Home > Konular > İlişkiler/Aşk/Flört/Evlilik > Arkadaşlık > Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın Yolları

Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın Yolları

Erkek arkadaşınız bir ara vermeniz gerektiğini söyledi ve gitti. Siz ise onu tekrar nasıl geri kazanacağınızı düşünmeye başladınız. O olmadan bir geleceği hayal bile edemiyorsunuz. Hüzün, depresyon, panik ve benzeri pek çok duyguyu aynı anda hissetmektesiniz. Korkunuz, şimdilerde eski olan erkek arkadaşınızı tamamen geri kazanamamak, onun bir başkasına aşık olması ve sizin de onu sonsuza dek kaybetmeniz.

Böylesi zamanlarda bu düşüncelere kapılmak normal ama duygularınızın hareketlerinizi yönlendirmesine izin vermeyin. Onun sevgisini gururunuzu kaybetmeden veya yalvarıp yakarmadan da elde edebilirsiniz. Bu sandığınızdan çok daha kolaydır. Tüm bu olumsuzlukların yanı sıra onun sevgisini tekrar nasıl kazanacağınızı, hangi basit ve etkili yöntemi kullanacağınızı en iyi bilen yine de sizsiniz. Sadece bildiğinizin farkında değilsiniz…

Erkek Arkadaşım Nasıl Geri Döner?

Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın YoluEski erkek arkadaşınızı geri kazanmanın yolu biraz erkek psikolojisini anlamaktan geçiyor. Elbette üzerinde doktora yapmanızı gerektirecek derinlikte bir araştırmanın için girmenize gerek yok. Sadece aşk ve romantizme kadın ve erkeklerin daha farklı baktığını anlamanız yeterlidir. Kadınlar daha henüz küçük bir kızken bile peri masalını andıran bir romantizmin hayalini kurarlar. Onlar hayatlarının sonuna dek mutlu yaşayacakları beyaz atlı prenslerini beklerler. Beyaz atlı prenslerini bulduklarına inandıkları anda ise problem başlar, çünkü bu keşfedişle birlikte rahatlama dönemine eren kadın, erkek için ulaşılmış bir hedef anlamına gelir. Bir süre sonra bu hedefe ulaşmış olan erkek sıkılır ve yeni heyecanlara ihtiyaç duyar. Erkek kendisini zorlayacak yeni bir hedef ister, peki bu yeni hedef neden yine siz olmayasınız?

Öncelikle şu testi çözerek işe başlayın!

Eski Sevgilim Beni Hala Seviyor mu? – Test

Hayallerinizin erkeği ile ilk tanıştığınız zamanı hatırlayın. Ağlayıp, sızlayarak sizi sevmesi için yalvaran siz değildiniz. İlk adımı da siz atmamıştınız… Öylese hatırlatmakta fayda var o zamanlarda işe yarayan yöntem bu olmadığı gibi şimdi de olmayacaktır. Onun ilgisini çeken sizin ulaşılmaz olmanızdı. Neşeli bir kovalamacaydı yaşadığını ve erkek arkadaşınızın da hoşuna giden bu çekişmeydi. Şimdi yine aynı sisteme dönme zamanı. Tekrar yapmanız gereken: Ulaşılmaz olmak… Bunu hayata geçirmenin en kolay yolu ise onu reddetmek. Onun için tekrar sırlarla dolu gizemli kadın olmak. Bir kaç hafta içinde sizden haber alamadığında bu onun meraklandırmaya yetecektir. Bu dönemde onu arayıp, ikinci bir şans için yalvaracağınızdan o kadar emin olan erkek arkadaşınız bunu yapmadığınız için şaşıracaktır. İşte bu sağlam duruşla rolleri değişmiş oldunuz. Araması için yalvarıp telefon başında zaman geçiren olmak yerine bu hamle ile araması beklenilen kişi oldunuz ve emin olun ki sıradan ve alışılageldik davranışı sergilemediğiniz için şimdi artık erkek arkadaşınız hayal kırıklığı yaşıyor. Sergilediğiniz bu tavır, ara vermek isteyen kendisi olsa da erkek arkadaşınızın bu isteğini bir kere daha gözden geçirmesine ve sizi aramasına neden olacaktır.

Eski Erkek Arkadaşınızın Geri Dönmesi İçin Sabredin!

Sevgiliyi Beklerken

Beklediğiniz bu telefon geldiğinde hemen yelkenleri suya indirmeyin. Meşgul olduğunuzu gösterin. Ne de olsa onsuz bir hayatınız olduğunu görmeye ihtiyacı var. Eğer konuşmanız gerektiğini söylerse, ona bir kaç gün içinde konuyla ilgili geri döneceğinizi şu anda müsait olmadığınızı, başka planlarınız olduğunu söyleyin. Tabii bu arada onu çok da bekletmeyin. Aramayı vaadettiğiniz gün mutlaka onu arayın ve buluşmak için bir gün ve yer belirleyin. Buluştuğunuzda sakin olmaya ve duygularınızı belli etmemeye çalışın, kendiniz ya da duygularınızı anlatmak yerine konuşmayı tamamen onun üzerine yönlendirin. Bırakın ne düşündüğünü ya da ne yaptığını anlatsın. Ardından tam da gözlerinin içine bakın ve koluna yumuşakça dokunun. Bu dokunuş sevdiğiniz erkeğin duyguları üzerinde, elektrik akımı göndermeye benzer şok etkisi yapacaktır.

Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanmak İçin Başka Neler Yapmalı?

İlişkinizin sonuna gelmiş ve çaresizce arayış içinde bir U dönüşü yaparak geri dönmek isteyebilirsiniz. Ancak bunu yapmak oldukça zor ve sabır gerektiren bir iştir. Eski erkek arkadaşı geri getirmek için kullandığınız yöntemler yanlış olabilir ve onun sizden daha çok nefret etmesine sebebiyet verebilirsiniz. Kullandığınız yanlış yöntemler ilişkinizin kurtarılacağı varsa da berbat eder ve elinizde olan avantajları değerlendirmeden mahvedersiniz. Eski sevgilinize sürekli mesaj atıp, arıyorsanız bunu bir an önce bırakın. Eğer eski erkek arkadaşı geri kazanmak istiyorsanız bu tür baskıcı tavırlardan vazgeçmelisiniz.

Eğer eski sevgilinizin sizi özlemesini ve merak etmesini istiyorsanız onunla olan bütün ilişkinizi koparın. Kendi hayatınıza yönelin ve işiniz veya kendinizle ilgili gelişmeler yapın. Bu sizin için zor bir geri dönüş olacak ancak ısrarcı tavrınızdan vazgeçmeniz hem sizin hem de arkadaşınız için çok iyi olacak. İletişiminizi koparmanız dâhilinde onun için gizemli bir hal alacaksınız ve sizi merak etmesini sağlamış olacaksınız. İletişiminizi kestiğiniz ve artık yalvarmalarınız bittiğinde sizin onun hakkında olan düşüncelerinizi merak edecek ve sizi özlemeye başlayacaktır.

Erkek arkadaşı geri kazanmak için bildiğiniz üzere iletişim çok önemli. Eğer erkek arkadaşınızdan iletişimi kestiyseniz bu durum onun sizi özlemesine ve size ulaşmasına sebep olacaktır. Artık erkek arkadaşınızın size mesaja atmasını ve aramasını bekleyebilirsiniz. Küçük bir randevuyu güzel bir avantaja dönüştürebilir ve eski arkadaşınızı geri kazanabilirsiniz. Eski hataları iki taraflı olarak tekrar yapmamalı be saygı çerçevesi içerisinde bir ilişki yaşamalısınız. Tek bir yöntemle bile geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Ancak geri kazandıktan sonra hareketlerinize dikkat etmeli çabalarınızı heba etmemelisiniz.

Erkekler Neden Terk Eder? Terk Etme Sebebi Ne Olabilir?

Erkekler Neden Terkeder

Erkeklerin genellikle partnerlerine bahsetmediği ve görünüşle alakalı olmayan bazı karakteristik özelliklerinden dolayı birçok terk etme sebebi vardır. Bu karakteristik özellikler yoğun olarak karşı tarafta kullanıldığında bir bıkkınlık oluşturur ve buda ayrılma sebeplerinden olur. Birkaç özellikten bahsetmekte fayda var diye düşünüyorum. Eski erkek arkadaşınızı çok seviyor olabilirsiniz ancak onu mutlu etmek için aşırı derecede çaba sarf etmemelisiniz. Kadınlar sırf erkek arkadaşlarını mutlu etmek için kendilerinden vazgeçmemelidirler. Örneğin onun için saç renginizi değiştirmek gibi veya o istiyor diye bir yerlere gitmek bir kursa başlamak gibi. Yani siz erkek arkadaşınız için bir aşçı, masör veya stres topu değil bir sevgili olmalısınız.

Her an her işinizde erkek arkadaşınızı çağırmak ve sürekli yaptığınız şeyleri onunla yapmak zorunda değilsiniz. Haftanın her günü gezmeye, yemek yemeye, spora gitmek için arkadaşınızın gelmesini ısrar etmemeli kendi günlük hayatınızı yaşamalısınız. Aksi takdirde sevgiliniz sizi bir işini tek başına yapamayan zavallı olarak görür ve buda ilişkinizi olumsuz yönde etkiler. Sevgilinizin size yaptığı esprilere hoşnutlukla cevap verin ve aynı esprileri sizde ona yaparak ortamı ısıtın.

Erkekler neden ter eder işte o sebeplerden bir tanesi çok konuşmak hepimizin bildiği gibi erkeklerin en nefret etiği ve sevgilisinde görmek istemediği bir karakterdir. İlk başlarda telefonda süren uzun süreli konuşmalar ilerleyen zamanlarda sıkıcı bir hale gelebilir ve sizi zorunda olduğu için dinliyormuş gibi yapabilir. Ancak bu sabır çok kısa sürebilir ve eski erkek arkadaşınızı kısa sürede elinizden kaybedebilirsiniz.

Eşinize karşı kesinlikle baskın karakter olmamalı ve birbirinize saygı çerçevesi içerisinde davranmalısınız. Erkekler genelde daha baskın ve hâkimiyeti elinde tutmak isteyen bir karaktere sahiptir. Bir bayanın bir erkeği hâkimiyeti altına alması erkek için itici bir özelliktedir ve dikkat edilmesi gereklidir. Kendinize son derece güvenmeli ve kararlarınızı ve isteklerinizi erkek arkadaşınızın tercih etmesini sağlamamalısınız. Ne yapmak istediğinizi sorduğunda onun istemeyeceği tedirginliği ile cevap vermemezlik yapmamalı içinizden nasıl geliyorsa öyle davranmalısınız.

Erkek arkadaşınız tarafından terk edilmek muhtemelen bu güne kadar başınıza gelmiş en acı verici anlardan biridir. Çünkü hiç istemediğiniz halde çok değer verdiğiniz biri tarafından terk edilmek bir travmaya bile yol açabilir. Ancak size iyi bir haberim var, terk edilmiş bile olsanız ilişkinizi kurtarma şansınız vardır. Biraz zorlu olabilir ama gerçekten de eski sevgilinizi geri kazanabilir, giden sevgilinizi döndürebilirsiniz.

Eski erkek arkadaşınızı geri kazanmak için adımlar atmadan önce bu sürece iyi hazırlanmak ilişkinizi kurtarabilme şansınızı artıracaktır. Eski aşkınız ile yeniden bir araya gelmek konusunda konuşmadan önce ilişkinizin neden sona erdiğini iyi anlamalısınız. Sevgilinizin size terk etmesinin ardında yatan nedeni bulmalısınız.

Başarısızlığa uğramış ilişkinizdeki bütün hataları yüklenmeyin sadece ayrılığa giden yolda kendi hatalarınızı analiz edin. Sebebi bildiğinizde eski sevgiliniz ile yeni bir başlangıç yapmak için nereden başlamanız gerektiğini de göreceksiniz.

Bir hareket planı ilk bakışta size gülünç gelebilir ama aslında ihtiyacınız olan tam da budur. Eski aşkınızın sizi neden terk ettiğini artık bildiğinize göre stratejinizi bu neden üzere üzerine kurarak eski onu geri döndürebilirsiniz. Söylemesi kolay ama genelde uygulaması bir hayli zordur. Eski erkek arkadaşınıza onu geri istediğinizi bu sebepleri değiştirerek göstermelisiniz. Sizin bu konuda yapacağınız iyileştirmeler eski sevgiliniz tarafından takdir edilecektir.

Eski sevgiliniz ile yeniden birlikte olabilmek için ilişkinizin neden bittiğini anlamalısınız. Daha sonra bu nedenleri ortadan kaldırarak ve kendinizi geliştirerek ona çabaladığınızı göstermiş olursunuz.

Eski Sevgiliye Olan Aşk ve Ayrılık

Aşk ve AyrılıkAşk ve ayrılık, her ikisi de duyguların çok iyi yönetilmesi gereken süreçlerdir. Aşk, sınırsızca korkusuzca yaşandığında güzeldir. Kontrol dışına çıktığında ise aniden sonu gelen bir yoldur. Kontrol ve dilediğince yaşamak kavramları birbirlerine çok tezat gözükebilir. İşin aslı aralarında çok ince bir çizgi vardır.

Hep kadınların anlaşılamaması üzerinde diyaloglar geçer. Halbuki erkeklerin idaresi çok daha zordur. Onun sizin için en ideal insan olduğunu düşünüyorsunuz ve kendinizden eminsiniz. O zaman emek harcamaya değer. Bu konuda eski sevgilinizi geri kazanmak için tavsiyelere ihtiyacınız olduğu kesin. Bu tavsiyeleri kimden aldığınız çok önemli. Tavsiyeler yakınlardan, arkadaşlardan kısacası sizi çok seven ve üzüldüğünüzü düşünen insanlardan gelirse her zaman doğru olmayabilir. Tarafsız bir gözlükle bakarak değerlendirme yapamayabilirler. Sizi korumak için gerçeklere farklı bakabilirler. Çok üzüldüğünüzü görerek, geri dönmek ya da dönmemek konusunda yanıltıcı olabilirler.

Onu geri kazanmanın bir yolu elbette var. Bunun için iyi bir plana sahip olmalısınız ve kendinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Evet, size katılıyorum bu oldukça zor bir eğitim süreci. Beyniniz başka hiç bir şeye odaklanamazken, gözünüzü her kapadığınızda onu düşünürken kendini kontrol etmek oldukça zordur. Ya kendinizi kontrol edeceksiniz ve yardım alıp bir plan yapacaksınız ya da onu sadece hayal edip kendinizi kandıracaksınız.

Ben sadece hayal etmek istemiyorum… Neler yapmam gerekiyor diyenlerdenseniz, öncelikli olarak yaptığınız hataları iyi değerlendirmelisiniz. Gerçekten hatalar yapıyor musunuz? Ve nasıl önüne geçersiniz? Konu hassas ve geniş olduğu için farklı bakış açıları ile değerlendirmek gerekir.

Konunun özüne gelirsek, kesinlikle profesyonellerden yardım almanız çok önemlidir. Çünkü onların ne sizinle ne eski sevgilinizle ilgili hiç bir beklentileri yoktur ve sizi tanımazlar bile. Ama sizin durumunuzdaki binlerce insanla konuşup yapılan hataları ve doğruları gözünüzün önüne serebilirler.

Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanmak İçin 10 Yöntem

Onu tekrar geri kazanmanız için yardımcı olabilecek diğer yöntemler…

Erkek Arkadaşınızı Geri Kazanmak İçin Yapılacaklar

1. Eski Erkek Arkadaşınızı Suçlamaktan Vazgeçin
Eski erkek arkadaşınızın sırf siz onu rahat bırakın diye bir anda size geri dönmesini umarak onu suçlamaktan, onunla tartışmaktan ya da onu kıskandırmaya çalışmaktan vazgeçin. Sizce bu ne kadar mantıklıdır? Negatif enerji yayarak aşkı çekemezsiniz. Ona ne kadar kırgın ya da kızgın olursanız olun sakin kalmalı ve olabildiğince olgun davranmalısınız.

2. Onu Geri Kazanmak için Aşırı Aşk ve Sevgi Gösterilerinde Bulunmayın
Ona aşırı ilgi göstermeniz hiçbir işe yaramayacaktır çünkü bunu sırf onu geri kazanmak için yaptığınızı bilecektir. Bu şekilde davranarak daha önce yapamadığınız ya da sizde şikayetçi olduğu şeyleri telafi yoluna gitmeniz onu sizden daha da uzaklaştırabilir. Eski erkek arkadaşınızı geri istiyorsanız öncelikle sizden neden ayrıldığını anlamalısınız.

3. Çaresizlik Çekiciliği Öldürür
Çaresiz hissetmek, çaresiz davranmak demektir. Bunu engellemenin en iyi yolu ise şimdilik eski sevgiliniz ile görüşmemektir. Eğer onu sürekli arıyor, size dönmesi için ikna etmeye çalışıyorsanız, çaresizlik içindesiniz demektir. Şu anda kozlar şimdilik onun elindedir, fakat eğer ona hala kontrolün sizde olduğunu gösterirseniz böyle bir dönemdeki güçlü ve metanetli davranışı oldukça çekici bulacaktır.

4. Arkadaşları ve Ailesi ile Konuşup Ağızlarından Laf Almaya Çalışmayın
Şu anda ondan haber almak için içiniz içinizi yiyor ve bu sebepten “kazara” onun arkadaşları ve ailesi ile sık sık karşılaşıyorsanız bilmelisiniz ki kimseyi kandıramazsınız, aksine bu yaptığınızın çok aptalca olduğunu düşündürtürsünüz. Onların gittikleri yerlerden uzak durun hatta daha iyisi onlarla karşılaşabileceğiniz yerlere bir süre için gitmeyin.

5. İlişkinizde Neyin Yanlış Gittiğini Analiz Edin
Eski erkek arkadaşınızı geri kazanmanın en iyi ve en çabuk yolu öz eleştiri yapmaktır. Bazen bazı şeyleri görmek istemeyiz çünkü bunlar bize acı verir. Ama genellikle kendinizle alakalı hissettikleriniz yaşadığınız ilişkiye yansır. İlişkinizin sona ermesine sebep olabilecek yaptığınız veya yapmadığınız şeyleri gözden geçirin.

6. En İyi Yönlerinizi Yeniden Ortaya Çıkarın
Eski erkek arkadaşınızın size en başında neden aşık olduğunu hatırlıyor musunuz? Eğer buna cevap veremiyorsanız biraz kendinize dönmeniz gerekmektedir. Eğer eski erkek arkadaşınızın size bir zamanlar neden aşık olduğu sorusuna verecek cevabınız yoksa zaten kimseyi kendinize çekemezsiniz.

7. İlişkinizin İyi ve Kötü Taraflarını Yazın
Siz ne düşünürseniz düşünün, ilişkiniz bir nedenden dolayı sona erdi. Şimdi eski sevgilinizle yeniden birlikte olmanın ne kadar iyi bir fikir olduğunu düşünmelisiniz. Bunun yapmanın en iyi yolu ise ilişkinizin iyi ve kötü yanlarını yazmak, bunlardan bir liste yapmaktır. Böylece her şeyi bir arada görebilirsiniz.

8. Aşk Acısının Sonsuza Dek Sürmeyeceğini Anlayın
Ayrılık acısı şu anda çekilmez ve hiç sona ermeyecek gibi gelebilir ancak bilmelisiniz ki sonsuza kadar da sürmeyecek. Zaman bütün yaraları iyileştirebilir. Ve iyileşme sürecinizi hızlandırmak için aklınızı toplamak yapabileceğiniz en iyi şeydir. Çiftler her zaman yeniden bir araya gelebilirler ve eski erkek arkadaşınız ile yeniden birlikte olmamanız için hiçbir sebep yoktur.

9. Onun İçin Hayatınızı Askıya Almayın
Eski erkek arkadaşınızı çabucak geri kazanmak istiyorsanız, sadece onu geri kazanmaya odaklanmak yerine kendinize de hızlıca bir hayat kurmalısınız. En iyisi hayatınızdaki diğer alanlara da odaklanmaktır. Kendinizi işinize verin, hobilerinizi geliştirin, arkadaşlarınızla iyi zaman geçirin. Yani kısacası hayatınızı yaşamaya devam edin, yapmak istemeseniz de kendinizi zorlayın.

10. Gelişin
Kendinizi geliştirmek yalnızca kendinize olan güveninizi artırmakla kalmayacak aynı zamanda sizi uzun vadede daha mutlu bir insan yapacaktır ve bu da eski erkek arkadaşınızı geri kazanma yolunda size büyük avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir