Home > Konular > İlişkiler/Aşk/Flört/Evlilik > Arkadaşlık > Kadınlar Ne İster? Her Kadının Erkekten Beklediği 5 Şey

Kadınlar Ne İster? Her Kadının Erkekten Beklediği 5 Şey

Kadınların Erkeklerden Beklentileri

Bir ilişkiniz varsa, kadın ya da erkek hiç fark etmez, kadınların erkeklerden beklenti içinde olduğu beş temel maddeyi bilmelisiniz. Elbette bu listeye ekleneceklerin sayısı artırılabilir ama ilişkinizin başarısı bu beş maddeye bağlı

Kadınlar Ne İster?

Kadınlar Takdir Edildiğini Hissetmek İster

“Sevildiğini hissetmelidir” diyerek başlamadığım için şaşırmış olabilirsiniz. Çoğu erkek “seni seviyorum” der. Ama eşlerini ya da kız arkadaşlarını takdir etmezler. Bir kadının hayatında takdir edilmek büyük önem taşır. Pek çok kadın, “vericidir”, onlar eşlerinin ve çocuklarının hemen her ihtiyacını karşılamaya çalışırlar. Ama vermekten mutluluk duyan kadınlar dahi çabalarının takdir görmesini beklerler.

Şimdi sevgili okurlarım, kız arkadaşınızı ya da karınızı takdir etmek tek başına yeterli değildir, bunu onunla da paylaşmanız yani dile getirmeniz gerekir. Erkek okurlarım şimdi buna karşı çıkacak ve hali hazırda zaten eş ya da kız arkadaşlarının bunu bildiğini söyleyecekler. Bu doğru olabilir ama kelimelere dökülen takdirin yaratacağı mucizeyi yaşamadan bilemezsiniz. Öylese bunu dile getirmeyi deneyin “işleri yola koyuş biçimini çok takdir ediyorum” ya da “böylesine çok çalışmanı takdir ediyorum” diyerek bir yerden başlayabilirsiniz… Unutmayın takdir edilmeyi hepimiz severiz.

Kadınlar Hayatlarındaki Erkekle Derin Duygusal Bir Bağ Paylaşmak İsterler

Neden mi söz ediyorum? Kadınlar hayatlarındaki erkeğin kendilerine duygusal şekilde bağlı olmalarını severler. Duygularınızı ifade etmekten utanmaksızın bunu hissettirmenizi isterler.

Çoğu erkeğin bir kadına açılma süresi uzun zaman alır. Bu belki de konuşmaktan hoşlanmamalarından kaynaklı olabilir. Veya dokunmatik hisler başlığından hoşlanmıyor olabilirler. Ne hissettiklerini sorduğunuzda çoğunlukla yorum yok moduna geçme nedenleri de bundandır. Eğer davranış biçiminiz bu yukarıda yer alan br kaç satırdaki gibiyse o zaman kadınların isteklerine yönelik en önemli noktalardan birini yerine getiremiyorsunuz demektir. Çünkü kadınlar, ne kadar duygusal bir bağ ile kendilerine bağlı olduğunuzu bilmek isterler.

Temeli sağlam ilişkiler, duygusal bağların üzerinde yükselir. Eğer sevgiliniz, eşiniz sizin onu dinlediğinizi, kendi duygularınızı ifade etmek için yollar aradığınızı, kendinizi ona açtığınızı hissederlerse size tümüyle bağlanacaklardır.

Her Kadın Kendini Seksi ve Kadınsı Hissetmek İster

Bu çok mantıklı, ama şaşırtıcı olan çoğu erkeğin sevgililerini nasıl gördükleri ile ilgili cümleler kurması oldukça uzun zaman alır. Sevgilinizi çekici ve kadınsı mı buluyorsunuz? Onu seksi mi buluyorsunuz? O zaman bunu söyleyin! Bir kadını çekici bulduğunuzu dile getirmenin pek çok yaratıcı yolu vardır. Örneğin rutin bir işi yapmaktayken (akşam yemeği hazırlamak gibi) ona sevgi dolu bir bakış atın. Size bir soru sorduğunda ona gülümseyin. Kalabalık bir odanın ortasında ona göz kırpın. Bunların yanı sıra nasıl hissettiğinizi ona doğrudan da söyleyebilirsiniz. Örneğin birlikte katıldığınız kalabalık bir organizasyonda kulağına eğilerek, oranın en güzel kadının kendisi olduğunu söyleyebilirsiniz. Kadınlar, erkeklerin aksine fazlası ile sözel yaradılıştadırlar. Sevgili ya da eşlerinin kendileriyle seksi bir şekilde konuşmalarını severler. Ona, kendisinde hoşunuza giden seksi konulardan söz edin. Bunu umulmadık bir alanda kulağına fısıldamanız hoşuna gidecektir. (sinemada ya da kalabalık bir asansörde…) Kelimeler bir kadına çok seksi gelebilir. Açıklayıcı ve kışkırtıcı olun. Örneğin; saçlarının güneşteki parıltısını seviyorum… bu siyah elbisenin seni ne kadar güzel gösterdiğini biliyor musun? ama içindeki sen olmasaydın o elbise hiçbir şey ifade etmezdi… gibi cümleler kurmaya özen gösterin.

İnanmadığınız ya da hissetmediğiniz bir şeyi sakın söylemeyin. Kadınlar yalanı çok çabuk fark ederler. Ona, içinizden gelmediği halde sadece duymak istediği şeyleri söylemeyi seçerseniz bu ilişkinize zarar verecektir. Dikkatli olun!

Kadınlar Kendilerine Acı Çektirmeyecek Bir Erkeğe Sahip Olmak İster

Kadınlar ilişkinin merkezinde kendilerini görmek isterler. Başka insanların ya da bencil bir adamın izlerinin bu merkezde yeri yoktur. Günümüzdeki ilişkilerde tarafların benmerkezci tavırları ile çatışan ilişkinin merkezi ciddi yaralar almaktadır. Kadınların içsel dünyaları her ne kadar özgürlük türküleri de söylense korunma ihtiyacındadır ve bunun için de bir erkeğe ihtiyaçları vardır. Eşinizi ya da sevgilinizi bu noktada yalnız bıraktığınızda zamanla bunun zararını siz yaşarsınız. Bencil hayata zamanla eklenen suçluluk duygusunun faturası onun çocukça kaprislerine boyun eğmenizden dolayı yine size kesilecektir. Bu noktada ki uyarımı dikkate alın zararlı çıkmayacaksınız. Bir diğer konu ise saygı… Eğer bir kadının birlikte olduğu erkeğe duyduğu güven sarsılırsa ilişkiyi öldüren süreç de başlamış demektir. Güvensizlik beraberinde saygı kaybını da getirir. Bu çok zor olabilir ama ona kendinize saygı göstermesi gerektiğini anlatmak yine size düşüyor. Ayrıca sizin de ona saygı göstermeniz gerekiyor.

Kadınlar Romantik Olmayı Bilen Erkek İsterler

Romantik olmak demek ne demektir? Romantizm zihnin durumudur. Romantizm, aşkı ve coşkuyu bulma biçimidir. Romantizm, sevgilinizin nasıl göründüğü ya da onu ne kadar takdir ettiğinizi keşfetmek gibi küçük şeyleri fark etmek için zaman ayırmak demektir. Ama hepsinden önemlisi, romantizm, zaman ayırmak ve sevdiğiniz için bir şeyler yapmak demektir. Karakterinizin kişiliğinizin nasıl olduğunun hiç önemi yok, çaba gösterirseniz siz de romantik olabilirsiniz. Pek çok kadın kendisine şiir okuyan erkekleri sever (daha da iyisi yazan) Lirik olması önemli değil duygu ve düşüncelerinizi aktarın yeter, ona küçük bir not bile yazsanız olur. Kadınlar düşünülmek isterler… İşte romantizm budur…

Kadınları Etkilemenin Sırrı

Kadınları etkilemenin sırrını anlatan bu e-kitap tecrübeli bir iletişim uzmanı tarafından yazılmış. Adım adım uygulanacak pek çok yöntemin yanı sıra, örnekler de veriyor… Siz de alıp inceleyin!

Kadınlar Erkekleri Neden Test Ederler?

Pek çok erkek farkına varmasa da kadınlar neredeyse her zaman karşılarındaki erkeği test etme ihtiyacındadırlar. Peki, kadınlar neden karşılarındaki erkeği test ederler? Yanıtı basittir: Gerçekte senin nasıl bir erkek olduğunu anlayabilmek için…

Kadın Erkekten Ne İster? Neden Test Eder?

Bir kızın bizi test etmesinin altında, bize duyduğu ilgi vardır. Aslında bu içgüdüsel düzeyde işleyen bir mekanizmadır ve genellikle kadınlar bunu farkına varmadan yaparlar. Bir ilişkide kadın çocuğu doğuran kişi olma rolü ile bu role bağlı savunma mekanizmasını içgüdüsel olarak geliştirmiştir. Bu içgüdü ile ezik ile olmuş erkek ( ya da en azından olgun erkek) arasındaki farkı ayırabilirler.

Kısaca tanımlamak gerekirse;

Kadın erkeği neden test ederKadınlar tarafından yapılan ve erkeklerin mantığına uymayan veya onu heyecanlandırmaya yönelik her hareket birer testtir. Örneğin; seksi bir kıyafetle karşımızdayken ve etrafta sorabileceği başkaları varken “Bu nasıl durmuş?” diye bize soruyorsa bu tipik bir test etme denemesidir.

Bu soru ile karşılaşan çoğu erkek “Çok güzel” , “Nefes kesici görünüyorsunuz” , “Yüreğim sızlar” gibi tuhaf(!) ve bilindik şeyler söylerler. Ancak erkeklerin %99’u da aynı şeyleri söylemiş oldukları için, bu kızlara çekici gelmez tabi ki de.

Daha önceki yazılarımda da söylediğim gibi bir kızı ilk kez tanıdığımız zamanki sosyal iletişim ile bir süre birlikte olduğumuz zamanki sosyal iletişim arasında bir uçurum vardır.

Yukarıdakileri birlikte olduğunuz bir kaç aydan uzun süredir birlikte olduğunuz kıza söylerseniz bir sorun olmaz. Ama daha yeni tanıştığımız bir kıza söylediğimizde kendimizi ona karşı zayıf gösterdiğimiz için  kaçmalarına neden oluruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir