Home > Konular > İlişkiler/Aşk/Flört/Evlilik > Boşanma > Eşim Beni Aldatıyor, Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim?

Eşim Beni Aldatıyor, Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim?

Eğer bir yabancı sevgilinize saldırsa onu durdurur muydunuz? Kendinizi ve eşinizi böyle bir saldırıya karşı korur muydunuz? Size verdiği sözü tutmayarak ihanet içerisinde olan bir sevgili ya da eş de ilişkinize saldırıyor demektir. Eğer böyle bir şeyden şüpheleniyorsanız ilişkinizi korumak zorundasınız. Aksi durumda ya hiçbir zaman eşinize/sevgilinize güvenemez ya da daha da kötüsü eşiniz ya da sevgiliniz kapıdan çıkıp gidene kadar hiçbir şeyi fark edemezsiniz.

Eşim Beni Aldatıyor Mu?

Eğer eşinizin sizi aldattığından endişe ediyorsanız aklınızı başınıza toplayın ve kanıt toplamaya başlayın. Ne yaparsanız yapın iddialarınızı kanıtlayacak kesin kanıtlar bulmadan eşinizin ondan şüphelendiğinizi anlamasına engel olun. Köşeye sıkışmış bir eş ya da sevgili ilişkiyi aniden bitirmek için bir bahane bulabilir. Ve tabii ki sadık bir aşığın da kendisinden şüphelenildiğini bilmemesi gerekir. Aşağıda aldatan eşi nasıl yakalayabileceğiniz hakkında birkaç ipucu bulabilirsiniz.

Aldatan Eşi Yakalama

Eşim Beni Aldatıyor Ne Yapabilirim1. Elbette en çok bilinen birden birde değişen yaşam tarzı ve davranışlardır. İş saatlerindeki değişiklikler, aniden çıkan öğren yemekleri gibi. Gerçekten söylediği gibi ofisinde olup olmadığını anlamak için onu işyerinden arayın. Hatta ne zaman şüpheye düşseniz elinize bir hediye ya da örneğin kurabiyeler alarak ona uğrayın ki şüphe çekmesin.

2. Sizi eleştirmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyor mu? Belki de ilişkinizi bitirmek için kendisine zemin hazırlıyordur. Kavga çıkarıp evi terk ediyor ve saatlerce nereye gittiğini bilmiyor musunuz? Bunu bir uyarı olarak alabilirsiniz !

3. Görünüşünde değişiklikler var mı? Daha iyi giyinmek ve daha hoş gözükebilmek için her zamankinden daha mı fazla özen gösteriyor? Giyim tarzı eskiden mütevazi iken şimdi çok daha dikkat çekici bir hal mı aldı? Gözlerinizi açmanın ve açık tutmanın vakti geldi demektir.

4. Birdenbire normalde olduğundan daha fazla aranılmaya ve sizin yanınızda bu çağrılara cevap vermemeye mi başladı? Muhtemelen hayatındaki diğer kişi arıyordur.

5. Arkadaş grubuyla gezmelere mi başladı? Nereye gittiğini öğrenin ve ona fark ettirmeden gerçekten de orada olup olmadığını kontrol edin.

6. Bu günlerde insanların tüm gizli işlerini ortaya çıkartabilecek ve kullanımı oldukça basit yöntemler vardır. Bilgisayarında ve cep telefonunda yaptığı her şeyi takip edebilirsiniz ve bunu yaparken de ardınızda hiç iz bırakmazsınız. (bkz : www.ceptelefonucasus.com)

7. Cinsel yaşantınızda bir tuhaflık sezdiniz? Fiziksel olarak sizden pek etkilenmediğini düşünüyor musunuz? İşte bu ciddi bir uyarıdır.

Tek eşli bir ilişki ciddi bir şeydir ve bir eşi ya da sevgiliyi ihanet ile suçlamak oldukça ağırdır. Böyle bir şüpheniz varsa gözünüzü dört açmalı, dengeli ve doğal davranmalısınız. Şimdi bu makalede yazılanları da aklınızda tutarak ilişkiniz için savaşmalısınız, ama bu savaşı akıllıca yapmalısınız!

Aldatma Sonrası İlişkileri Kurtarmak

Eşlerden birinin diğerini aldatması evliliğiniz üzerinde çok ciddi etkiler yaratacaktır. Eşlerden birinin ihaneti her iki taraf için de hem kalp kırıcı hem de utanç verici bir durumdur çünkü hayat arkadaşlığı ve evlilik hayatı noktalarında başarısızlığın göstergesidir. Başkalarıyla yaşanılan ilişki evliliklerin temeli olan güven ve inancı zayıflatacaktır.

İhanet, tartışmalara ve eşlerin birbirlerine karşı kırıcı olmalarına sebebiyet vererek evlilikleri ayrılmaya hatta boşanmaya kadar sürükleyebilir. Ancak ayrılmak ve boşanmak her iki taraf için de acı verici ve stresli bir süreç olduğundan ihanet sonrasında bile evliliğinizi kurtarmak için bir şeyler yapmalısınız.

Eşinizin sizi aldattığını öğrenmek sizin için çok acı verici olabilir. Ama böyle bir durumla karşılaştığınızda panikleyip kendinizi kaybetmemelisiniz, bunun yerine sakin kalıp durumu kontrol etmeye çalışmalısınız. Bu durumla nasıl başa çıkabileceğinizi düşünün ve aldatma sonrasında evliliğinizi nasıl kurtarabileceğinize dair yollar bulun.

Eşinize çok kızmış olacağını aşikardır ancak sakinleşin ve eşinizin sizi neden aldattığını öğrenmeye çalışın. Çoğu durumda aldatan eşin aldatma sebebi duygusal değil fiziksel ihtiyaçlardır. Böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız yakın ilgi ve alakanızla eşinizin dikkatini çekebilirsiniz.

  • Aldatmanın sebebi ne olursa olsun “affet ve unut” ihanet sonrasında evliliğinizi kurtarmanın temel taşlarıdır.
  • Eşinizin sizi aldattığını fark ettiğinizde onunla açıkça konuşun ve onun da bu evliliği kurtarmak isteyip istemediğini öğrenmeye çalışın.
  • Onu ne kadar sevdiğinizi ve ona ne kadar ihtiyacınız olduğunu bilmesini sağlayın.
  • Eşinizle tatil planları yapın. Birbirinize zaman verin, iletişiminizi geliştirin, farklılıklarınızı keşfederek üstesinden gelmenin yollarını bulun.
  • Eğer eşinizden olumlu bir yanıt alırsanız, onu affedin ve “Haydi yeniden başlayalım” deyin.
  • Eğer birbirinize karşı derin bir sevgi beslemeyi başarabilirseniz bu sorun kolaylıkla çözülecektir.
  • İhanet sonrasında evliliğinizi kurtarmanın önemli bir adımı da hatalarınızı bulmak ve onlardan ders alarak değişmektir.

Eğer aldatan tarafsanız evliliğinizi kurtarmak için eşinizle birlikte siz de çaba sarf etmelisiniz. Öncelikle ilişkinizi sonlandıracağınıza söz vermeli ve bundan sonra eşinize sadık kalmalısınız. Eşinizden özür dilerken beden diliniz çok önemlidir.

Eğer eşiniz sizi affetmeye ve kırgınlığını unutmaya hazır ise ona çok olumlu tepkiler göstermelisiniz. Ayrıca eşinize olan sevginizi, ona ne kadar ihtiyacınız olduğunu ve o olmadan hayatınızın ne kadar eksik olduğunu göstermelisiniz. Bu kesinlikle işe yarayacaktır.

Her ikiniz de çaba sarf ederseniz ihanetten sonra evliliğinizi kurtarmak mümkündür hatta bu şekilde evliliğiniz eskiden olduğundan daha mutlu bir şekilde bile sürebilir, ihtiyacınız olan inanmak ve emek harcamaktır… Evlilik Sorunları ile ilgili diğer ipuçları ve tavsiyeler için evliliksorunlari.info

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir