Home > Konular > Kişisel Bakım > Güzellik ve Estetik > Göğüs Büyütme ve Memeye Silikon Protez

Göğüs Büyütme ve Memeye Silikon Protez

Göğüsler günümüzde bir kadın için cinsel açıdan çok önem taşıyan organlardır. Ayrıca doğum sonrasında çocuğunu emzirmesini sağlayan bir salgı bezidir. Bu nedenle göğüslerin özellikle normalden küçük boyutta olması, kadını olumsuz etkileyebilir.

Göğüs büyüklüğü bir kadın için en önemli konulardan biridir. Özellikle göğüslerin az gelişmesi ya da normalden küçük boyutta olması, psikolojik açıdan olumsuz düşüncelere, yetersizlik duygusuna neden olabilir.

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme, estetik cerrahide en kalıcı ve sağlıklı olarak silikon jel protezlerle yapılabilir. Silikon protezler teknolojinin de gelişmesiyle birlikte çok güvenilir hale gelmişlerdir. Kaliteli bir protez günümüzde ortalama 50 yıl, pratikte ömür boyu kullanılabilir. Halk arasındaki inancın aksine hamilelikte çıkarılması gerekmez.

Silikon jel protez, meme dokusu arkasında hazırlanan cep içine yerleştirilir. Yani meme dokusu içine konmaz bu nedenle meme dokusu üzerinde olumsuz etkisi olmaz. Silikon protezin meme arkasına konması için en uygun kesiler ya meme ucundan ya da meme altından yapılır. Kesinin yerine hasta ile birlikte karar verilir.

Meme ucundan yapılan kesi daha az iz bırakır neredeyse belirsiz bir iz kalır ve iz zamanla solar. Meme altında yapılan keside ise biraz daha belirgin bir iz kalabilir ancak meme ucu halkası kesilmemiş olur.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında 3-4 hafta kadar özel bir sutyen takılır.

Yazar Hakkına
Prof. Dr. Kutlu Sevin, Ankara Tıp Fakültesi Estetik Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesidir. Estetik Cerrahi sitemde daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Online Alışveriş Önerisi

İlgilendiğiniz ürünleri internete özel indirim fırsatları sunan ePTTAVM (PTT Alışveriş Sitesi) üzerinden satın almanız mümkün. Ücretsiz kargo ve kapıda ödeme gibi avantajları var. Diğer alışveriş sitelerinin aksine, PTT güvencesi ile yurdun her iline, her ilçesine gönderim yapıyor. Buraya tıklayarak ePTTAVM sitesine giriş yapabilir ve sipariş verebilirsiniz >>.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir