Home > Konular > Alışveriş > İnternetten Televizyon Alınır mı? Nereden ve Nasıl Almalı?

İnternetten Televizyon Alınır mı? Nereden ve Nasıl Almalı?

internetten-televizyon-satin-almak

İnternetten Televizyon Satın Almak

İnternetten televizyon almak fikri riskli gelebilir birçoğuna göre. Evet bir bakıma doğrudur. Eğer televizyonu satışa koyan site veya satıcı hakkında bilgi sahibi değilseniz, daha önce alışveriş tecrübesi edinmemişseniz çekinmek normaldir. Peki arzu ettiğimiz televizyonu bulduk hem de çok iyi bir fiyata. Satıcıya nasıl güvenebiliriz?

Televizyon piyasa fiyatının aşırı altında mı? Mesela 5000tl lik bir tv, 750-2000tl arası satılıyorsa ben bu satıcıdan şüphe ederim. Her ürünün makul bir indirim fiyatı olmalı değil mi? O nedenle 100-150TL indirim için riske etmeden en güvenilir resmi mağazalardan birinden alışveriş yapın! Televizyonun kurulumu da ilgili servis tarafından ücretsiz olarak yapılır.

İnternetten Televizyon Alınabilecek En Güvenilir Mağazalar

İşte gönül rahatlığıyla internetten TV siparişi verebileceğiniz online satış mağazalarının listesi.

  1. Vestel Resmi Alışveriş Sitesi
  2. Arçelik Resmi Alışveriş Sitesi
  3. MediaMarkt Resmi Alışveriş Sitesi
  4. Beko Resmi Alışveriş Sitesi
  5. CarrefourSA Resmi Alışveriş Sitesi

Televizyon satın alacağınız site eğer pazar yeriyse (satıcı ve alıcıların buluştuğu) işiniz kolay. Çünkü pazaryerleri ürün alıcıya ulaşmadıysa ödemeyi satıcıya göndermez. Yani alıcının parasını güvence altında tutar. Siz beğendiğiniz televizyonun siparişini verirsiniz ödemeyi yaparsınız. Yaptığınız ödeme pazaryerinin havuz hesabına düşer ve orada bekletilir. Taa ki siz televizyonu alıncaya kadar. Televizyon kargo ile ulaştırılacaktır size tabii. Kargoyu teslim aldığınızda içini açar bakarsınız hatta kurup test edersiniz. Bir sorun varsa satıcıya bildirip geri gönderirsiniz bunun için belli bir süreniz vardır.

Örneğin;

Buraya tıklayarak televizyon sayfasına girin. Açılan sayfanın solundan istediğiniz özellikleri seçin. Aradığınız televizyonu bulup fiyatı ve kullanıcı yorumlarını inceleyin. Uygun bulursanız sipariş verin. 1-2 günde elinize ulaşır. Bu güvenli alışveriş yönteminde televizyonda sorun olsa dahi iade edip paranızı geri almanız mümkün.

Direkt Satış Yapan Siteler

Bir de direkt satış yapan siteler vardır. Televizyonu satışa koyarlar bakıp beğenip, uygun bulduğunuzda sipariş verirsiniz. Birkaç gün içerisinde elinize ulaşır. Yalnız burada satışı yapan sitenin güvenilir olması da önemli tabii. Aklıma gelmişken 1-2 noktaya değineyim…

1- Televizyon piyasa fiyatının aşırı altında mı? Mesela 5000tl lik bir tv, 750-2000tl arası satılıyorsa ben bu satıcıdan şüphe ederim. Her ürünün makul bir indirim fiyatı olmalı değil mi?

2- Bu site güvenilir mi acaba? Site hakkında yapılan yorumları ve şikayetleri araştırın. Ama unutmayın! Şikayetler her satıcı için vardır, doğaldır. Dışarıdan televizyon alırken de sorun yaşayabilirsiniz. Şikayetiniz olabilir. Burada önemli olan bu şikayetlerin cevap alıp almadığı, çözüme ulaşıp ulaşmadığı. Eğer satıcı site şikayetlere cevap veriyor ve yardımcı olmaya çalışıyorsa iyi.. Ama şikayetler birikmiş ve havada kalmışsa şüphe etmekte yarar var…

Online Alışveriş Önerisi

İlgilendiğiniz ürünleri internete özel indirim fırsatları sunan ePTTAVM (PTT Alışveriş Sitesi) üzerinden satın almanız mümkün. Ücretsiz kargo ve kapıda ödeme gibi avantajları var. Diğer alışveriş sitelerinin aksine, PTT güvencesi ile yurdun her iline, her ilçesine gönderim yapıyor. Buraya tıklayarak ePTTAVM sitesine giriş yapabilir ve sipariş verebilirsiniz >>.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir