuklarını gözlemledim.

Her şey insan psikolojisi ile alakalıdır. Muhtemelen şu anda yapmakta olduğunuz şeyler sevdiğinizi sizden daha da soğutuyordur. Şu anda eski sevgilinizi geri döndürmek için ağlamak, yalvarmak, sürekli bir bahaneyle eski sevgiliye mesaj atmak hatta takip etmek, Facebook profilini gözetlemek, ya da olmadık yerlerde tesadüfen! karşısına çıkmak gibi şeyler mi yapıyorsunuz? Muhtemelen evet. İşte bunları yaparak onu geri kazanacağınızı zannederek kendinizden uzaklaştırıyorsunuz. O yüzden lütfen bunları yapmayı bırakın. Siz böyle davrandıkça o kendisini av gibi hissedip kaçacaktır. Siz de ilelebet avcı olarak onu kovalamaya devam edeceksiniz! Bu kovalamacaya bir son verin.

Şu yaşadığınız süreç içerisinde kendinize hakim olmalısınız. Eğer isteğinize kavuşmak istiyorsanız kendinizi dizginlemeli ve sakin kalmalısınız. Sakin kalabilmeniz size eski sevgilinizi nasıl geri alacağınız konusunda plan yapabilme imkanı verecektir. Eğer onu hayatınıza yeniden dahil etmek istiyorsanız mutlaka bir strateji geliştirmeli, onun vereceği her tepkiye önceden hazırlanmalı ve size tuhaf gelecek ama onun vermesini istediğiniz tepkiye göre etki yaratmalısınız.

Evet, eski sevgilinizin (ve herkesin) davranışlarına hükmedebilirsiniz. Çünkü insanlar belli etkilere belli tepki verirler. Bu bilimsel bir gerçekliktir. Sizin davranışlarınızın eski sevgilinizin tepkileri üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır. Onun düğmesine basacaksınız ve istediğiniz tepkiyi elde edeceksiniz! Ama bunu yapabilmek için daha önce de yazdığım gibi aklınızın başında olması gerek. Yani sakin olmalısınız. Hedefinize odaklanın ve stratejinizi kurun, sonra da şaşmadan uygulayın.

Bütün bunları yaptıktan sonra eski sevgilinizi geri döndürmek için somut adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Onu geri kazanabilmek için sizi neden terk ettiğini tespit edecek, tespitlerinizden dersler çıkartacak, değişecek ve hayata olumlu bakan, kendi kendine yetebilen ve çekici bir insan olacaksınız. Eğer bunları gerçekleştirmeden onu geri getirmeye yönelik adımlar atarsanız ya geri tepecek ya da ilişkinizin ikinci baharı başlamadan sona erecektir.

Bir yorum

  1. Benim sevdigim kiz bi baskasi ilen sozlendi. Ama onu unutamiyorum, ne yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir