Home > Konular > İlişkiler/Aşk/Flört/Evlilik > Arkadaşlık > Kadınları Etkilemek İçin 5 Önemli İpucu

Kadınları Etkilemek İçin 5 Önemli İpucu

Onu etkilemek istiyorsunuz çünkü hayatınızın kadınını bulduğunuzu düşünüyorsunuz. Ne mutlu, ne güzel… Peki beğendiğiniz bu kadını hayatınıza nasıl dahil edecek, onu nasıl etkileyeceksiniz? Bir ilişkiye adım atmadan evvel sizin için hazırladığım ipuçlarına göz atmanız uzun soluklu ve sağlıklı bir birliktelik yaşamak için size doğru yolu gösterecektir…

Kadınları Etkilemek İçin 5 Önemli İpucu

1- Beğendiğin Kadın İle Sevgili Olmadan Önce Arkadaş Olmayı Dene

Kadınları Etkilemenin Yollarıİlk anda birinden etkilendikten sonra duygulara gem vurmak söylendiği kadar kolay değil biliyorum ancak bir kadını gerçekten beğendiyseniz ve uzun vadede sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız öncelikle o kadının dostluğunu kazanmanız önem taşır. Kadınlar iletişim kurabildikleri, konuşup, paylaşabildikleri insanları severler. Bir kadın için sevgili olmaktan önce arkadaşlık gelir. Ayrıca beğendiğiniz kadın ile arkadaş olmak size de iyi gelecektir. Böylece, kendi duygularınızı açmadan evvel onun duygu ve düşüncelerini öğrenebilir, beklenti ve istekleri ile ilgili bilgi sahibi olursunuz. Duygularınızdan önce aklınızla bir ilişkiye başlamak, sağlam ve kararlı adımlarla onu öğrenmeye çalıştığınızı anlamak beğendiğiniz kadının size güven duymasını, sizi sevmesini ve meraklı bakışlarla kendisini çözmeye çalışan bu adama karşı bağlanmasını tetikleyecektir. Elbette arkadaşlık boyutunu çok da abartmamak birbirinin her şeyini bilen sıkı dostlara dönüşmeden evvel duygularınızı açmayı da bilmeniz lazım. Aksi halde öbür boyu birbirine sadık iki dost haline dönüşürsünüz.

2. Erkek Ol Beğendiğin Kadını Kazan

Kadınlar dünyasında erkekliğin en temel özelliği mertlik olarak tanımlanır.

Kadınları Etkileyen Mert ErkekBeğendiğiniz kadına dürüst olun, mert olun. Örneğin ilk maddede sözünü ettiğim arkadaşlık boyutunu yaşarken dahi ona; “kendisini beğendiğinizi farklı duygular beslediğinizi ancak öncelikli olarak kendisi ile arkadaş olmak istediğinizi böylece hem ona hem de kendinize zarar vermeksizin onu tanımak istediğinizi söyleyin” Bu son derece mert bir yaklaşım olacaktır. Bu tür komplimanlar her kadının hoşuna gider ve paldır küldür bir flört teklifi ile kendinizi de hayır yanıtına karşı koruma altına almış olursunuz. Kelime anlamının tam karşılığı ile erkek olun! Kadınlar yanlarında güven duydukları erkeklerden etkilenirler. Koruyucu ve sahiplenici olun. Arkadaşlık döneminde dahi onunla flört eder gibi evinden alıp evine bırakın. Bu arada belirtmem de yarar var sahiplenmek ile kıskançlığı sakın birbirine karıştırmayın. Kadınlar başlangıçta kıskanılmaktan hoşnut gibi dursalar da zamanla bu tavır ilişkinizde içinden çıkılmaz kavgaların yaşanmasına neden olur. O yüzden dikkat edin önemsemek, sahip çıkılmak, korumak başka şey kıskançlık bambaşka bir şeydir. Karanlıkta onunla birlikte yürüyün bunu onu önemsediğiniz için yapın birileri peşine takılırsa diye sapkın düşüncelerle değil. Unutmayın sizden önce de bir hayatı vardı siz olmasanız da olacak. Aşırıya kaçan her hareket kadına bunu hatırlatır ve sizden uzaklaştırır. Amacınız onu etkilemek uzaklaştırmak değil. Bununla ilgili faydası olabileceğine inandığınız kitaplar, makaleler okumak size doğru davranış biçimleri kazandırmaya yardımcı olacaktır.

3. Beğendiğin Kadına Saygı Göster

Etkili olmak için kadına öncelikle saygı göster.

Kadınları Etkileyen Saygılı ErkekSaygı her ikili ilişkinin en önemli unsurlarındandır. Herkes ne olursa olsun saygı görmek ister. Bu maddeyi açmaya başlamadan önce hatırlatmak isterim ki her birey birbirinden farklı özelliklerle donanmıştır. Beğendiğiniz kadın, sizin hayalinizde canlandırdığınız ona yüklediğiniz kimliklere ve anlamlara sahip olmayabilir. Saygı her şeyden önce bu noktada başlar. Farklı fikirlerde dahi olsanız karşınızdaki kişinin fikrine saygı göstermeyi bilmelisiniz. Eğer gerçekten beğendiğiniz kadını etkilemek niyetindeyseniz onu anlamaya çalışarak buna başlayabiliriniz. Fikirlerine, söylemlerine, isteklerine saygı gösterin. Elbette pasifize edilmiş bir şekilde olduğunuzdan farklı bir kimliğe sizi sokmak değil niyetim. İnandığınız şeyleri savunmaya siz de devam etmelisiniz ama bunu yaparken kelimelerin sihrine inanmanızı tavsiye ederim. Farklı bir düşünceyi savunurken cümleye şu şekilde başlamak size fazlasıyla artı kazandıracaktır. Düşüncene saygı duyuyorum ben de bu şekilde düşünüyorum ne dersin? nasıl olsun? gibilerinden farklı düşüncelerde orta yolu bulmaya yönelik uzlaşmacı bir tavır içinde olmak yaptırımla, duygularını inciterek ilerlemeye çalışmaktan çok daha hızlı yol aldırır size. Bir başka önemli nokta ise sizin gelir durumunuz beğendiğiniz kadından daha yüksek olabilir, bu noktada pahallı aktivitelerde bulunmak, pahallı yemeklere gitmek ya da hediyelerin dozajını aşmak müstakbel kız arkadaşınızın size yetişme noktasında yetersiz kalmasına neden olacaktır. Saygınızı bu noktada da sürdürmeli her ikinizin de zaman zaman karşılamasının mümkün olacağı aktiviteleri tercih etmelisiniz.

4. Beğendiğin Kadını Önemsediğini Göster

Etkilemek için ona önem verdiğini hissettir. Bunu başarmanın en temel yolu ise özen göstermektir. Anlattıklarını dikkatlice dinleyin. Beğendiğiniz kadın için önemli olan gün ve kişileri öğrenin ve unutmayın. Kadınlar en yakın arkadaşlarının adını her zikrettiklerinde bunu hatırlamayan kimdi o diye soran erkeklerden etkilenmek bir yana uzak durmayı tercih ederler. Günümüzde cep telefonlarının bile hatırlatma menüleri var. Beğendiğiniz kadın için önemli günleri hatırlatma özelliği ile cep telefonunuza kaydedebilir böylece bu önemli detayı atlamamış olursunuz. Ayrıca kadınlar için aileleri büyük önem taşır. Ailesinden birinin sorunu ya da sağlık problemini sizinle paylaştıklarında bu konuda ilgi görmek ve takip edilmek isterler. Ne kadar yoğun olduğunuzun ya da ne kadar unutkan olduğunuzun bu tip konular üzerinde özrü kabul edilmez. Bir kadını etkilemek istiyorsanız detaylara önem vermeyi bilmelisiniz.

Önem göstermenin bir diğer göstergesi de onunla buluşmaya giderken gösterdiğiniz özenle ilişkilendirilebilir. Temiz ve bakımlı olun, varsa arabanız temiz olsun, parfüm sürmeyi traş olmayı ihmal etmeyin. Elleriniz bakımlı, tırnaklarınız kesilmiş çorabınız kıyafetinize uygun seçilmiş ve temiz olmalıdır. Onun için hazırlandığınızı hissetmeli, bu özenin kendisine duyulan önemden kaynakladığını bilmelidir.

5. Keyifli Bir Partner Ol

Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırlar.

Etkileyici Keyifli Erkek OlElbette kimse sizden komedyen olmanızı beklemiyor. Bir kadının yüzünü sadece espri yaparak güldüremezsiniz. Birlikte hoşça vakit geçirmek, keyifli programlarla buluşma anlarınızı süslemek, küçük jestlerle de beğendiğiniz kadının yüzünü güldürebilirsiniz. Bir kadını etkilemek istiyorsanız yaratıcılığınızı kullanmalısınız. Ya da yaratıcı arkadaşlar edinmelisiniz. Sosyal yönü kuvvetli erkeklerin kadınları, tıpkı ışığın pervaneleri etrafında topladığı gibi çektiğini gözlemlemişsinizdir. Bir Pazar sabahı bisiklet turuna çıkmak, iş çıkışı bowling turnuvası düzenlemek, ortak zevk alınan konuları belirleyerek bunlarla ilgili sıra dışı programlar yapmak (eski Türk evlerini keşfetmek gibi), müze gezmek, tekne turuna çıkmak… gibi pek çok aktivite birlikte geçirilecek anların keyfini ikiye katlayacaktır.

6. Kadınlara çekici gelen özellikleri keşfet!

Kadınları etkilemenin yolları denildiğinde aklına bir sürü yol varmış gibi geliyor… Kesinlikle öyle. Kadınları etkilemek için bir sürü yol bulunmaktadır. Fakat bu yolları her erkek göremez. Bu yollara ulaşabilmek için önce kadınları etkileyen temel özelliklere sahip olmalısın. Kadın bu temel özellikleri görmediği erkeğe kalbine giden yolları göstermez. Kadınlara çekici gelen karakter özelliklerine sahip olduğun zaman hoşlandığın kadının kalbine giden o kavşak noktasına geleceksin. Ve işler o zaman çok daha kolaylaşacak.

Çoğu kadını etkileyen ve çekici gelen özellikler;

Liderlik Vasfı: Kurt sürülerini bilirsin. Sürüde bir sürü kurt vardır ve onların başında bir tane lider kurt vardır. Bütün kurtlar o liderin sözünü dinlemek zorundadır. Lider kurdun sözü her yerde geçer. Herkes onun sözünü dinler. En doğurgan ve güzel dişileri alfa kurt alır. Hayvanlarla bizim ne alakamız var? diye düşünme. Biz insanlarda da durum aynı. Çevresindeki erkeklere ve kadınlara sözünü geçirebilen, kendine güvenen, güçlü yani alfa bir erkek kadınları kolayca etkiler. Kadınlar bu özelliklerden etkilendiğinin farkında bile olmaz. Bu olay kadının bilinçaltında gerçekleşen bir olaydır. Sadece olur ve kadın bunun nasıl olduğunu anlayamaz.

Hükmedicilik: Bazı kadınlar hükmeden erkeklerden hoşlanır. Hükmetmek insanlara söz geçirebilmek, insanlar tarafından saygı görebilmek demektir. İşte bu özellik kadınlara inanılmaz derecede çekici gelir. Düşünsene sen kadın olsaydın pısırık, kimsenin saygı duymadığı, kendi halinde yaşayan bir erkekle mi beraber olmak isterdin? Yoksa çevresinde bir sürü insan olan, eğlenceli bir hayat yaşayan, insanlar tarafından sevilen bir erkekle mi? Tabi ki ikinci seçeneği seçerdin. Sen ikinci seçeneği seçerken kadınlar neden ikinci seçeneği seçmesin ki? Kadınları etkilemenin yolları noktasına gelebilmen için bu temel özelliklere sahip olman gerekiyor. Çünkü bu özelliklere sahip değilsen kadın sana kalbine giden o bir sürü yolun hiçbirini göstermez.

Vücut Dili Kullanarak Kadınları Etkilemek

Kadınları etkilemenin etkili yollarından bir tanesi de vücut dilidir. Bir kadının dikkatini çekmeyi başaran bir takım etkisi kanıtlanmış vücut dili hareketleri vardır. Ama bu hareketlerin yanlış bir şekilde uygulanması kötü sonuçlar doğurabilir. Flört ederken vücut dilin çok agresif ise, kadınlar bunu negatif olarak görür ve sizden kurtulmak isteyebilir. Erkekler vücut dilini doğru bir şekilde kullanmayı öğrenmelidir. Herkesin izleyebileceği basit  yollar vardır. Uygulaması zor olan tek şey, sabır ve kararlılıktır. Erkekler kadınlar konusunda sabırlı olmayı öğrenmelidir. Yoksa çok çabuk red edilebilirler.

Vücut dili kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru davranıştır. Vücut dili doğru davranış tarafından desteklenmelidir. Kendine güvenli bir vücut dili ortaya koymaya çalışırken içten içe kendini güvensiz hissetmek sizi başarısızlığa götürecektir. Kendine güvenli ve rahat olmak erkeğin doğru vücut dilini göstermesine yardımcı olacaktır.

Doğru vücut dili kullanımın yanı sıra, erkekler kadınlarla flört etmeyi öğrenmelidirler.  Rahat ve sakin olmak, flört etmenin en önemli iki faktörüdür. Bir kez erkek kendini iyi hissetmeye başladı mı, vücut dillerini sakin bir şekilde kullanmalıdırlar. Kadına doğru yaklaşmalıdırlar ama asla çok yakın olmamalıdırlar. Aranızda yeterli bir uzaklık bulundurduğunuzda kadının sizinle rahat iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Çok yakın olmak kadınlar için tehdit olarak algılanır…

Kadınları Etkilemek İçin Söylenecek Sözler

Kadınlarda dış güzelliklerinin yanında başka özelliklerinin de olduğunu ve sizin de bunu farkettiğinizi gösterin. Çoğu erkek kadınların dış görünüşüyle ilgilenirken, onun da bir insan olduğun ve iç dünyasının olduğunu unutur. Gülümsemesiyle ilgilenmez bile… Kadın gülümsediği zaman şöyle bir söz onu etkiler; “Sende bir şey farkettim. Çok güzel gülümsüyorsun ve bunun altında harika bir insan olduğunu söyleyebilirim“… Bu onun kendisini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Bunun yanında “ne istediğini bilen bir kadınsın“, “gerçekten çok hoş giyinmişsin” gibi sözler kadınları etkiler. Hafif gülümseyerek “bugün saçların daha mı parlak bana mı öyle geliyor” gibi iltifata yönelik sözler de kadınları etkileyen sözlerden. Neticede kadının sadece görünüşüyle değil, kişiliğiyle de ilgilenip, ruhunu okşayan sözlerle etkileyici olabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir