Home > Konular > İlişkiler/Aşk/Flört/Evlilik > Evlilik > Romantik ve Yaratıcı Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

Romantik ve Yaratıcı Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

Bir hayatı birlikte paylaşmak istediğiniz kişiyle karşılaşılan ilk andan itibaren bu teklifin nasıl gerçekleşeceğinin merakı ile yaşar her genç kız. Filmlerde görmeye alışık olduğumuz sahnelerin dışında sevdiğimiz kişinin bizim için nasıl bir yaratıcı teklif hazırlayacağını merak eder dururuz. Bu teklif nerede ve nasıl gerçekleşecektir?

Geçtiğimiz günlerde Facebook’ta bir arkadaşımın paylaştığı fotoğrafı görünce işte bu dedim. Fotoğrafın altında evlilik teklifi hazırlığı yazıyordu fotoğrafta ise tam 1000 tane kırmızı gülden oluşan koskocaman bir sepet vardı. Sadece fotoğraf bile başlı başına yürek çarpıntısı yaratmaya yetti, bir de teklifi alacak kişinin o manzara karşısında hissedeceği heyecanı düşünün… Evet, hiç kuşku yok ki hayatımda gördüğüm en romantik evlenme tekliflerinden biriydi.

Bu zamana kadar çevremden duyduğum evlilik teklifleri içinde, çiçeklerin bu anları ölümsüz kıldıklarını düşünmüşümdür hep… Örneğin bir arkadaşımın eşi arabasının bagajını kırmızı güllerle doldurmuş ve üzerine de bir tek taş yüzük koymuştu. Her ikisi için de anlamı büyük mekanlardan birinin otoparkına girdiklerinde, kızdan bagajda olduğunu söylediği ceketini almasını rica etmiş ve bagaj açıldığı anda kız gördüğü manzaranın büyüleyici ihtişamı karşısında şaşkınlık içindeyken arabanın yanında diz çökerek bir ömür boyu aynı yolda yürümek için teklifini yapmıştı.

Kırmızı güllerle yapılan evlilik teklifleri kesinlikle çok romantiktir. Kırmızı gül; aşkı, saygı ve bağlılığın sembolü kabul edilir. Geçmişten bugüne kırmızı gülün gelecekle ilgili düşünceleri de ifade ettiğine inanılır. İşte bu nedenle romantik bir evlilik teklifi gerçekleştirmek istiyorsanız, mutlaka kırmızı gülün bu güçlü anlamından destek almalısınız.

Romantik Bir Evlilik Teklifi İçin 5 Değerli İpucu

romantik-evlenme-teklifiHayatınızın aşkına, hayatınızın kararını açıklamak niyetindesiniz… Kadınlar için evlilik teklifi almak kadar önemli bir andır teklifin yapıldığı an. Her birey bu çok özel anın; özel, büyüleyici ve romantik an olmasını ister. Peki seçenekleriniz neler? Evlenme teklifi gününüzü nasıl unutulmaz kılarsınız? Benimle Evlenir misin? diye sormadan evvel öğrenmeniz gereken 5 değerli ipucu…

Evlenme teklifi seçeneklerini gözden geçirip diğerlerinin yaptıklarından ilham almak size kendinize özel evlilik teklifi yapabilme şansını vermeyecektir. Yapılmışı yapmak, taklit etmeye çalışmak kendi özgün senaryonuzu hazırlamaktan daha kolay da olsa sevdiğinizle ortak özelliklerinizi gözden geçirerek hazırlayacağınız bir evlenme teklifi anı çok daha anlamlı olacaktır.

Onu İyi Tanıyın!

Evlenme teklifi yapacağınız kişiyi iyi tanıyın. Size anlamsız gelebilir ama pek çok kişi sevgilinin gerçekten kim olduğunu öğrenmek yerine, onu hayalinde yaşattığı kişi, yani aslında olduğunu hayal ettiği kişi ile örtüştürmeye çalışır. Oysaki eğer düşünceniz evlilik üzerineyse o zaman hayat arkadaşınızı gerçekten iyi tanımalısınız. Zevklerini, keyif aldığı şeyleri, önemsediklerini, onu güldüren, üzen, heyecanlandıran noktaları bildiğiniz taktirde hazırlayacağınız evlenme teklifi de bir o kadar kişiye özel olacaktır. Kendi ihtiyaçlarınızı ya da kendi keyif aldığınız şeylerden yola çıkarak bu günü organize etmek size beklediğiniz o muhteşem tepkiyi getirmeyecektir. Unutmayın bu sevgilinize unutulmaz bir evlilik teklifi sunmak için planlanan bir şey kendinizi mutlu etmek için değil.

Alışıla geldik klişe metotlar bir başkasında kesin sonuç sağlarken sevgiliniz bu kişi olmayabilir. Hayatınız boyunca birlikte olacağınızı düşünürseniz başlangıç anınızı neden bu kadar özel kılmanız gerektiğini daha net anlarsınız.

Para O Kadar Önemli Değil!

Evlenme teklifi sırasında para önemli değil; Orijinal bir fikir yaratmak demek her zaman büyük bütçeler harcamak anlamına gelmez. Altından kalkamayacağınız bedellere yönelik hayaller kurmak size hayal kırıklığından başka bir şey getirmez. İlla limuzin kiralamak, pahallı akşam yemeği eşliğinde evlenme teklifi etmeniz gerekmiyor. Bu yüreğinizden gelen bir tekliftir ve yürekten sunulması yeterlidir. Sevgilinize bir sokak lambasının altında bankta otururken de evlenme teklifi edebilirsiniz yeter ki yüreğinizdeki sıcaklığı ona yansıtacak sözleri, jestleri kullanmayı bilin ve ikiniz için özel anlam taşıyan detayları bu ana ekleyin. Seçtiğiniz mekan ilk karşılaştığınız yer olabilir, onu ilk gördüğünüz yere götürebilirsiniz, birlikte yapmaktan keyif aldığınız size özel bir hobiyi teklifinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Her şey para demek değildir, unutmayın ki iyi bir evlenme teklifi çok daha az para harcayarak çok daha unutulmaz kılınabilir.

Benzersiz Olun!

Evlenme teklifi benzersiz olsun; Şampanya kadehinde yüzükle evlilik teklifi çok romantik görülse de sıradan bir harekettir. Daha önceden yapılmış ve herkes tarafından bilinen klişe metotları sevgilinizin üzerinde denemeyin. Geleneksel yollarla evlenme teklifi etmek istiyorsanız dahi içine size ait bir şeyler katmayı unutmayın. Bir not, bir söz, sevdiğiniz bir filmden alıntı, bir şarkı, bir şiir, bir obje… Sadece ikinizin bildiği ve ikinizin paylaştığınız he ne varsa bu ana eşlik etmelerine özen gösterin. Bir numaralı ipucunda bahsettiğim “partnerini iyi tanımak” işte bu noktada önem taşıyor.

Yaratıcı Olun!

Yaratıcı evlenme teklifi yapın; Çocukluk dönemini hatırlamakta bu noktada fayda var. Hatırlarsanız paranız olmadığı için annenize kendi ellerinizle yaptığınız doğum günü kartları ile gösterirdiniz sevginizi… Ve yıllar yılı bu küçük özgün tasarımlar annenizin aldığı en özel hediye olarak değer bulmadı mı? Öyleyse evlenme teklifi ederken bu küçük detayı hatırlamanızda fayda var. Mutlaka tek taş bir yüzük ile sevgilinize evlenme teklifi etmek zorunda değilsiniz kendiniz de özel bir şeyler tasarlayabilirsiniz. İyi ifade yeteneğiniz varsa yazının gücüne sığınabilir, iyi resim yapabiliyorsanız ona duygularınızı bir resimle ifade edebilirsiniz. Karikatür yapabilir ya da fotoroman hazırlayabilirsiniz. Mutlaka çok iyi çizer olmanız gerekmiyor, çocukluk dönemindeki kadar masumane bir çalışma da taktir edilebilir. Sevgiliniz için bir şarkı yapabilir, yeteneğiniz varsa ona özel bir yemeği kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz… Kendinizi hayal gücünüzün kollarına bırakın ve ilişkinize özel detayları hatırlayarak yaratıcı senaryonuzu hazırlayın.

Kendinizden Geçmeyin!

Evlenme teklifi ederken her zaman nasılsanız öyle olun. Bu bir tiyatral show değil. Olmadığınız bir kimliğe bürünmek sevgilinizi ürkütebilir, tıpkı limitlerinizi zorlayarak hazırlamaya çalışılan pahallı aktiviteler gibi. Her zaman ne iseniz teklif sırasında da “o”sunuz… Öyle olmalısınız çünkü sevgiliniz sizi öyle olduğunuz için seviyor farklı kimliklerde değil.

Özgüveninizi Arttırın!

Hem aşk, hem de iş hayatınızda şimdiden kendiniz için iyi yatırım yapın. Evlilik teklifi için harekete geçmeden önce bu özgüven e-kitabını alın ve inceleyin!

Romantik evlilik teklifi yapmak için alt yapınızı nasıl hazırlamanız gerektiğine dair ipuçları aktarmaya çalıştık. Birbirinden farklı öneriler de mutlaka aktarabilirim ama o zaman bu size özel olmaktan çıkar ve sıradanlaşır… Önemli olan bu ipuçlarını takip ederek ilişkinize özel evlenme teklifini hazırlamak…

Romantik Evlenme Teklifi İçin Uygun 5 Şehir

Evlilik yolunda attığınız ilk ve en zor adım evlenme teklifidir. O an, onu ne kadar sevdiğinizi, ona verdiğiniz değeri ve sizin için ne kadar özel olduğunu göstereceğiniz andır. Bu anı unutulmaz kılmak için teklifinizi yapacağınız yeri de titizlikle seçmeli, teklifinizi atmosferle güçlendirmelisiniz.

Evlilik yolunda attığınız ilk ve en zor adım evlenme teklifidir. O an, onu ne kadar sevdiğinizi, ona verdiğiniz değeri ve sizin için ne kadar özel olduğunu göstereceğiniz andır. Bu anı unutulmaz kılmak için teklifinizi yapacağınız yeri de titizlikle seçmeli, teklifinizi atmosferle güçlendirmelisiniz. Bu makalede hayatınızın en önemli teklifi için yaratacağınız atmosfere yardımcı olacağını düşündüğümüz bir kaç öneri bulabilirsiniz.

Egzotik Bir Mekan Olan Mardin’de Evlenme Teklifi

En özel anınızı unutulmaz kılmak için farklı bir seçenek Mardin. Adeta bir açık hava müzesi olan Mardin mimari, etnografik ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren şiirsel bir şehir. Tarihi dokusuyla, egzotik atmosferiyle evlilik teklifi için büyülü bir mekan olabilir. Haftanın beş günü yapılan uçak seferleri ulaşımınızı kolaylaştıracak, internetten yapacağınız küçük bir araştırma sonucu bulabileceğiniz ucuz uçak bileti ile Mardin, eşsiz atmosferi ile sizi kucaklayacaktır.

Nevşehir, Kapadokya’da Evlenme Teklif  Edin

Evlilik teklifinizin, bu dünyaya ait değilmiş gibi görünen kaya oluşumlarıyla,  hayal ile gerçeğin iç içe geçtiği bir an olsun istiyorsanız önerimiz Kapadokya. Peri bacalarının görkemli manzarası üzerinde, bir balonda  gökyüzünde süzülürken veya butik otele dönüştürülmüş gerçek bir Peri bacasında, bölgenin enfes şarabı eşliğinde gün batımını izlerken yapılan bir evlenme teklifini geri çevirmek mümkün mü?

Evlenme Teklifi İçin Bir klasik: Venedik

Bir çok romantik hikayeye konu olan Venedik, dünya üzerindeki  en sihirli mekanlardan biridir. Bir gondolda kanallar arasında romantik bir yolculuk  sırasında veya çiçek kokulu sokaklar arasında, sokak çalgıcısının romantik şarkısı eşliğinde teklif edebilirsiniz beraber yaşlanmayı. Şehir tamamen sular altında kalmadan bu fırsatı değerlendirmek istiyorsanız, hemen uçak biletinizi alın ve Venedik’ in sihirli ortamına doğru uçun.

İstanbul’da Romantik Evlenme Teklifi

Evlenme teklifi deyince romantizm, romantizm deyince de İstanbul  gelir akla. Tarih boyunca büyük aşklara tanıklık eden bu büyülü şehir, evlilik teklifi için de mekan zenginliği ile birçok seçenek sunar. Asya ile Avrupa’nın kesiştiği noktada, efsaneleri ile bilinen görkemli İstanbul manzarası ile aşkın sembolü Kız Kulesi, Tarihin kapılarını aralayan “Lale Devri” diye bilinen, çiçek ve müzik Aşkı döneminin en önemli simgelerinden Çırağan Sarayı, iki kıtayı birleştiren Boğaz Köprüsü’nün büyülü manzarası ile sahilleri, İstanbul’u Evlenme teklifi için çekici bir seçenek haline getiriyor. İstanbul dışında yaşıyorsanız, iki havalimanına ev sahipliği yapan İstanbul’a uçak bileti bulmak hem kolay, hem de ucuz.

Rüya Şehir İzmir, Evlenme Teklifi İçin Bir Diğer Alternatif

Homeros’un “gök kubbenin altında ki en güzel şehir “ olarak tanımladığı,  Aristo’nun İskender’e “ görmezsen eksik kalırsın”  dediği, Victor Hugo’nun onu hiç görmeden adına şiir yazıp bir “prenses” e  benzettiği rüya şehir İzmir, mükemmel  bir dekor olabilir o romantik dakikalara. Kordon boyunda, yakamozlar eşliğinde İzmir Körfezi’ni  izlerken bir faytonda evlenme teklifi almak unutulmaz bir başlangıç olmaz mı? Yapacağınız tek şey Izmir’e uçak biletlerinizi alıp, bulutların eşliğinde  romantik yolculuğunuza  başlamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir