Home > Konular > Alışveriş > İnternetten Televizyon Alınır mı? Nereden ve Nasıl Almalı?

İnternetten Televizyon Alınır mı? Nereden ve Nasıl Almalı?

internetten-televizyon-satin-almak

İnternetten Televizyon Satın Almak

İnternetten televizyon almak fikri riskli gelebilir birçoğuna göre. Evet bir bakıma doğrudur. Eğer televizyonu satışa koyan site veya satıcı hakkında bilgi sahibi değilseniz, daha önce alışveriş tecrübesi edinmemişseniz çekinmek normaldir. Peki arzu ettiğimiz televizyonu bulduk hem de çok iyi bir fiyata. Satıcıya nasıl güvenebiliriz?

Risksiz Alışveriş İçin Pazaryeri

Televizyon satın alacağınız site eğer pazar yeriyse (satıcı ve alıcıların buluştuğu) işiniz kolay. Çünkü pazaryerleri ürün alıcıya ulaşmadıysa ödemeyi satıcıya göndermez. Yani alıcının parasını güvence altında tutar. Siz beğendiğiniz televizyonun siparişini verirsiniz ödemeyi yaparsınız. Yaptığınız ödeme pazaryerinin havuz hesabına düşer ve orada bekletilir. Taa ki siz televizyonu alıncaya kadar. Televizyon kargo ile ulaştırılacaktır size tabii. Kargoyu teslim aldığınızda içini açar bakarsınız hatta kurup test edersiniz. Bir sorun varsa satıcıya bildirip geri gönderirsiniz bunun için ortalama 3 gün süreniz vardır.

Örneğin;

Buraya tıklayarak gittigidiyor.com/televizyon sayfasına girin. Aradığınız televizyonu bulup fiyatı ve satıcıların puanlarını inceleyin. Uygun bulursanız sipariş verin. 1-2 günde elinize ulaşır. Siz onay vermedikçe paranız satıcıya aktarılmaz. Bir sorun olduğunda geri göndererek paranızın iade edilmesini sağlarsınız. Genellikle iyi puanlı satıcılarda bir sorun çıkmaz. Böylece güvenli alışveriş gerçekleşmiş olacaktır.

Direkt Satış Yapan Siteler

Bir de direkt satış yapan siteler vardır. Televizyonu satışa koyarlar bakıp beğenip, uygun bulduğunuzda sipariş verirsiniz. Birkaç gün içerisinde elinize ulaşır. Yalnız burada satışı yapan sitenin güvenilir olması da önemli tabii. Aklıma gelmişken 1-2 noktaya değineyim…

1- Televizyon piyasa fiyatının aşırı altında mı? Mesela 5000tl lik bir tv, 750-2000tl arası satılıyorsa ben bu satıcıdan şüphe ederim. Her ürünün makul bir indirim fiyatı olmalı değil mi?

2- Bu site güvenilir mi acaba? Site hakkında yapılan yorumları ve şikayetleri araştırın. Ama unutmayın! Şikayetler her satıcı için vardır, doğaldır. Dışarıdan televizyon alırken de sorun yaşayabilirsiniz. Şikayetiniz olabilir. Burada önemli olan bu şikayetlerin cevap alıp almadığı, çözüme ulaşıp ulaşmadığı. Eğer satıcı site şikayetlere cevap veriyor ve yardımcı olmaya çalışıyorsa iyi.. Ama şikayetler birikmiş ve havada kalmışsa şüphe etmekte yarar var…


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir